Czytaj więcej:
Bajki Charles’a Perraulta okładka

Średnia Ocena:Bajki Charles’a Perraulta

Charles Perrault pochodził z arystokratycznej rodziny, był wysokim urzędnikiem na dworze króla Francji, Ludwika XIV, współtworzył Akademię Francuską, jednak sławę przyniosła mu książeczka, do której nie przywiązywał znacznej wagi. Były to spisane w 1697 roku bajki oparte na motywach ludowych. Dzięki Perraultowi "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek", "Kot w butach", "Śpiąca królewna" czy "Paluszek" stali się najbardziej rozpoznawalnymi bohaterami historii dla dzieci.

Szczegóły
Tytuł Bajki Charles’a Perraulta
Autor: Perrault Charles
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bajki Charles’a Perraulta pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bajki Charles’a Perraulta Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bajki Charles’a Perraulta PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Polecam! Klasyka w pięknej oprawie. Dynamicznie zrealizowane zamówienie. Moja 9 letnia córka sama chętnie je czyta.

 • Michalina

  Bajki Charles’a Perraulta są ponadczasowe, sięgamy po nie od pokoleń i przez kolejne będziemy sięgać. Wydanie piękne, zalecam zarówno do domowej biblioteczki jak i na prezent.

 • patka

  O Charles'ie Perraulcie (a przynajmniej o jego dziełach) z pewnością każdy z nas za młodu już słyszał. Jednak nigdy z pełną świadomością nie sięgnęłam po jego twórczość. Mimo mojego już niedziecięcego wieku, muszę przyznać, że bajki czytać lubię, a to spotkanie było niezwykle śliczne i przyjemne, na co z pewnością wpływ miała łagodna adaptacja a także niezwykle urocze wydanie.Książka ta należy do prześlicznej serii Z Biblioteki Wydawnictwa "Nasza Księgarnia", jej jakość jest naprawdę zachwycająca, co nie tylko wpływa na jej oczywisty wygląd, lecz i na komfort czytania. Przepiękna twarda okładka, grube strony ozdobione wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami Anny Sędziwy a także idealny aromat sprawiają, że lektura bajek staje się niesamowitym i wyjątkowo satysfakcjonującym estetycznie i czytelniczo przeżyciem.Względem adaptacji mam mieszane uczucia. Myślałam, że tak jak to było w przypadku "Baśni braci Grimm" bajki będą bardziej zbliżone do oryginału (znaczy drastyczniejsze i chyba również okrutniejsze), jednak okazały się one zdecydowanie przyjazne dzieciom. Mimo, że moje oczekiwania nie sprawdziły się, to adaptację tę czytało się wyjątkowo przyjemnie, a ich morały i treść podobały mi się zdecydowanie bardziej od twórczości wspomnianych wyżej braci."Bajki Charles'a Perraulta" to przecudna pozycja dla czytelnika w każdym wieku, przepiękne wydanie idealnie pokazuje się na półce a także sprawdziłoby się w roli prezentu (dzięki łagodnej adaptacji też dla dzieci ;). Bardzo cieszy mnie fakt odkrywania twórców bajek tak ukochanych w latach dziecięcych, zwłaszcza jeśli są to spotkania tak udane.Recenzja pochodzi z mojego bloga Mój regał z ebookami

 • Marta mama Nikusia

  Z tego co wyczytałam baśnie autorstwa Charlesa Perraulta w oryginale skierowane były do dorosłych odbiorców, więc pełne były przemocy i innych rzeczy zupełnie nie odpowiednich dla dzieci. To dzięki różnorakim adaptacjom zostały odpowiednio dostosowane dla młodych czytelników. Dlatego bajki te w różnorakich wydaniach mogą różnić się od siebie - to wszystko zależy od osoby zajmującej się tłumaczeniem i własnie adaptacją takich utworów. Każda z tych bajek ma po kilka albo kilkanaście stron więc nie czyta się ich jakoś specjalnie długo. Spisane są łatwym i zrozumiałym dla dzieci mową więc nie musimy bać się bardzo wyszukanego słownictwa, którego nasze dzidziuś mogłoby nie zrozumieć. Tekst jest czytelny i przejrzysty, zamieszczony na białym tle, czcionka nie jest drobniutka więc bajeczki te czyta się sprawnie i dynamicznie :) Do tego sztywna i taka delikatna w dotyku oprawa, śliskie strony i dużo bardzo barwnych, ładnych iljustracji. Całość jest nie tylko interesująca i warta poznania, lecz także pokazuje się bardzo urodziwie :) Cała seria jest zdecydowanie godna polecenia. Nie wiem jak Wy, lecz ja bardzo cieszę się, że moje dzidziuś ma okazję od młodszych lat poznawać piękne, klasyczne dzieła.

