Czytaj więcej:
Córeczka okładka

Średnia Ocena:Córeczka

Po szesnastu latach wdowieństwa Ann Prentice zakochuje się w nowo poznanym facetowi i ma nadzieję odnaleźć przy nim szczęście. Jej dorosła córka, Sara, nie może jednak pogodzić się z myślą o powtórnym zamążpójściu matki i torpeduje szansę na jej świeży związek. Ich wzajemną relację niszczy zazdrość i uraza, każda z nich usiłuje szukać pociechy gdzie indziej. Czy matka i córka pozostaną wrogami na całe życie? Czy również w końcu zwycięży ich wzajemna miłość, która nigdy zupełnie nie wygasła?

Szczegóły
Tytuł Córeczka
Autor: Christie Agatha, Westmacott Mary
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Córeczka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Córeczka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Córeczka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Drewniak

    Anna Prentice jest czterdziestoparoletnią wdową, która od szesnastu lat samotnie wychowuje własną córkę, Sarę. Pomiędzy nią, a kobietą istnieje szczególna więź, wzajemna miłość, wsparcie i zaufanie. Anna, choć cały czas pilnuje się by nie być zaborczą matką, to mimo to roztacza wielki parasol ochronny ponad własną córką. Jest on tak spory, że Sara jest przyzwyczajona do bycia w centrum zainteresowania. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Anna poznaje Richarda, z którym chce się związać na stałe. Córka nie chce się z tym pogodzić. Robi wszystko by ten związek nie przetrwał. Zazdrość, wzajemne pretensje, wszystko to wpływa na relacje pomiędzy kobietami, na ich decyzje, a co się z tym wiąże, na przyszłe życie.Powieść czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Choć Agatha Christie pisała ją w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, to równie nieźle można byłoby ją umieścić w naszych realiach. Relacje matka - córka, są wyjątkowo trudne. I choć bywa tak, że obie strony chcą dla siebie jak najlepiej, to przez skomplikowaną, kobiecą naturę, czasem po prostu nie umieją się porozumieć. Autorka w niewielkiej książce, umieściła kwintesencję tego rodzaju stosunków rodzinnych. Postanowiła je obnażyć za pomocą matki chrzestnej Sary, Laury Whistable, psychiatry posiadającej tytuł szlachecki. To ona, własnymi uwagami, usiłowała nakierować obie kobiety, na to co czują, co to może oznaczać i jaki może mieć wpływ na drugą stronę. Dużo z jej wypowiedzi można traktować jako życiowe wskazówki:"Nie ma większej straty czasu(...) niż mówienie słusznych rzeczy niewłaściwej osobie." Sama bohaterka, jej cięty język, prawdomówność, profesjonalność w każdym calu, nadały książce pdf dodatkowego uroku." Córeczka" na pierwszy rzut oka wydaje się powieścią niezbyt skomplikowaną. Lecz dopiero po jej przeczytaniu, można dostrzec jak wielu spraw dotyka. Prócz tych czysto kobiecych, jest jeszcze ta dotycząca zwykłego rodzica i jego odwiecznych wątpliwości i pytań - "Gdzie jest granica poświęcenia się dla dziecka?" ,"Czy robiąc coś dla siebie wykazuje egoizm i od razu zaniedbuje własne dzieci?" ,"Czy zawsze już będą towarzyszyć mi wyrzuty sumienia, jeśli robię coś wbrew swoim dzieciom?"Myślę, że czytając tę lekturę można znaleźć dużo odpowiedzi i dużo rzeczy sobie uświadomić. Można odkryć także dużo życiowych prawd.Na koniec, muszę się do czegoś przyznać. Czasem miałam wrażenie, że czytam wyjątkowy scenariusz sztuki teatralnej. Oczami fantazji widziałam jak aktorzy wchodzą na scenę i cytują elementy z książki. Myślę, że na jej podstawie powstałaby ( jeśli już nie powstała), bardzo interesująca sztuka teatralna.Polecam!!Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com

  • Julia Sawicka

    Agatha Christie była idealna nie tylko w kryminałach, idealnie pisała także powieści obyczajowe, na co najlepszym dowodem jest Córeczka. Opowieść w bardzo błyskotliwym stylu, z wyjątkowo interesującymi portretami psychologicznymi postaci. Myślę, że jako pisarka Christie idealnie wyraziście kreowała bohaterów własnych książek, tak jak to ma miejsce tutaj.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!