Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Pełne niezwykłego humoru przygody amerykańskiego chłopca. Calvin ma 6 lat, ukochanego przyjaciela – tygrysa Hobbesa (nie wiadomo, dlaczego niektórzy widzą w tym niebezpiecznym drapieżniku maskotkę) i masę pomysłów, jak dokuczyć Zuzi z sąsiedztwa. Zuzia zwykle okazuje się sprytniejsza, choć niewątpliwie brak jej wyobraźni. Podobnie jak pani Kornik – nauczycielce Calvina. Można by również powiedzieć parę cierpkich słów o opiekunce Rosalyn, lecz – niespodzianka – w tym tomiku prezentuje nowe oblicze. Wiernym czytelnikom serii proponujemy przyjrzenie się postaci taty. Uwaga – komiks tylko dla osób, którym nieobca jest umiejętność śmiania się z samych siebie!
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Calvin i Hobbes. Tom 9. To magiczny świat |
Autor: | Watterson Bill |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Egmont Polska Sp. z o.o. |
Rok wydania: |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
O komiksach pisałam już dużo razy, lecz nie mam przecież żadnego limitu :-) Tym razem opowiem Wam o dwóch sympatycznych postaciach, wykreowanych przez zdolnego rysownika. Posłuchajcie...30 lat temu Bill Watterson porzucił pracę w agencji reklamowej i zaczął tworzyć komiksy. Jego pasja została doceniona i twórca był wielokrotnie nagradzany za własne prace. W dalszym ciągu ukazują się przekłady jego dzieł. To dowód na to, że warto pochylić się ponad jego oryginalną twórczością.Dzisiaj przedstawię Wam własną opinię na temat dziewiątego tomu serii Calvin i Hobbes, zatytułowanej „To magiczny świat”. Komiks jest niesamowity. Historia 6-letniego chłopca i jego przyjaciela tygrysa potrafi rozweselić nawet największego poważniaka :-) Nasz bohater ma głowę pełną zwariowanych pomysłów i ambitnie wciela je w życie. Wyniki są różne, lecz to nieważne, ponieważ chłopczyk ma na wszystko odpowiedź. We wszystkich akcjach towarzyszy mu tygrys (który nie wiedzieć czemu, dla innych jest tylko pluszakiem), który zawsze trafnie potrafi ocenić sytuację :-) Przygody Calvina i Hobbesa są wciągające i bardzo zabawne. We wszystkich historyjkach mnóstwo jest dowcipnych i genialnych (ideologicznych) tekstów. Jest bardzo życiowo :-)Perypetie Calvina z rodzicami, koleżanką Zuzią czy nauczycielką Panią Kornik zaskoczą nie jednego fana komiksów. W tym tomie nie zabraknie również przybyszów z innej planety... Lecz o tym musicie przekonać się sami.Na zakończenie powiem, że każdy kto lubi komiksy znajdzie w tej książce pdf coś dla siebie. Przede wszystkim wszystko przedstawione jest w dowcipny sposób i na wysokim poziomie artystycznym. A o to przecież w komiksach chodzi.
Bill Watterson to amerykański autor komiksów, rysownik i scenarzysta.Najbardziej słynny jako twórca"Calvin i Hobbes", pierwotnie ukazującego się w formie pasków w prasie.Dopiero po osiągnięciu oszałamiającego sukcesu, komiks zaczęto wydawać w formie książkowej.I właśnie jeden z nich mam przed sobą.Calvin i Hobbes, to chłopczyk i jego pluszowy tygrys.Jako, że fantazja dziecka, nie zna żadnych granic, chłopczyk uważa, że jego pluszak to prawdziwy tygrys.Co najciekawsze opinie o życiu, świecie, najbardziej trafne, wygłasza właśnie ów kot.Dzięki zabiegowi, jaki zastosował autor, widać wyraźnie, że tygrys ożywa jedynie w fantazji dziecka.Dla innych jest po prostu zwykłą zabawką.Calvin, nie znosi jedzenia które przyrządza mama, wielbi pizzę, jak to dzieci i jest, jak sam mawia dyktatorem-na-wieki klubu PFUJ (Precz z Fstrętnymi Uciążliwymi Jędzami), przy czym tygrys jest tego klubu prezydentem.Genialny komiks, a piszę to ja, który komiksów nie uważa za literaturę godną nawet spojrzenia. Po prostu trzeba znać.Polecam.
Calvin i Hobbes to bohaterowie kultowi. Paski z ich przygodami ukazywały się nieprzerwanie przez dziesięć lat, zdobiąc strony najróżniejszych czasopism świata. Pierwszy tom zbiorczego wydania pojawił się już w roku 1987, całość zaś zebrana została w dwunastu wcale nie cienkich książeczkach, z których dziewiątą przypomina właśnie Egmont.Bohaterami tego komiksu są sześcioletni Calvin i jego pluszowy tygrys, Hobbes, który – w oczach chłopca jedynie (choć czy to tak do końca prawda?) – jest żywym i psotnym stworzeniem, z którym zarówno wieść można filozoficzno-społeczne dysputy o życiu i kondycji świata, jak i także idealnie się bawić. A sposób na zabawę Calvin ma jeden: czas wolny bez bezsensownych, ryzykownych nierzadko psot, to dzień stracony. Dzień stracony to także dzień spędzony w szkole, dlatego chłopczyk toczy nierówną walkę z nakazami i zakazami rodziców i całego systemu. I cóż, że czasem zdarzy mu się sprzedać Ziemię obcej cywilizacji w zamian za zadanie domowe, którego nie chciało mu się odrobić? Takiego jak on i jego tygrys po prostu nie da się nie lubić!Gdybym miał szukać porównania dla tego komiksu, powiedziałbym, że to ta sama kategoria, jaką reprezentują „Fistaszki” czy „Garfield”. I to nie tylko ze względu na stripową formę i najczęściej, choć nie zawsze, czarnobiały charakter całości. „C&H” to nie tylko wyśmienita cartoonowa rozrywka, lecz przede wszystkim cięta satyra na świat, społeczeństwo i kulturę a także cywilizację. Calvin, który może i wygląda i zachowuje się jak sześcioletnie dziecko, to już w własnych rozważaniach wykracza dalece poza własny wiek. W bezlitosny, choć zarazem nadający się także dla młodszych czytelników, sposób obśmiewa głupotę, konkretne postawy czy nielogiczności otaczającego go świata. Podobnie jest z Hobbesem, którego zdanie stanowi doskonałe uzupełnienie poglądów Calvina. I nie ma się co dziwić, obaj bowiem zawdzięczają własne imiona dużym postaciom tego świata – reformatorowi chrześcijańskiemu, Janowi Kalwinowi i filozofowi Thomasowi Hobbesowi i to prawdopodobnie najlepiej oddaje charakter tych postaci.Czymże jednak byłby komiks bez własnej szaty graficznej? Ta natomiast, choć klasycznie cartoonowa, przypominające wspomniane już „Fistaszki”, potrafi naprawdę uwieść czytelnika. A najmocniejszą jej stroną są oczywiście – co widać na samej już okładce – sceny, w których oddaje Watterson przyrodę. Jego drzewa to dla mnie coś cudownego. A dodajcie do tego jeszcze kolorowe strony, które i na tym polu potwierdzają jego talent i wreszcie niesamowite poczucie humoru. I co otrzymacie? Znakomity, kultowy, idealny komiks, który spodoba się każdemu, niezależnie od wieku, a na dodatek da satysfakcję także tym, spragnionym wyższych wartości.Nie znacie? Sięgnijcie koniecznie. Warto pod każdym względem.