Czytaj więcej:
Chiny. Smocze imperium okładka

Średnia Ocena:Chiny. Smocze imperium

Chiny to mityczna (choć prawdziwa!) arkadia podróżników z całego świata. Trzecie pod wobec powierzchni i najludniejsze państwo Ziemi kryje w sobie nieprzebrane atrakcje, tworzące kalejdoskop godny nie kraju, lecz osobnego kontynentu czy wręcz... planety. Tędy przebiegał Jedwabny Szlak, tu – za Dużym Murem – rozwijała się cywilizacja, która dała człowiekowi obróbkę brązu i żelaza, ceramikę i cegłę, jedwab i herbatę, pług rolniczy i proch, papier i tusz, soczewkę, druk i świecę. Nieprzeliczone wytwory piśmiennictwa, nauki i sztuki, idee i doktryny, które odcisnęły piętno na całym ówczesnym – i współczesnym – świecie. A także akupunkturę, sztuki potyczki kung-fu i tai chi, dziesiętny system liczenia a także dużo innych wynalazków.Współczesne Państwo Środka pozostaje jedną z największych potęg globu. Przyjezdnych może przytłaczać – bogactwem i odmiennością kultury, niezliczonymi reliktami historii, zawrotnym tempem miejskiego życia, „rozmachem’ i różnorodnością przyrody. Nowoczesne wielomilionowe metropolie. Ruiny starożytnych miast. Pałace cesarzy dynastii sięgających losami 2000 lat przed Chrystusem. Świątynie i sanktuaria wielu religii i systemów filozoficzno-religijnych z buddyzmem, konfucjanizmem, taoizmem i islamem na czele. Pamiątki epoki kolonialnej – „brytyjski” Hongkong i „portugalskie Makau”. „Mongolska” północ i „rosyjski” Harbin. Wsie 56 grup etnicznych – enklawy wyjątkowych tradycji kulturowych. Najwyższe góry Ziemi i jedna z jej najgłębszych depresji. Wulkany, pustynie i bajkowe tereny krasowe. Mroźne płaskowyże Tybetu, bezkresne stepy i lasy monsunowe. Dżungle dalekiego południa i tajga Mandżurii. Bezprecedensowa, niewyczerpalna bioróżnorodność. A na co dzień – kuchnia „tysiąca smaków”. Każdy kto odwiedza Chiny, zatraca się w nich bez reszty, dynamicznie ulegając ich magii i sile przyciągania. Lecz uwaga: Chin nie da się poznać – można tylko odkrywać je krok po kroku, przez całe lata, nigdy się nie nudząc, za to stale doznając świeżych zaskakujących wrażeń i olśnień. Zapraszamy do zrobienia pierwszego kroku!Lubisz podróżować samodzielnie? Pragnąłbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria „Bezdroża Classic” powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie!

Szczegóły
Tytuł Chiny. Smocze imperium
Autor: Dopierała Krzysztof
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Chiny. Smocze imperium pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Chiny. Smocze imperium Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Chiny. Smocze imperium PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • erka

    Seria Bezdroża Classic, stworzona została z myślą o tych którzy podróżować zamierzają nie tylko palcem po mapie. Idealnie wydane, pełne szczegółów, stanowią kompendium wiedzy-a jest to wiedza wyczerpująca. Seria obejmuje przewodniki po państwach słynnych i tych trochę mniej. Niemniej każda z tych ebooków to prawdziwy almanach, w którym znajdziemy naprawdę wszystko. Takim przykładem może być wydana całkiem niedawno pozycja "Chiny. Smocze imperium." Jak sama nazwa wskazuje przewodnik ten prowadzi nas przez historię kraju, który nie jest krajem, a stanem umysłu. Tu zachowała się pradawna magia, którą wyczuwa się na każdym kroku. Udało się tutaj zawrzeć nie tylko ważne info o najistotniejszych obiektach, które obowiązkowo trzeba zobaczyć, lecz i słów kilka o obyczajach panujących w tym olbrzymim kraju. Ponieważ kraj to ludzie. A jak wieść niesie chińscy obywatele są wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do turystów. Podsumowując-kto chciałby dowiedzieć się czegoś nowego o tym "smoczym imperium" koniecznie powinien zaznajomić się z tą książką. Idealnie wydana, pełna użytecznych informacji, dodatkowo bogato ilustrowana. Jak na własne rozmiary, czyta się ją bardzo szybko. Mimo tego, że to przewodnik, można ją czytać także jako pewnego rodzaju książkę podróżniczą. Dlatego zalecam ją uwadze wszystkim.

  • Northman1984

    Przebogaty, wręcz monumentalny przewodnik po Kraju Środka. Seria "Bezdroża Classic" to mnóstwo szczegółów, detali, informacji i... jakość. Jakość, jakość, po trzykroć jakość. Seria powstała z myślą o pragnących planować własne podróże samodzielnie (stąd ten mały monumentalizm ;) , zadanie wymaga bowiem ogromu informacji dla podróżnika), co w przypadku Chin... no, to brzmi jak prawdziwe wyzwanie! I takim bez wątpienia jest :) ... Czytając jednak... ma się wrażenie, że nic nie jest nie do przeskoczenia - info o zabytkach, najlepszych drogach dojazdu, noclegi, hotele, muzea, restauracje... wszystko mamy podane na tacy, podzielone na prowincje, miasta... nic tylko wsiadać w samolot i lecieć do Chin ;) ... Żartuję - to naprawdę jest wyzwanie... prawdopodobnie jednak, z taką książką w ręku... nieco mniejsze ;) ... Krzysztof Dopierała wykonał naprawdę godny szacunku ogrom pracy. Podjąć się opisu, pod kątem podróżniczym, jednego z największych i najludniejszych państw świata, omówić wszystkie najistotniejsze zabytki i godne odwiedzenia miejsca w tymże kraju, napisać przy tym mnóstwo na temat historii, kultury, religii, ludzi, na temat przeszłości i współczesności... Autorowi należy się bez najmniejszej przesady olbrzymi szacunek za włożoną w tę książkę-przewodnik pracę. OGROMNY! Gorąco zalecam - wszystkim fanom Państwa Środka, wszystkim zdeklarowanym, obecnym i przyszłym podróżnikom i... wszystkim innym, po prostu ciekawym świata ;) Dziękuję Wydawnictwu Bezdroża i całej Grupie Wydawniczej Helion za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2018/01/chiny-smocze-imperium-dopieraa-krzysztof.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!