Czytaj więcej:
Baśnie polskie. Janosik okładka

Średnia Ocena:


Baśnie polskie. Janosik

Idealnie zaprezentowana barwna opowiadanie o mężnym zbójniku ponad zbójnikami, przed laty walczącym o sprawiedliwość na świecie. To historia wesołego i skorego do pomocy Janosika, o którym do dzisiaj opowiadają legendy i śpiewają pieśni. Do książki dołączona jest płyta CD.

Szczegóły
Tytuł Baśnie polskie. Janosik
Autor: Bardijewska Liliana
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jedność
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Baśnie polskie. Janosik pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Baśnie polskie. Janosik Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Baśnie polskie. Janosik PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Monika M. Zielińska

    Seria "Baśnie polskie" od razu przypadła mi do gustu. Uważam, że znajomość tradycji (również tej baśniowej) jest ważna. Nieźle jest znać rodzime baśnie i legendy, które kształtowały świadomość poprzednich pokoleń.Jeżeli zaś chodzi o baśń o Janosiku, stale można zastanawiać się ponad oceną moralną tego bohatera. Czy okradanie bogatych, po to, aby obdarować biednych jest czynem chwalebnym? Można się zastanawiać, czy nie jest to stale zwykła kradzież, która zasługuje na naganę? Medal ma jednak dwie strony. Można interpretować same czyny Janosika w oderwaniu od intencji, lecz wówczas taka ocena będzie niepełna. Nie ulega wątpliwości, że intencje bohatera były czyste. Nie chodziło o grabież dla samej grabieży, czy chęć wzbogacenia się, lecz o pomoc przyjaciołom (mieszkańcom janosikowej wioski). Ciężko nie uznać tego za okoliczność łagodzącą.Baśnie naprawdę warto znać, choćby dlatego, że w życiu dorosłym wielokrotnie można się nimi posługiwać dla zobrazowania pewnych mechanizmów rządzących światem, czy choćby w celu przedstawienia własnych poglądów. Przykładowo, legenda o Janosiku ma własne zastosowanie w filozofii Hansa Hermanna Hoppego, gdy mówi on o państwie, które podobnie jak bohater legendy odbiera bogatym, a rozdaje biednym. Baśnie są żywe, także w dorosłym życiu. Choć nie ze wszystkimi wartościami przekazywanymi w baśniach się zgadzamy, to na pewno każda taka opowiadanie przekazuje jakąś mądrość, ponad którą warto się zastanowić, i którą można w dorosłym życiu wykorzystywać.Wydawałoby się, że moja recenzja książki dla dzieci, jest raczej przeznaczona dla dorosłych, niż dla dzieci. Przyznaję, że rzeczywiście tak jest. Zakładam, że odpowiedzialny rodzić, to taki rodzic, który świadomie i refleksyjnie wybiera lektury dla własnych dzieci. To taki rodzic, który dba o jakość przyswajanych przez dzidziuś treści, ponieważ przecież każda kochająca mama, czy każdy kochający tata, chce dla własnego dzidziusia najlepiej. "Baśnie polskie" to naprawdę idealna i godna polecenia seria, która daje wstępne zapoznanie z naszą kulturą, w szczególności ludową, ponieważ baśnie są przecież przede wszystkim fragmentem folkloru ludowego, o którym w dzisiejszych czasach zbyt nierzadko się zapomina. Dodatkowym atutem książki są ładne ilustracje, a także dodatek w postaci słuchowiska. Zatem historię o Janosiku, dzięki tej książeczce można poznać aż na trzy sposoby: patrząc, czytając a także słuchając. Polecam! ;) źródło recenzji: www.czytamirecenzuje.blogspot.com

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!