Czytaj więcej:
Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji okładka

Średnia Ocena:Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji

Ewa Woydyłło podejmuje temat depresji. Rozpoczyna od zdiagnozowania choroby i odróżnienia jej od okresowego obniżenia nastroju, z którym nierzadko depresja bywa mylona. Autorka namawia czytelnika do uważnej samoobserwacji, lecz i do korzystania z pomocy psychologa i lekarza. Omawia możliwości leczenia depresji, poczynając od sposobów niemedycznych, a kończąc na różnorakich wariantach terapii profesjonalnych Przekonuje, że psychoterapia, terapia indywidualna czy grupowa lepiej służą potyczce z chorobą niż leczenie farmakologiczne. Książka pozwala zrozumieć depresję i przekonuje, że z tej choroby można się wyleczyć.

Szczegóły
Tytuł Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji
Autor: Woydyłło Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: bo-jestes-czlowiekiem-czyli-jak.pdf - Rozmiar: 138 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Patrycja Adamska

  Książka ebook bardzo przydatna ,pozwala na łatwiejsze życie z chorobą.

 • Elżbieta Ciesielska

  Ponieważ jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, lecz nie w depresji to tytuł ze wszech miar trafny, udany i... pozytywnie wartościujący depresję. Stawiający ją w kręgu ludzkich i niemalże powszechnych doświadczeń. Do tej pory spotkać się można było z takim ujęciem, np. w pracach zapomnianego już nieco profesora Kazimierza Dąbrowskiego (z drugiej połowy XX wieku). Ewa Woydyłło odwołuje się do wielu źródeł. Bardzo cenne są przypisy. Można sięgnąć po polecaną w ten sposób lekturę, poszerzyć horyzonty. Książka ebook odpowiada na szereg pytań. Jak depresję przyjąć i nieść przez życie (ale nie jako przekleństwo), jak ją oswoić i przezwyciężyć (z godnością), jak pomóc innym, bliskim, znajomym z niej się wydostać (i samemu przed jej skutkami się obronić)? Autorka, lekar psychologii i psychoterapeutka uzależnień dzieli się własnymi życiowymi doświadczeniami jako specjalistka i profesjonalistka, lecz także jak przyjaciółka, sąsiadka, kobieta. Wśród licznych ebooków o depresji ta jest inna. Depresja jako nałóg? - kto z nas tak myśli? Depresja to cierpienie, a jednak... można się od niej uzależnić. Jak ją leczyć niefarmakologicznie, jak zastąpić antydepresanty... pracą ponad sobą i czy zawsze to słuszna droga? Jak i gdzie w Polsce szukać skutecznej pomocy? Dlaczego program 12 kroków, który pomaga alkoholikom, ma pomóc ludziom w depresji? Jak pomagają w Ameryce, w Niemczech i na Wyspach? Mowa tego kompendium jest żywy, konkretny, prosty. Jedno zastrzeżenie do książki: testy, nieco tendencyjne. Ich efekty mogą być mylące. Sentymentalne charaktery niekoniecznie popadają w depresję. Po lekturze w serce wstępuje nadzieja, że warto walczyć, że są ludzie, którzy potrafią pomóc, że można być wolnym. Aż prosi się, żeby zakończyć słowami paulistek z Warszawy: Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest wielkie i idzie małymi krokami.

 • Dzinia

  Idealna książka ebook fantastycznej psycholożki Ewy Wojdyłło uświadomiła mi jak prosto wpaść w sidła depresji i jak ciężko wyjść z niej bez zadrapań. Dlatego warto przeczytać tę książkę, po to, aby potrafić zrozumieć i w porę dbać o własne zdrowie psychiczne, tak aby przez długie lata cieszyć się swoim i innych szczęściem. Ta książka ebook to pozytywny motywator. POLECAM!

 • gzylinska

  Książka ebook Ewy Woydyłło "Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, lecz nie w depresji" w początkowym stadium czytania zdaje się być zdecydowanie słabsza od błyskotliwych "Sekretów kobiet", później jednak... w miarę oswajania się z jej nieśpieszną narracją, odkrywa się jej niesamowity UROK. Książka ebook jest wyjątkowo optymistyczna, budzi nadzieję i... bezwarunkowo wszystkim depresantom nakazuje bezwzględnie szukać dla siebie pomocy i ratunku przede wszystkim u psychologów, psychoterapeutów, a także, jeżeli to konieczne, u psychiatrów. Książka ebook niejako zaraża potrzebą zmierzenia się z depresją, by choroba nie zniszczyła chorego, a wręcz odwrotnie: chory odniósł ponad nią bezwzględne zwycięstwo.

 

 

Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Bo jesteś człowiekiem, czyli jak żyć z depresją... Ściąganie książek pdf Ewa Woydyłło Bo jesteś człowiekiem, czyli jak żyć z depresją... Ewa Woydyłło pobierz PDF   Wszystkie książki. 30 dniowy okres próbny Pobierz książkę pdf, księga pdf, książka pdf.

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!