Czytaj więcej:
Biała księżniczka okładka

Średnia Ocena:Biała księżniczka

Pretendent do angielskiej korony zwołuje armię, podważając legalność dynastii Tudorów. Lecz czy rzeczywiście jest jednym z zaginionych książąt z Tower, czy również zwykłym oszustem ― wrogiem Henryka Tudora i jego żony, księżniczki Yorku?Kiedy Henryk VII Tudor zdobywa koronę Anglii w walce pod Bosworth, wie, że żeby zjednoczyć królestwo targane wojną domową, przyjdzie mu poślubić księżniczkę z wrogiej dynastii ― Elżbietę York. Ona jednak stale miłuje poległego króla, Ryszarda III, a jej krewni stale marzą o odnalezieniu zaginionego następcy tronu z rodu Yorków i powrocie do władzy.Po ślubie z Henrykiem Elżbieta staje przed decyzją, która wpłynie na dzieje kraju. Musi wybrać pomiędzy Tudorami a Yorkami, pomiędzy swóim mężem a chłopcem utrzymującym, że jest jej bratem ― powracającą do domu „różą Anglii”.

Szczegóły
Tytuł Biała księżniczka
Autor: Gregory Philippa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Biała księżniczka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Biała księżniczka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Biała księżniczka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marta Mendalka

  super, rewelacja........... Godna Polecenia lecz nie tylko książka, przede wszystkim AUTORKA i cała seria !!!

 • Classi

  Biała księżniczka to jedna z wielu ebooków z serii "Wojna Dwu Róż". Opowiada o matce Henryka VIII - Elżbiecie York. Jej osoba nie była mi do tej pory nieźle znana, lecz czytając książkę bardzo polubiłam tą bohaterkę. Jest to, co prawda, głównie fikcyjna opowiadanie o historycznej zagadce, lecz oparta na zdarzeniach, które miały miejsce. Szalenie interesująca lektura, zresztą jak każda pani Philippy. Polecam.

 • mxf

  Opowieść zaczynam się w miejscu gdzie kończą się dzieje dynastii Yorków - Ryszard III zostaje zamordowany pod Bosworth, a młody Henryk dosłownie podnosi z ziemi koronę i wkłada ją na głowę. Jako przedstawiciel nowej dynastii musi dynamicznie zjednać sobie zaufanie obydwu dużych dynastii, jak i zamorskich władców. Córka Edwarda IV i Elżbiety Woodville - Elżbieta zostaje wydana za mąż za Henryka Tudora, późniejszego króla Henryka VII. Młoda dziewczyna dynamicznie odkrywa, że przeznaczono jej życie naznaczone cierpieniem, gdy jej mąż i teściowa pastwią się ponad nią i tolerują z uwagi na rangę małżeństwa, która ma zapewnić nowej dynastii Tudorów długie rządy na tronie Anglii. Matka natomiast knuje spiski mające na celu utrudnienie im panowania."Biała księżniczka" jest finałowym rozdziałem w wojnie kuzynów, kończącym tym samym trwającą 116 lat wojnę stuletnią. Jest to godny koniec udanej sagi (nie bacząc na zapowiedzianą historię Małgorzaty Pole - córki księcia Jerzego), choć najsłabszy ze wszystkich pięciu tomów. Autorka wniosła do niego wszystko za co bardzo ją cenię. Godny podziwu warsztat, nieźle nakreślony konspekt powieści, w której kontynuuje zagadkę z poprzednich tomów jak i idealnie zazębia historię zaręczyn Henryka z córką Izabeli i Ferdynanda z powieścią "Wieczna księżniczka".

 • Agnieszka Konapałek

  O Tudorach można pisać tylko z niezwykłym rozmachem i błyskotliwością, dokładnie tak jak to zrobiła Philippa Gregory, przez co Biała księżniczka staje się samą przyjemnością poznawania świata władzy. Czyli świata gdzie najczęściej rządzą spiski, konszachty i knowania. Jak na powieśc historyczną, mocno trzyma w napięciu.

 • Paulina Dymke

  Autorka, będąca mistrzynią powieści historycznej, nie zawodzi i tym razem. To wciągająca historia początku wielkiej dynastii na tronie Anglii widziana oczami Elżbiety York - królowej i matki przyszłego Henryka VIII. To historia kobiety, która utraciła miłość własnego życia, wyszła za wroga, była córką, żoną i matką królów Anglii. Idealna lektura, nie tylko dla fanów historii. Zalecam

 • koterba

  Anna nie jest postacią jednoznaczną. Gdy przejmuje sposoby potyczki stosowane przez jej ojca i innych ludzi władzy, musi dokonywać niełatwych wyborów, które nie zawsze są czyste i honorowe. Nie zawsze również przynoszą oczekiwane efekty. Zalecam tę książkę przede wszystkim fanom powieści historycznych, lecz nie tylko, gdyż może ona zaciekawić każdego.

 • Magdalena Piechaczek

  Kto nie przeczytał Białej królowej, Córki Twórcy Królów i Czerwonej Królowej, nie powinien od razu po nią sięgać. Aby wiedzieć o co chodzi, dlaczego jest tak jak jest, musiałam przeczytać wszystkie 3 wcześniejsze tomy. Gregory ma lekkie pióro, pisze ciekawie. Jak zwykle na głównym planie jest dwór królewski i potyczka o koronę angielską. Elżbieta York - córka Elżbiety Woodlive, zostaje wrzucona na głęboką wodę- musi wyjść za mąż za kogoś kogo nie miłuje ponieważ jej matka chce mieć ją na tronie. Niestety nawet własna matka może snuć intrygi za plecami swojej córki, zagrażając w ten sposób jej i swóim wnukom.Trochę rozczarowuje zakończenie, wszystkie tomy lub kończyły się śmiercią lub czymś przyjemnym. W tym wypadku było ono bardzo dziwne.Polecam dla wielbicieli Gregory, wielbicieli Tudorów, wielbicieli intryg, dworów królewskich i historyków. Nie zalecam osobom lubiącym romans, cudowne zakończenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!