Czytaj więcej:
Carte Blanche okładka

Średnia Ocena:Carte Blanche

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca i optymistyczna historia nauczyciela z liceum, który – żeby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok.

Szczegóły
Tytuł Carte Blanche
Autor: Lusiński Jacek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Axis Mundi
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Carte Blanche pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Carte Blanche Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Carte Blanche PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • chmurnym.okiem

  Już dawno zafascynowała mnie historia człowieka, który był w stanie ukrywać własne niedowidzenie tak skutecznie, że mógł w miarę zwyczajnie działać jako nauczyciel. Oczywiście wszyscy się cieszymy, że tak nieźle mu się to udało, podczas gdy w rzeczywistości nie powinno być tak, że musi ukrywać własny stan. Niestety nie ma u nas takich możliwości, aby człowiek z niepełnosprawnością, lecz stale w sile wieku mógł dalej pracować, a nie tylko siedzieć na rencie w domu zapomniany przez świat. Właśnie tego wykluczenia z codzienności, końca dotychczasowego życia obawiał się bohater książki Jacka Lusińskiego. Pomijając oczywiście fakt, że książka ebook powstała na podstawie filmu tego samego autora. Film i książka ebook są z 2015 roku. Interesująca jestem, co słychać u Macieja Białka, nauczyciela historii, pierwowzoru bohatera powieści. Tymczasem Kacper Bielik dowiaduje się, że odziedziczył po matce chorobę genetyczną, która powoduje utratę wzroku. Stres związany z zdarzeniami w życiu bohatera sprawia, że postępy choroby są coraz większe, lecz Kacper nie jest w stanie pogodzić się z sytuacją. Ponieważ jakie ma możliwości niewidomy nauczyciel historii, który nie posiada nieograniczonych zasobów pieniężnych, aby żyć bez zbytnich ograniczeń wynikających z niedowidzenia? Pomysły, na które wpadł Kacper, aby zachować pracę są bardzo ciekawe, a jego droga do tego, aby walczyć o w miarę zwyczajne życie niesamowita. Opowieść, opowieścią. Szkoda tylko, że Jacek Lusiński nie dźwignął tematu. Językowo książka ebook jest napisana tylko poprawnie, niestety brakuje ciągłości narracji. W momencie, kiedy dzieją się rzeczy mogące zdekonspirować bohatera, twórca ucina opowiadanie i przeskakuje na bezpieczne wody, gdzie jeszcze przez jakiś czas Kacprowi nie grozi niebezpieczeństwo. Nie po to mamy niebezpieczeństwo w powieści, aby je zbyć szybkim powrotem do domu. Lecz co z innymi bohaterami powieści? Nie spodziewałam się, że czytając opowieść będę momentami czuć zażenowanie. Ponieważ to jest tak, że losy się życie, a w życiu różnie bywa, ludzie różnie postępują. Później opowiadają komuś własną historię, ten ktoś robi z niej film/powieść, a na koniec przypadkowi widzowie/czytelnicy poznają intymne szczegóły. Jeśli wiadomo, jak nazywa się prawdziwy bohater tej historii, to z łatwością da się sprawdzić, gdzie pracował, kim jest kobieta, z którą się spotykał. Nie wiem, czy intymne elementy nie są jedynie zmyślone, aby podkolorować opowieść, a z pewnością dwa razy się zastanowię ponad tym, aby sięgnąć po kolejną fabularyzowaną historię żyjących ludzi.

 • lidoszka

  od tej książki. Jedna z tych książek, które wnoszą coś do życia. Spogląda się na świat i naprawę docenia się to co się widzi. Zalecam

 • Adam Rachwalski

  Lub odwrotnie. Historia prawdziwa i wzruszająca. Wartościowa pozycja

 • Teresa Dąbrowska

  Coś juz słyszeliśmy o tej historii kiedy film wchodził na ekrany. Lecz czytając możemy w pełni wejść w skóre bohatera, z jego dązeniami i wyścigiem z czasem. Ksiązka zawsze da nam szanse na swoje przemyślenia, nie skrępowane wizją reżysera filmu

 • aleksnadra

  "Carte blanche" to książka ebook oparta na prawdziwych wydarzeniach, o których było dość głośno w ogólnopolskich mediach, o nauczycielu historii z lubelskiego liceum, któremu udało się ukrywać chorobę przez długie lata i uczyć młodzież, zarażać ich własną pasją.Historia Macieja Białka i Kacpra Bielika to dowód na to, że przyszłość jest tylko i wyłącznie w naszych rękach. Każdy jest kowalem własnego losu i od nas zależy czy niepowodzenia wytrącą nas z obranego toru, czy może dadzą siłę i napęd na realizowanie kolejnych marzeń i wykucie szczęśliwej przyszłości.Jacek Lusiński w prostych acz bardzo plastycznych, pobudzających wyobraźnię słowach buduje świat chorego nauczyciela zamkniętego w czterech kątach własnego mieszkania i szkolnej klasie. Z optymizmem, nadzieją burzy schematy, łamie stereotypy i otwiera na świat tak zwyczajny, a jednak najeżony niewiadomymi i niebezpieczeństwami. Za pomocą dowcipu rozładowuje emocje i pokazuje, że to człowiek jest ważny, jego umiejętności, jego charakter."Carte blanche", a w szczególności Jacek Lusiński zaskoczył mnie umiejętnością wychwycenia ważnego, wartościowego, pouczającego tematu, postaci, z której można czerpać garściami i zdolności w przelaniu tego wszystkiego na papier. Historia Kacpra jest poruszająca lecz daje czytelnikowi też moc pozytywnej energii, z którą może się mierzyć z każdymi problemami.więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/09/carte-blanche-jacek-lusinski-audiobook.html

 • Anna Koźba

  Nieźle napisana historia, która otwiera przed czytelnikiem świat zza ściany...

