Bolało jeszcze bardziej okładka

Średnia Ocena:


Bolało jeszcze bardziej

"Bolało jeszcze bardziej" to zestaw reportaży, które powstawały w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Dwanaście historii z całego kraju, z Przerośli Gołdapskiej, łódzkich Bałut, katowickich Bogucic, Wrotnowa, Białej Podlaskiej. Dwanaście zagmatwanych losów, a tak naprawdę jedna bohaterka – Polska B. Niechciana, zagubiona, gorzej ubrana, cierpiąca na syndrom poaborcyjny. "Bolało jeszcze bardziej" to niema skarga ludzi, którzy sobie nie radzą. Jednak gdzieś w tle książki Lidii Ostałowskiej znajdziemy także bezcenną opowiadanie o nas i naszej niewrażliwości społecznej.

Szczegóły
Tytuł Bolało jeszcze bardziej
Autor: Ostałowska Lidia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2012
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Bolało jeszcze bardziej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Bolało jeszcze bardziej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • paverba

    Przejmująca opowiadanie o Polsce B, tej gorszej, brzydszej, tej, która powoduje uczucie wstydu czy zażenowania. Lidia Ostałowska jest mistrzynią takiego reportażu, tego co jest samym życiem, palącym i bolesnym, ukazując w tych reportażach prawdę o Polsce o której czasami nie chce się pamiętać. Trzeba mieć talent aby pisać tak obrazowo jak robi to Lidia Ostałowska. Te reportaże przyprawiają o gorycz, bulwersują, budzą współczucie, Ostałowska prezentuje ludzkę biedę, beznadzieję, brak perspektyw, zatracanie godności, stopniowe społeczne wykluczenie. Ten świat stale jest tak blisko, choć nierzadko nie pragniemy się do niego przyznawać.

  • Asta1988

    Uważam, że jest to książka, którą powinien przeczytać każdy Polak. Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Autorka, poprzez odrębne historie z różnorakich stron naszego kraju, omawia prawdziwą Polskę i życie jej obywateli. Nie są to miłe i optymistyczne historie. Wręcz przeciwnie, ukazują miejsca i kłopoty nieznane na co dzień przeciętnemu człowiekowi. Nie jest to przyjemna lektura (jeżeli chodzi o tematykę), lecz uważam, że czasem warto sięgnąć po tego typu książkę.

  • Inezzka

    W tych reportażach jest prawdziwe życie choć nie wszyscy zdają się o tym pamiętać. Zdania w reprtażach Ostałowskiej są proste, konkretne, rzeczowe, czasem aż do bólu. Zdają się być wyzute z emocji, lecz to tylko pozór, ponieważ nacechowane są krzyczącą, prawdziwą rzeczywistością tej drugiej strony społeczeństwa, tej nierzadko wstydliwie skrywanej

  • Ekspert Empiku

    Na tę książkę składa się dwanaście różnorakich reportaży, które łączy jeden motyw przewodni: trudne życie w Polsce. Jestem przekonany, że opisane historie zainteresują zarówno starsze jak i najmłodsze pokolenia Polaków. Są tu historie ludzi, którzy nie są akceptowani w społeczeństwie i którzy sobie w nim nie radzą. Wszyscy jednak pragną tylko godnie żyć czekając cierpliwie na lepsze jutro i wierząc, że będzie lepiej, a los się wreszcie do nich uśmiechnie. Bardzo poruszające reportaże, których czytanie wywoływało we mnie silne emocje. Gorąco polecam.Wojciech Iwaszczuk, Empik Białystok

  • kometa088

    Każdy z tekstów zachwyca, gdyż Ostałowska pokazuje prawdziwy kunszt reporterski. Każdy stanowi krótką formę literacką o ogromnej sile rażenia i trzeba powiedzieć, że tą siłą jest prawdopodobnie niesamowita wrażliwość autorki, która sprawia, że te teksty zapadają głęboko w pamięć. Autorka porusza kłopoty kluczowe i bolesne, lecz najbardziej zadziwiające jest to, że mimo że o rzeczach strasznych, te reportaże czyta się świetnie.