Czytaj więcej:
Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny okładka

Średnia Ocena:Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny

"Myślę często, że na świecie nie ma prawdopodobnie dziewczyny mądrzejszej ode mnie. Choć słyszałam dużo o królowej Wiktorii, stale nie sądzę, by jej życie było w połowie tak interesujące i urozmaicone jak moje. Spójrz na mnie, ode mnie zależy los 400 milionów ludzi" – mawiała. W wieku szesnastu lat zwyciężyła ogólnokrajowe wybory cesarskich nałożnic i dołączyła do haremu w Zakazanym Mieście. Po śmierci cesarza tron przypadł jej kilkuletniemu synowi, a Cixi dynamicznie zorganizowała przewrót pałacowy i objęła faktyczną władzę w gigantycznym państwie. Miłosierna, Szczęśliwa, Promienista, Spokojna – tak brzmiały jej oficjalne tytuły. Cixi okazała się jednak skuteczną, zdeterminowaną władczynią. To za jej rządów w Chinach rozwinął się przemysł, powstała pierwsza kolej, zmodernizowano armię, wprowadzono elektryczność, telegramy i fotografię. Zniesiono karę „śmierci przez tysiąc cięć” a także zwyczaj bandażowania stóp dziewczynkom. Jednak choć na jej rozkazy była trzecia element ludności ówczesnego świata, jako dziewczyna nigdy oficjalnie nie objęła tronu. Rządziła ukryta za zasłoną, otaczali ją eunuchowie. W jednym z nich zakochała się na zabój – z dramatycznym skutkiem. Jung Chang w pracy ponad biografią Cixi korzystała z liczącego 12 milionów dokumentów Pierwszego Archiwum Historycznego Chin. Ogromnej większości cytowanych w tej książce pdf źródeł nie widział i nie używał do tej pory nikt spoza Państwa Środka.

Szczegóły
Tytuł Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny
Autor: Chang Jung
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jakub Rutkowski

  Niezwykła książka ebook o niezwykłej kobiecie. Cieszę się, że ta niezwykłą postać stopniowo wychodzi z cienia, w który zapakowała ją historia i ówczesne warunki. Idealnie napisana biografia: szczegółowość opisów, odnośniki do ciężko dostępnych źródeł, a jednocześnie lekki i wciągający sposób opisu. Widać, że autorka jest zafrapowana opisywaną cesarzową i że stoi po jej stronie. Jednak mnie się to podoba. Ta książka ebook to trochę głos oddany głównej bohaterce, zawierający jednak dużo ciekawych szczegółów z życia innych, towarzyszących jej osób, a także widowiskowy obraz dawnego państwa środka. Zalecam

 • Monika Frydrych

  Bardzo mi się podobała ta książka, nieźle napisana i ciekawie ilustrowana.

 • Krystyna Ł

  superksiążka, idealna realizacja zamówienia w empik-u :)

 • Grzegorz Domek

  Bardzo interesująca pozycja pozwalająca lepiej zrozumieć Chińczyków i Chiny. Pokazuję bohaterkę w innym świetle niż np. przewodnicy w Pekinie.

 • Explorator

  Fakty historyczne podane w formie przystępnej i wciągającej opowieści. Następna po idealnym Mao i Egzotycznych Łabędziach książka ebook Chang Jung, od której nie można się oderwać.

 • Kinga Świderska

  Wyjątkowo ciekawa książka, która została napisana z olbrzymim polotem. Czytało się ją rewelacyjnie, wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Przede wszystkim prócz samej fauły bardzo poodbał mi się język, bardzo metaforyczny i wicągający. Zdecydowanie zalecam !!!!

 • Elwira Przybyłowska

  Bardzo interesująca biografia znanej chińskiej cesarzowej. Z tej biografii wynika, że Cixi była fascynującą osobowością, książka ebook Jung Chang to też bardzo wnikliwy obraz ówczesnych Chin a także ich mieszkańców. Czyta się z zainteresowaniem, ponieważ pozycja jest naprawdę zajmująca.

 • chanya

  Historia Cixi, która będąc dziewiętnastoletnią kobietą odnalazła się na dworze cesarza jak konkubina a po paru latach nieustanna się władczynią Chin. Amerykański sen od pucybuta do milionera to przy tym bułka z masłem. Cixi wychowała się w kulturze patriarchatu bez szans na wykształcenie kobiet, w ksenofobicznym, odizolowanym od reszty świata kraju, w dobie, gdy nie było środków masowego przekazu a więc prosto dostępnego źródła informacji o świecie. Mimo to była postępową, nowoczesną, wyprzedzającą własną epokę kobietą. To ona zakazała łamać i bandażować Chinkom stopy. To ona nawiązała kontakty ze światem, doceniła naukę i czerpała ją dla siebie i dla Chińczyków od bardziej rozwiniętych krajów świata. Bywała za to i doceniana i potępiana, kochana i nienawidzona. Odważna, postępowa, genialna kobieta.Oprócz portretu Cesarzowej, znajdziemy w książce pdf mnóstwo interesujący informacji na temat kultury tego państwie sprzed rewolucji Mao. Kara tysiąca ran, umiłowanie do rytuałów, zasady panujące na dworze, opisy tychże i dużo innych, egzotycznych, fascynujących faktów.Polecam lekturę „Cesarzowej wdowy Cixi”.

 • annamat

  Szalenie ciekawa biografia i napisana bardzo lekkim i przyjemnym zarazem stylem. Nic tylko czytać!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!