Czytaj więcej:
Byliśmy w Oświęcimiu okładka

Średnia Ocena:Byliśmy w Oświęcimiu

"Wspomnienie obozu będzie szło z nami przez całe życie, choć jesteśmy ludźmi jak wszyscy inni ludzie na ziemi. Lecz na ręku wytatuowano nam numery na znak, że byliśmy niewolnikami." „Na luksus zapomnienia nie możemy sobie pozwolić.” Janusz Nel Siedlecki, numer obozowy 6643 Krystyn Olszewski, numer obozowy 75817 Tadeusz Borowski, numer obozowy 119198 Książka to zestaw wspomnień obozowych napisany w 1945 roku przez byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych opartych zarówno na przeżyciach twórców jak i ich współwięźniów.   Pierwsze wydanie ukazało się w 1946 roku w Monachium nakładem Oficyny Warszawskiej na Obczyźnie założonej przez Anatola Girsa, który poznał twórców w Dachau. Element dziesięciotysięcznego nakładu oprawiono w „pasiaki” pochodzące z oryginalnych ubrań więziennych. Przez oprawy paru egzemplarzy przepleciono drut kolczasty, a jeden egzemplarz, własność Anatola Girsa, oprawiono w skórę z esesmańskiego płaszcza.  „Tuż po wojnie, w 1946 roku, ta książka ebook była wstrząsem. Lecz także dziś jest wstrząsająca i ponownie bardzo potrzebna, ponieważ pamięć przeszłości oddala się, a rolę dokumentów zaczynają odgrywać kiczowate powieści z Auschwitz w tytule – dlatego tak kluczowe jest wznowienie Byliśmy w Oświęcimiu”. Justyna Sobolewska, „Polityka” Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Byliśmy w Oświęcimiu
Autor: Borowski Tadeusz , Krystyn Olszewski , Janusz Nel Siedlecki
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Byliśmy w Oświęcimiu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Byliśmy w Oświęcimiu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Byliśmy w Oświęcimiu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Tomasz Papla

    Bardzo wartościowa pozycja. Każdy powinien przeczytać

  • Wiktoria

    " Byliśmy w Oświęcimiu " @wydawnictwo_slowne Premiera 2022/08/24 Co mnie zachęciło to sięgnięcia po książkę? Lubię czytać fakty. Książki, które nie mają w sobie żadnego kłamstwa, koloryzowania. Książki na faktach! Naj lepiej napisane przez naocznych świadków. Tak było w przypadku tej pozycji. Pierwsze wydanie sięga czasów powojennych- dokładnie odbyło się to w czerwcu 1946 roku. Odbito wówczas 10 tysięcy egzemplarzy, a element nakładu oprawiono w pasiaki wycięte z oryginalnych ubrań więźniów. Ten fakt sprawił, że nie potrafiłam się od niej oderwać. Tadeusz Borowski, Krystyn Olszewski, Janusz Nel Siedlecki spisali własne świeże, okropnie bolesne wspomnienia i pomimo wielu przeciwności wydali wspólne świadectwo zbrodni nazistów. Odezwali się w imieniu tych, którzy zginęli w komorach gazowych, przez śmiertelne pobicia, eksperymenty i wielu innych, m.in. tych, których dusze i prochy wyfrunęły kominami krematoriów. Za tych który już nigdy nie opowiedzą o swoim dramacie. Cienie wyjątkowo brutalnej i niesprawiedliwej przeszłości ciągną się za każdym uratowanym więźniem, towarzysząc im aż do śmierci. Trafiłam w książce pdf na dużo bardzo poruszających informacji, które mną bardzo wstrząsnęły. O wielu rzeczach dowiedziałam się dopiero dzięki tej książce, a dużo innych potwierdziło to, co wiedziałam do tej pory. T. Borowski w jednej ze własnych ebooków napisał: "Cała nasza wina leży w tym, że przeżyliśmy. Jako martwi bylibyśmy bohaterami". Bardzo szokujące.. Uważam, że każdy z nas powinien pielęgnować pamięć o tych okropnych czasach. O tym nie wolno zapomnieć. Jeśli więc dasz radę przebrnąć przez tę bardzo trudną książkę- proszę zrób to. Jeśli jednak nie masz na tyle mocnych nerwów- możesz sięgnąć po powieści, które są oparte na faktach, jednak nie są opisywane dosłownie. Pamięć tych, których już z nami nie ma.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!