Czytaj więcej:
Corpus delicti okładka

Średnia Ocena:Corpus delicti

Druga połowa XXI wieku. Mia Holl, atrakcyjna biolożka, razem z milionami innych ludzi stosuje się do METODY, która reguluje życie społeczeństwa we wszystkich jego aspektach. METODA utrzymuje obywateli w stanie bezwzględnej czystości, obowiązkowego szczęścia i ogólnej bezmyślności. Sterylne budynki chronią przed zarazkami, alkohol i papierosy są surowo zakazane, a związki kojarzy Centrala Pośrednictwa Matrymonialnego. Mia nie kwestionuje tego porządku do chwili, gdy jej brat, oskarżony o gwałt i morderstwo, popełnia samobójstwo. Z przykładnej obywatelki Mia powoli staje się buntowniczką. Osadzona w więzieniu i skazana na tortury, staje się żywym symbolem ruchu oporu PRAWO DO CHOROBY. Ani adwokat oskarżonej, ani najistotniejszy ideolog w kraju nie mogą złamać Mii. METODA jednak nie toleruje sprzeciwu. Buntowniczka musi ponieść najsurowszą z kar - zamrożenie na czas nieokreślony. Opowieść Juli Zeh nie jest tylko wstrząsającą antyutopią, współczesną odpowiedzią na Rok 1984 Orwella. Przede wszystkim skłania czytelnika do zadania sobie zapytania o to, jaka METODA i w jakim stopniu zaczyna kontrolować nasze życie już dziś.

Szczegóły
Tytuł Corpus delicti
Autor: Zeh Juli
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Corpus delicti pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Corpus delicti Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Corpus delicti PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Christian Halangk

  Bardzo niezła organizacja zamowienia . Ksiazka reprezentuje wspoczesna literature niemiecka . Bardzo interesująca autorka .5

 • Kominek

  Sante, Panie i Panowie. Zanim zaprezentuję ofertę waszego życia, ze wszech miar zaskakującą w każdej postaci sięgnę po słowa, które sprawią, że jeszcze uważniej będziecie rozważać to, o czym wspomnę za moment:„(…) Największe przekleństwo człowieka polega na tym, że najszczęśliwsze chwile życia rozpoznaje dopiero po niewczasie.”Tylko jedno zdanie Panie i Panowie, a jak głębia. Jakie bogactwo myśli i uczuć, jakie pragnienie sięgnięcia po to, co było i przeminęło. Lecz to, co ma się pojawić będzie wyjątkowe w własnej postaci, będzie zaskakujące w każdy, możliwy sposób.Otóż wyobraźcie sobie, że nie ma bakterii i zarazków, nie ma raka, białaczki, innych chorób, które sprawiają ból i cierpienie. Życie w pełnym radości błogostanie, życie pozbawione problemów, życie w zgodzie z METODĄ. Umysł jest czysty, przejrzysty, pozbawiony dymu tytoniowego, kofeiny, innych używek, które tam nie są nikomu do niczego potrzebne. Raj na ziemi. Wizja szklanych domów, gdzie określone zasady życia i współżycia pozwalają żyć długo i szczęśliwie. Ale, czy na pewno? Czy to, co widzimy i to, co nas otacza jest lepsze od tego, czego nie znaliśmy albo co może nam ograniczono wmawiające, że jest to złe, zdradliwe, skażone i całkowicie zakazane.Juli Zeh sięga w niezbyt odległą przyszłość, budując powieść, której mądrość przenika nas do głębi i zaskakuje niemal na każdej stronie. Jej „Corpus Delicti” jest śmiałym i dzielnym manifestem życia, które w zderzeniu z METODĄ traci własny szczególny blask. To jakby powrót do inkubatora, gdzie plastikowa skorupa chroni nas od wszelkich zagrożeń, jakie niesie ze sobą życie samo w sobie. „Życie – mówi Mia od niechcenia – zaczyna się w momencie jego najwyższej mocy, a później od tego momentu zniża się coraz bardziej, chyląc się ku końcowi.” (...)Pełny tekst recenzji dostępny w poniższym linku:http://koominek.blogspot.com/2015/09/juli-zeh-corpus-delicti.html

 • wen

  Wolność vs. bezpieczeństwo, życie prywatne vs. interes publiczny – konflikt wartości-gigantów to kanwa idealnej powieści Juli Zeh. Mało kto ma odwagę poddać w wątpliwość tak niekontrowersyjną wartość jak zdrowie. Juli Zeh robi to w sposób zaskakujący, brutalny i dynamicznie orientujemy się, że ma rację. (...) Totalitarny system opieki zdrowotnej zapewnia życie pozbawione chorób i fizycznego bólu. Brzmi pięknie, lecz cena jest wysoka. Idealna profilaktyka nie jest jedynie czymś, do czego ma się prawo, do czego się zachęca, co się popularyzuje. Jest restrykcyjnie egzekwowanym obowiązkiem. A tam, gdzie powszechny system reguluje w szczegółach życie jednostek, tam kończy się wolność. System oparty na ekologicznie czystej energii słonecznej miażdży jednostki nie mniej sprawnie niż stalinizm. Może tylko zamiast skórzanych rękawiczek czekisty, używa lateksowych rękawiczek laboranta

 • kasandra

  Uwielbiam książki antyutopijne. Lektura ta jest świetną rozrywką intelektualną pełną ciekawej dysputy filozoficznej o kondycji ludzkości i tego, w jakim kierunku zmierza współczesny świat. Nie zabraknie tu też doskonale wyważonego napięcia, dziwnie niebezpiecznego i wywołującego dreszcz emocji klimatu a także licznych przemyśleń bohaterki na temat sytuacji społeczeństwa. Nie ma tu miejsca na schematyczność czy zanudzanie,więc przyszykujcie się na prawdziwą ucztę czytelniczą.„Corpus delicti” to książka ebook szalenie intrygująca, lecz i wstrząsająca. Jak na dłoni widać, że obecnie też i my coraz bardziej, świadomie albo nie, wyzbywamy się tego co najbardziej ludzkie i dążymy w zgubnym kierunku. To nie jest niewinna wizja przyszłości. Warto bowiem zastanowić się co już teraz zaczyna ograniczać naszą wolności i kontrolować nas, zanim będzie za późno. Zalecam wszystkim, zwłaszcza czytelnikom ceniącym antyutopijne powieści, egzystencjalne kłopoty a także ludzkie dramaty… Warto!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!