Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego okładka

Średnia Ocena:


Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego

Poznaj jogę od podszewki, by zacząć ją praktykować! Czy potrafisz uderzyć niebo kamieniem, czyli czym jest joga W pałacu luster, czyli praktyki dyscypliny społecznej (jamy) Oczyszczanie relacji z samym sobą, czyli praktyki dyscypliny indywidualnej (nijamy) Jogasutry Patańdźalego, najistotniejszy z traktatów o jodze klasycznej, doczekał się już wielu interpretacji, lecz stale inspiruje kolejnych badaczy. 195 sutr sprzed niemalże dwóch tysięcy lat, traktujących o kontemplacji i skupieniu, o praktyce i drodze dojścia, o zdolnościach i mocach a także o wolności, wyzwoleniu i jedyności, składa się na przewodnik po praktykowaniu jogi i wskazuje drogę do procesu doświadczania, będącego istotą tej filozofii. Jeśli pragniesz poznać je dogłębnie i odkryć, jak można realizować je w praktyce, potrzebujesz tłumacza: kogoś, kto wskaże różnorakie aspekty zasad spisanych przez Patańdźalego i pomoże Ci zrozumieć konsekwencje ich stosowania.Takim tłumaczem jest twórca Psychologii jogi, od lat aktywnie zgłębiający tę dziedzinę nauki i stosujący ją w codziennym życiu. Jego analizy i komentarze pozwolą Ci wniknąć pod powierzchnię traktatu Patańdźalego, podpowiedzą, jak należy medytować, dlaczego ignorancja jest niebezpieczna i jakie ścieżki oczyszczenia umysłu są najlepsze dla osiągnięcia celu. Dzięki nim poznasz ogólny kontekst praktyki i najistotniejsze reguły typowej jogi, które mogą odmienić Twoje życie. Lecz pamiętaj: i tak najistotniejsze jest Twoje doświadczenie, które powstaje w reakcji na nauczanie. Poglądy nie mają siły transformacyjnej, a doświadczenia - tak! Wprowadzenie do studiowania Jogasutr Patańdźalego Od szaleństwa do medytacji (5 poruszeń świadomości) Pułapka ignorancji (5 uciążliwości) Droga jest łatwa (abhjasa i vairagja) Bez sentymentów. Przyjaźń, współczucie, niezła wola i obojętność - ścieżki do oczyszczenia umysłu Nie bić głową w mur, czyli sztuka właściwego działania (krija joga) Stabilność i wolność od napięcia (asana) Pranajama to nie ćwiczenia oddechowe Brak rozproszenia to nieprzywiązanie (pratjahara) Praktyki koncentracyjno-medytacyjne Materiały dodatkowe Joga jest kluczem do poznania - przekonaj się o tym!

Szczegóły
Tytuł Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego
Autor: Wielobób Maciej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Przemek

    Książkę nie zalecam jako pierwszy kontakt ogólnie z filozofią Indii, lecz jeśli ktoś już trochę czytał co mówią o umyśle różnorakie szkoły i zadał sobie trud zrozumienia ich podejścia, to książka ebook jest świetna. Szczerze mówiąc, to nie znalazłem niczego lepszego po polsku, no lecz może nie przeczytałem dostatecznie dużo. W każdym razie zalecam każdemu, lecz oczywiście nie do teoretycznych rozważań, tylko do wprowadzania w życie tego co tam jest napisane.

  • Marzena

    Według mnie wydanie książki dobre, choć dla niektórych czytelników może być ciężkim przekazem.Jak sam tytuł mówi Psychologia jogi twórca omawia dużo wątków na wstępie czym są Jogasutry, kim był Patańdżali, czym jest joga - im głębiej wchodzimy praktykę jogi , tym bardziej wyzwalamy nasz umysł.Sposoby oczyszczania umysłu, osiem członów praktykowanych dla osiągnięcia jogi.jamy i nijamy praktyki jogi,pozycje[asana], kontrola oddechu [pranajama], koncentracja [dharana], medytacja [dhjana] , skupienie [samadhi].Polecam.

  • Kiara

    Książkę tę zalecam wszystkim fanom jogi a także osobom, które chciałyby nieco bliżej poznać tę dyscyplinę. Dzięki lekturze poznasz pomiędzy innymi tajniki medytacji i oczyszczania umysłu i ćwiczenia oddechowe, dzięki którym osiągniesz spokój ducha i zmienisz własne życie na lepsze. Polecam!