Czytaj więcej:
Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni okładka

Średnia Ocena:Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni

Do filmów Nolana prosto się wchodzi, lecz diabelsko ciężko z nich wyjść Filmu, który przed chwilą zobaczyliśmy, nie da się „odzobaczyć”. Tak naprawdę wcale się nie skończył. Na dużo sposobów dopiero się rozpoczął. Ta książka ebook to nie wywiad rzeka, choć stanowi wynik kilkudziesięciu godzin rozmów przeprowadzonych w domu Nolana w Hollywood w ciągu trzech lat. To niespotykane do tej pory intymne spojrzenie na reżysera, który szczyci się tym, że umie rozpłynąć się w powietrzu. To prawdziwa gratka dla fanów twórczości tego cenionego artysty, który do tej pory wolał kryć się za własnymi dziełami i kamerą. Tom Shone usiłuje odnaleźć się w labiryntach, skutecznie budowanych przez tego piekielnie inteligentnego Anglika odnoszącego największe kasowe sukcesy w Hollywood od czasów Hitchcocka. Dociera do nigdy do tej pory niepublikowanych informacji, anegdot, zdjęć i dokumentów. Znajduje odpowiedzi na szereg pytań * Jakimi zasadami kieruje się Nolan przygotowując własne filmy? * Jak bardzo osobiste są jego prace? * Czego się boi? * Jaka jest doskonała długość fabuły? * Co odróżnia idealny zwrot akcji od zaledwie dobrego? Poznaj sekrety reżysera twoich ulubionych filmów. Dowiedz się jak powstawały Batman, Interstellar, Oppenheimer czy Incepcja Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni
Autor: Shone Tom
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Koncept
Rok wydania: 2024

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • anonymous

    Jakże się ucieszyłem, że ta książka ebook nie okazała się typową biografią z rozpisanymi etapami życia bohatera typu narodził się...pobierał edukację w latach...tylko historią o procesie twórczym każdego z filmów Christophera Nolana, który dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej cenionych reżyserów, osiągnąwszy sukces artystyczny i komercyjny. Większośc z nas widziała przynajmniej jeden z jego filmów, czy to będzie trylogia o Batmanie czy moja ulubiona Incepcja. Tu możemy dowiedzieć się jak powstawały, czym były obciążone i jakie rzeczy w okresie kręcenia obrazów są dla Nolana ważne, jak na przykład dobranie odpowiedniej muzyki czy stworzenie odpowiedniego planu zdjęciowego. Także dobór właściwych osób zaangażowanych w produkcję. W końcu jak powstawały wizje na scenariusz. Książka, która jest wywiadem rzeką, mimo że twórca się od tego odżegnuje, prezentuje nam Nolana rzeczywiście jako reżysera wyobraźni, zgodnie zresztą z podtytułem. Dostajemy obraz człowieka perfekcyjnego, dla którego kluczowy jest każdy szczegół podczas pracy, ponieważ wie on że wszystko przekłada się na wynik końcowy. Nolan jawi się również jako wizjoner i prawdziwy znawca kina, czerpiący z klasyków jak Hitchcock, pozostając przy tym dalej twórcą na wskroś oryginalnym i niepowtarzalnym. Artystą który wyrósł z kina noir i który nie boi się sięgać po różnorakie tematy, jak film wojenny, sportretowanie superbohatera słynnego z komiksów czy, by jeszcze raz wspomnieć Incepcję, totalnie odjechanego pomysłu, zanurzającego się w krainę snów, bynajmniej nie w ujęciu freudowskim. Czyta się to idealnie i każe spojrzeć na nieźle słynne filmy z zupełnie innej perspektywy. Cieszmy się zatem, że współczesna popkultura ma kogoś takiego i wyczekujmy jego następnych filmów. Jestem przekonany, że będą wspaniałe. Książkę serdecznie polecam!!! Za książkę dziękuję @wydawnictwoznakpl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!