Czytaj więcej:
Blask okładka

Średnia Ocena:Blask

1946 rok. Wiktor Krugły po wojennych przejściach przyjeżdża do siostry, która osiedliła się w Szczecinie, i od razu zostaje wplątany w sprawę zabójstwa żydowskiego chłopca, odnalezionego w parku, z zaciśniętym w dłoni brylantem. Względem obojętności władz zajętych ogarnianiem powojennej rzeczywistości w mieście bezprawia usiłuje sam rozwikłać zagadkę. Wkrótce ginie następny żydowski chłopiec, a Krugły ma przeciw sobie niemalże wszystkich: urzędników, milicję, zagadkową żydowską organizację Bricha… 1978 rok. W Szczecinie ginie młoda prostytutka. Na szyi ma charakterystyczne ślady sznura, który był narzędziem zbrodni. Zatrzymany w związku ze sprawą obywatel zachodnioniemiecki zostaje niemalże natychmiastowo zwolniony, lecz pewien kapitan Służby Bezpieczeństwa postanawia rozegrać z nim grę: grę na własnych zasadach. Zmieniają się one, kiedy na jaw wychodzi pewna sekret sprzed trzydziestu lat… 2018 rok. Agata Prażmowska, szczecińska prawniczka, rozpoznaje w nieletniej ofierze zabójstwa własną niedawną klientkę. Niedługo potem umiera jej ojciec, z którym nigdy nie miała niezłych stosunków, jednak to, czego dowiaduje się o nim po jego śmierci, wywraca jej świat do góry nogami. Agata z pomocą kuzyna Roberta, emerytowanego oficera policji, angażuje się emocjonalnie w śledztwo, które prowadzi w przeszłość. Muszą wyjaśnić, dlaczego to, co wydarzyło się czterdzieści lat wcześniej, sprawiło, że tak naprawdę nigdy nie miała ojca ani prawdziwej rodziny. Trzy plany czasowe, trzy wydarzenia i jeden wspólny mianownik: ten sam przez siedemdziesiąt lat. Jego blask przyćmiewa wszystko, nawet zdrowy rozsądek.

Szczegóły
Tytuł Blask
Autor: Stelar Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Blask pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Blask Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Blask PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Isgenaroth

    Szczecin, dn. 29.04.2019 Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Wydział do Spraw Propagandy KW PZPR Donos Szanowny towarzyszu czytelniku, uprzejmie chciałbym donieść, że niejaki obywatel Marek Stelar, znowusz odważył się unieść własny reakcyjny łeb i do obiegu na rynek literacki naszej ukochanej Ojczyzny wprowadził najnowszą własną powieść, którą to zatytułował „Blask”. Ja żem tę historię widział na swoje oczy własne i choć boję się przyznać, towarzyszu, to jeszczem ją i przeczytał. A najgorsze to z tego wszystkiego jest to, że ona mnie tak wzięła i wciągła, że muszę spełnić własny obywatelski obowiązek i zalecić, żeby towarzysz także zainteresował się tą opowieścią. Od razu śpieszę poinformować, że znajdziecie w niej dużo ciekawych Waszą służbę informacji. Ponieważ ten Stelar to - za przeproszeniem - o SB-kach jakich pisze i o skarbach żydowskich, które to zaginęły w nieznanych okolicznościach w pięknym naszym mieście Szczecinie, zatracone przez hitlerowskiego okupanta bodajże. Zainteresujecie się koniecznie tym pisarzem, ponieważ on jakieś konszachty musi mieć i z obcym wywiadem, ponieważ obeznany w tem wszystkim nie wiadomo skąd. On i o jakiejś młodej kobiecie pisze, co Agata Prażmowska się nazywa i ona kopie głęboko, towarzyszu, w starej historii. Informacji szuka i niezła jest w tym co robi. I jeszcze weźmie się i dowie o czymś, co wiedzieć nie powinna. Dlatego towarzyszu, trza Wam poznać ten „Blask” i przedsięwziąć odpowiednie kroki. Ponieważ on, ten Stelar, już jeden wyrok miał za propagowanie takich historii, to w 2015 roku było, a książka ebook tamta to „Rykoszet” się nazywała. Były później również i inne, lecz ta, co on teraz napisał, to jest, towarzyszu, najlepsza. A w tym „Blasku” to i taki jeden Robert Krugły się pojawia, co on tam razem z tym Stelarem w „Rykoszecie” zawinił i razem ukarane byli. Ten Stelar, to on jeszcze i na milicyjnej robocie się zna, a na dokładkę to pisze to wszystko tak, jakby to sama prawda była. A może to i sama prawda, a kto to wie? I skąd on to wszystko wie? Wasze rozumy mądrzejsze towarzyszu, to weźcie i sami zdecydujcie. Dlatego jeszcze raz Wam mówię, weźcie i przeczytajcie. I sami osądźcie, aby to jakiego w naszej Ojczyźnie nieszczęścia z tego tytułu nie było. Tylko trza uważać, ponieważ ta Prażmowska to szkolona jakaś cholera, ponieważ i spektakularnie pysk obić umi, jak trzeba. Dlatego towarzyszu, badajcie sprawę, lecz uważajcie na tę kobitę. Groźna jakaś ona jest. No widzicie, ja już od tego „Blasku” zgłupiałem i sam rozmyślam jakby ta Prażmowska to żywa istota była. Tak ten „Blask” w głowie mąci. Kończę już, ponieważ jeszcze cuś bardziej pokręcę. Uważam, że własny obywatelski obowiązek spełniłem - o sprawie zadenuncjowałem. Dlatego koniecznie zapoznajcie się z tą książką i odpowiednie osoby dalej poinformujcie, aby później nie było, że nie wszystkie o sprawie wiedziały. Z poważaniem Zaufany i oddany sprawie czytelnik

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!