Czytaj więcej:
Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach okładka

Średnia Ocena:Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach

Książka ebook poświęcona jednej z najlepszych i najpopularniejszych gwiazd polskiej estrady – Annie Jantar.Śpiewała pogodne przeboje i liryczne, skłaniające do refleksji piosenki. W latach siedemdziesiątych jej niezapomniane przeboje Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Aby szczęśliwym być czy Nic nie może wiecznie trwać znała i nuciła cała Polska.Annę Jantar – piosenkarkę legendę i fascynującą kobietę wspominają najbliżsi: rodzice, mąż Jarosław Kukulski, brat, córka Natalia, a także przyjaciele i koledzy ze środowiska artystycznego, m. in. Halina Frąckowiak, Marek A. Karewicz, Janusz Kondratowicz, Ewa Kuklińska, Jerzy Milian, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz i Ewa Wiśniewska.Obecne wydanie rozszerzone zostało o wspomnienia kolegów z branży muzycznej: Bolesława Bednarza, Jerzego Chrzanowskiego, Krystyny Cudowskiej, Andrzeja Frajndta, Adama Glinki, Zbigniewa Hołdysa, Edwarda Hulewicza, Ireny Jarockiej, Mariusza Jelińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Piotra Kuźniaka, Stanisława Lenckiego, Romualda Lipko, Witolda Orzechowskiego, Marka Sewena, Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, Janusza Sterżenia i Marii Szabłowskiej, aktorów Krzysztofa Janczara i Macieja Łysakowskiego a także fotografika i dziennikarza Lesława Sagana.W książce pdf są także wzruszające listy, które Anna Jantar napisała do swej matki i córeczki zimą 1980 roku w okresie swego ostatniego pobytu w Stanach Zjednoczonych.Ze wspomnień i listów wyłania się postać wrażliwej, utalentowanej piosenkarki, pięknej dziewczyny i świetnego kumpla.Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku, mając zaledwie 29 lat. Urodziła się legenda, która trwa do dziś. Legenda „Bursztynowej Dziewczyny”.

Szczegóły
Tytuł Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach
Autor: Pryzwan Mariola
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Katarzyna Ożóg

  Kupiłam tą książkę na narodziny Mamy wraz z płytą i była zachwycona, to był strzał w 10.

 • BEATA NIEMIEC

  Fantastyczna pozycja,prosto,ciekawie,po prostu Anie we wspomnieniach,popłkałam sie nie raz,ciekawe zdjęcia

 • Małgorzata Domagała

  Jestem zachwycona tą biografią.Twórczość Anny Jantar zawsze była dla mnie ważna, to była pod wieloma względami niezwykła wokalistka, miała w sobie olbrzymią szczerość, ciepło i to słychać w jej piosenkach. A sama biografia jest przypomnieniem jej osoby, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Portret Anny Jantar we wspomnieniach jest barwny i różnorodny.

 • Izabela Paleń

  kupiłam mamie na gwiazdkę, z ciekawością przeczytała, ucieszona z prezentu :)

 • kartki2ulala

  Doskonała książka ebook na dzień mamy. Anna Jantar, jakiej nie znamy. Jestem przyjemnie zaskoczona lekturą i dzięki niej poznałam dużo nieznanych faktów z życia Anny Jantar. Biografia świetna, lecz to oczywiste, skoro autorką tej książki jest Mariola Pryzwan, słynna polska biografistka. Gorąco polecam. Warto mieć w domu takie coś.

 • magdalena.kal

  Po książkę sięgnęłam dzięki przypomnieniu mi Anny Jantar w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Dawno nie słuchałam piosenek kobiety, która tak bardzo oczarowała mnie własną muzyką. Po programie odnowiłam tą znajomość. Zachciało mi się więcej, więc kupiłam książkę. Bardzo ciekawa, dużo niesamowitych informacji. Polecam.

 • milosciwypan

  Mariola Pryzwan dopracowała biografię Anny Jantar w każdym szczególe. Dbała i o to, by po lekturze, czytelnicy mogli za sprawą kalendarium powrócić raz jeszcze do najistotniejszych dat z życia bohaterki książki i przyswoić sobie nazwy wybranych utworów tej piosenkarki. Do tego wspomnieć należy o idealnym przygotowaniu merytorycznym autorki i niezwykle obfitym materiale ilustracyjnym.

 • Klaudia3724

  Ta książka ebook to obraz Anny Jantar skonstruowany przez Jej bliskich;przyjaciół,znajomych z branży i nie tylko,przez Jej rodziców....Opowiadają oni,jak zapamiętali Anię i jakim była ona człowiekiem.Książka jest bogato ilustrowana,zawiera wzruszające listy Ani do męża,matki i córeczki Natalki.Polecam,ja miałam w oczach łzy.....