 • inandra

  Zaintrygowała mnie ta historia tym bardziej że jest oparta na faktach. Widziałam film i bardzo podobała mi się tam kreacja głównego bohatera. Historia Kacpra jest nie tylko bardzo wzruszająca, lecz i jak dużo daje do myślenia. Przypomina nam o tym co ważne. Zastanawiałam się też, co ja byłabym w stanie zrobić na miejscu Kacpra, czy byłabym tak silna.

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Kacper Bielik to stary kawaler mieszkający z matką, nauczyciel historii z zawodu i zamiłowania. W wyniku wypadku samochodowego nieubłaganie przyśpiesza się proces jego utraty wzroku. Diagnoza - barwnikowe zwyrodnienie siatkówki. Od tego momentu Kacper zaczyna popadać w coraz głębszą depresję, lecz jednocześnie nagle zaczyna odnosić sukcesy zarówno w życiu zawodowym jak i uczuciowym, jednak cały czas ukrywa prawdę o swoim stanie zdrowia."Carte blanche", książka ebook i film Jacka Lusińskiego to niesamowita opowiadanie oparta na prawdziwych wydarzeniach, udowadniająca, że jeśli coś naprawdę kochamy, to możemy to robić mimo przeciwności losu - a tym niewątpliwie jest utrata wzroku.Historia jest uniwersalna, ponieważ możemy odnieść ją do różnorakich sytuacji, nie tylko tych związanych z chorobą, a także zarówno błahych jak i bardzo poważnych; wzruszająca, ponieważ los samotnego człowieka, który właściwie nie ma z kim podzielić się własnymi troskami jest naprawdę przygnębiający; lecz także inspirująca, ponieważ jeśli Kacper sobie radzi to my również możemy.Oprócz tego styl, w jakim opowieść jest napisana, jest naprawdę łatwy i czyta się ją bardzo miło i wyjątkowo szybko. Jest to także książka, do której chciałoby się po jakimś okresie wrócić. "Carte blanche" definitywnie zasługuje na polecenie każdemu - na tym także polega jej uniwersalność.Nowhere Man, lat 16

 • Allianora

  Wyjątkowa historia człowieka, który mimo wszelkich przeciwności losu, usiłuje realizować własne plany i marzenia. Dzięki uporowi i pasji pokonuje kolejne dni, odnosząc własne małe sukcesy. Książka ebook jest oparta na faktach, autentyczna do szpiku kości i zmuszająca nas do myślenia - czy my sami w obliczu zbliżającego się koszmaru stanęlibyśmy się odważniejsi czy całkowicie się poddali?

 • ipikfenia

  Jestem już po obejrzeniu filmu, dlatego teraz postanowiłam zapoznać się z książką, która jest moim zdaniem prawdopodobnie jeszcze ciekawsza ponieważ bardziej wielowymiarowa niż film. Bardzo porusza przede wszystkim, jedna z tych historii które prawdopodobnie najbardziej zostały w mojej pamięci w ciągu ostatniego czasu.

 • kuba

  Miesiąc temu obejrzałem film o tym samym tytule. Teraz przeczytałem książkę. Nie zaskoczyła mnie bardzo, wszytko przedstawiono w podobny sposób, małe zmiany pojawią się np. w scenie u okulisty.Akcja książki pochłonęła mnie. Nauczyciel historii, lubiany przez uczniów zostaje wybrany na wychowawcę 3b. Nie jest to łatwa sprawa:- Traci najbliższą mu osobę: matkę- Poznaje kobietę z dzieckiem, czy będzie z tego coś więcej?A co najistotniejsze traci wzrok, widzi bardzo słabo. Komu o tym powie? Decyduje się pozostać nauczycielem. Jak sprawdzać będzie dzienniki, klasówki? W końcu musi zrobić badania kontrolne do własnej pracy? Jak poradzi sobie z badaniem wzroku?Mężczyzna nie podda się. Nie popełni samobójstwa. Poznaj jego historię, opartą zresztą na faktach i przekonaj się, że nawet utrata wzroku nie powinna powodować rezygnowania ze własnych pasji.

 • camikais

  Wyjątkowa historia która bardzo mnie poruszyła. Film zamierzałam dopiero obejrzeć, traf chciał, że najpierw przeczytałam tę książkę. Ta opowiadanie daje nadzieję i pozwala wierzyć w ludzi, nawet jeśli nierzadko przekonujemy się że jest inaczej. Cudowna historia o pasji, oddaniu i niepoddawaniu się przeciwnościom losu.

 • Agnieszka Drab

  Piękna, wzruszająca opowieść, dopiero teraz jestem gotowa na film. Konfrontacja moich wyobrażeń z wizją reżysera, to może być ciekawe. Zalecam wszystkim, a zwłaszcza nauczycielom 😉

 • Anolevi

  Muszę pochwalić autora za pomysł na fabułę. Bardzo mi się podobał i przypadł mi do gustu. Lekkie pióro również miało tu dużo do gadania, ponieważ dzięki niemu opowieść czytało mi się lekko i przyjemnie. W kwestii postaci to były one dla mnie najmniej udane jednak spoglądając na całokształt to książka ebook jest zdecydowanie warta polecenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!