 • Agnieszka Mazur

  Tych baśni nikomu nie trzeba przedstawiać, prawdopodobnie że naszym dzieciom, które dopiero poznają kanony literatury. Jest tu "Kot w butach", "Czerwony Kapturek", "Kopciuszek" - wszystkie te postaci, na których wychowali się ich rodzice, czyli my. Kolorowe ilustracje i ponadczasowa treść - czego pragnąć więcej?

 • jezyna122

  Zapewne większość z nas spotkała się w dzieciństwie z bajkami Perraulta. Któż z nas nie zna przygód Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Kota w butach czy Śpiącej królewny. To właśnie ich autorem jest francuski prozaik i poeta, członek Akademii Francuskiej. Narodził się w Paryżu, w bogatej, arystokratycznej rodzinie, pośrednio związanej z dworem królewskim. Sławę przyniosły mu baśnie i opowiastki, początkowo skierowane do dorosłego czytelnika, pełne okrucieństwa i erotyzmu. Bardzo dynamicznie nieustanny się jednak tak popularne, że powstały wersje okrojone albo jako adaptacje przeznaczone dla dzieci. Polskie wydanie opracowała Jolanta Sztuczyńska z wykształcenia polonista, autorka wierszyków i opowiadań dla dzieci a także tłumaczka z języka francuskiego. Baśnie są bardzo ładnie wydane, tekst urozmaicają jedyne w swoim rodzaju ilustracje wykonane przez Annę Sędziwy, absolwentki Wydziału Grafiki w Krakowie. Idealnie wprowadzają w baśniowy nastrój, oddają klimat dawnej epoki a równocześnie są śmieszne i ogromnie realistyczne. Baśnie Perraulta z reguły oceniane są bardzo różnie, począwszy od samych zalet jakie daje zaskakująca fabuła i charakterystyczni bohaterowie, po negatywy, które są spowodowane treścią ,nazwijmy to niekoniecznie dydaktyczną dla młodego czytelnika jak np. swego rodzaju pewne oszustwo w bajce Kot w butach, czy również lekki horror w Czerwonym Kapturku a kończąc na próbie obcinania palców w Kopciuszku. Nie sposób jednak nie zauważyć, że każda z tych bajek opisuje nasze ludzkie cechy, nieraz niekoniecznie pozytywne, a z którymi mamy do czynienia na co dzień, zarówno będąc dzieckiem czy również dorosłą osobą. Znajdziemy tu mnóstwo porównań, niuansów i pewnych dwuznaczności. Jednak nie da się ukryć, że fabuła baśni od dawien dawna ogromnie ciekawi i mało kto uzna ją za nudną czy również mało interesującą, tym bardziej, że można ją sobie wyobrazić bez dużego trudu i jako czytelnicy, dynamicznie jesteśmy wciągnięci w wir wydarzeń. Mało tego pomimo, że treść jest nam słynna od dawna, chętnie sięgamy po nie jeszcze raz i jeszcze raz. Zdecydowanie niosą one ze sobą tyle emocji i dostarczają tylu wrażeń, że nie sposób ich po prostu nie pokochać. Z reguły to co budzi pewne kontrowersje skupia na sobie większą uwagę i na pewno tak jest z bajkami Charles'a Perraulta. Ja osobiście od dawna jestem ich olbrzymią miłośniczką, bo nie są one „słodkie” ale pokazują życie, niekoniecznie z tej ładniejszej strony, uczą dokonywania wyborów i docenienia nieraz rzeczy wydawałoby się nam zupełnie zwyczajnych. Bajki te są bardzo porządnie wydane w twardej oprawie, na pewno mają szansę posłużyć paru pokoleniom. Ja z nostalgią odkładam je na półkę, by sięgnąć po nie, nie jeden raz co i wszystkim fanom tego gatunku z całego serca polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!