 • Batrunia

  Nie wyobrażam sobie lepszego tytułu dla tej książki. Anna Jantar to postać - legenda, uosobienie anioła na ziemi. Mariola Pryzwan dotarła do kilkudziesięciu osób, które znały Annę Jantar, a dzisiaj dzielą się z czytelnikami własnymi wspomnieniami o tej idealnej artystce. W książce pdf zawarto też ostatnie listy Jantar do matki i córki, dzięki którym każdy z nas może "namalować" własny obraz artystki.

 • Kiniaczek123

  Pryzwan Mariola to autorka najlepszych biografii polskich gwiazd. Biografia Anny Jantar dopracowana jest w każdym szczególe. Jestem przekonana, że Ci którzy z chęcią sięgają po opowieści na temat słynnych osób będą zachwyceni tą pozycją. Zestaw wspomnień fantastycznie przedstawia Bursztynową dziewczynę. Gorąco polecam.

 • Anna Krakowiak

  Fantastyczna artystka, książkę podarowałam w prezencie własnej mamie, ponieważ to ona zaraziła mnie miłością do piosenek Anny Jantar. Sama również ją przeczytałam, wspomnienia bliskich osób i kolegów tworzą wielowymiarowy, wieloaspektowy i wyjątkowo barwny portret piosenkarki, artystki, normalnej a zarazem nadzwyczajnej kobiety.

 • Makosia

  Wszyscy nieźle znamy piosenki Anny Jantar. W jej piosenkach - zarówno tekstach, jak i muzyce - jest coś niesamowicie pogodnego... Dotychczas niewiele natomiast wiedziałam na temat jej życia. Skuszona cudowna okładką kupiłam tą biografię. Jest to pieknie wydana, pełna pozytywnych wpsomnien opowieśc o życiu wyjątkowo utalentowanej artystki, wspanialej przyjaciółki i kochającej matki...

 • Morun

  Kupiłem tę biografię własnej mamie, ponieważ odkąd pamiętam bardzo lubiła piosenki tej artystki. Pomyślałem, że to będzie idealny upominek na jej urodziny. I nie myliłem się. Dawno nie widziałem takiego uśmiechu mojej mamy na widok prezentu. Potem mi powiedziała, że to jedna z lepszych biografii tej artystki, jakie czytała. Także zalecam ją wielbicielom na prezent.

 • malutka_ska

  Gdybym miała wskazać autorkę najlepszych biografii polskich gwiazd, bez namysłu podałabym nazwisko Marioli Pryzwan, a w mojej wypowiedzi nie byłoby ani grama obłudy. Wszystkie biografie wychodzące spod pióra tej publicystki to książki, które powinno się mieć w domowej biblioteczce. Nie inaczej jest z jej najnowszą pozycją, będącą wznowieniem książki pt.: "Słońca jakby mniej", wydanej przez tę autorkę w 1994 roku. Poszerzona o nowe materiały, historia wybitnej polskiej piosenkarki opatrzona tytułem "Bursztynowa Dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach", dołącza do zacnego grona opowieści, dzięki którym legenda zapomnianych na kilka dekad postaci odżywa na nowo.

 • Amana

  "Nic nie może przecież wiecznie trwać" śpiewała. A jednak, po tylu latach idealnie wiemy, jak bardzo myliła się w tych słowach. Ponieważ pamięć i wspomnienia trwają wiecznie, tak długo, póki sami nie włożymy jej twórczości w worek z napisem "zapomniane". Anna Jantar to kobieta, piosenkarka i artystka, która zasługuje na tysiące biografii, choć zdecydowanie wolałabym jedną, a obszerną i szczegółową. Miałam okazję przeczytać już dwie biografie artystki i mimo wszystko czuję olbrzymi niedosyt. Mam nadzieję, że "Bursztynowa dziewczyna" zapełni wszystkie luki wspomnieniami rodziny, przyjaciół i osób, które miały okazję przebywać z artystką na co dzień.

 • Lady Applebaum

  Niebawem minie następna już rocznica śmierci Anny Jantar. Można powiedzieć, artystki pod każdym wobec nieodżałowanej. Tym bardziej cieszy wydanie tego niecodziennego wydawnictwa, które pozwoli przywołać nam wspomnienie artystki wyjątkowej i barwnej. Mimo tylu lat od jej śmierci, te wspomnienia stale są żywe, warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!