Czytaj więcej:
Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia okładka

Średnia Ocena:Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia

Oficjalna książka ebook kapitana FC Barcelony.Miał 12 lat, gdy skauci FC Barcelony zaprosili go do znanej akademii La Masia. Niedługo potem Pep Guardiola powiedział: "On wyśle nas wszystkich na emeryturę". Nie pomylił się ani trochę...Andrés Iniesta błyskawicznie stał się kluczowym piłkarzem Barçy, prowadząc klub do ośmiu zwycięstw w La Liga i czterech w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie zdobył mistrzostwo Europy, raz mistrzostwo świata – strzelając zwycięskiego gola w finale mundialu w 2010 roku. Kibiców na całym świecie fascynuje nie tylko liczba trofeów Iniesty, lecz też styl, w jakim wszystko osiągnął, a także to, jakim jest człowiekiem. Ponieważ za pełnymi wdzięku podaniami i boiskowymi ruchami, a także za licznymi nagrodami i trofeami, które zdobył, stoi inteligentny i rozważny facet. Człowiek, który do teraz przemawiał do kibiców wyłącznie własną grą.W tej książce pdf hiszpański maestro obrazowo maluje portret samego siebie – swoimi słowami, lecz także głosami trenerów, kumpli z boiska, rywali, przyjaciół i rodziny. Wynik jest wyjątkowo intrygujący..."Ludzie wpisują moje nazwisko w Google i myślą, że wiedzą o mnie wszystko. Lecz to nieprawda. Nic z tych rzeczy. Są epizody, których nie ujawniono, są takie, które wolałbym wyjaśnić, są również wydarzenia, które chciałbym uporządkować. To wielka radość, że mogę zobaczyć własną prawdziwą historię odbitą w tej książce, w mojej autobiografii. Byłbym szczęśliwy, gdyby ta opowiadanie spodobała się kibicom tak jak moja gra. W jej napisanie włożyłem tyle samo determinacji i uwagi, ile wkładam w występy w pięknej koszulce Barçy czy w barwach reprezentacji Hiszpanii. Taki był mój cel."Andrés Iniesta

Szczegóły
Tytuł Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia
Autor: Iniesta Andres, Lopez Marcos, Besa Ramon
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Jedna z najciekawszych biografii piłkarskich!

 • mrokajtek

  oprosiłam Mikołaja o kilka biografii. Jak już zauważyliście recenzja z biografii o Ronaldzie juz jest na blogu. Teraz pora na Inieste. Wszyscy mówiąc o FC Barcelonie kojarzą Messiego. Jest tam jednak więcej świetnych zawodników. Jednym z nich jest Andres Iniesta. W wieku 12 lat zaczął własną karierę. Jest idealnym piłkarzem, ojcem i mężem. Na własnych barkach dźwiga odpowiedzialność pomocnika a także kapitana FC Barcelony. W tej książce pdf spotykamy portret samego siebie . Andreas opowiada o sobie i własnych historiach, mówi nierzadko w imieniu trenerów czy kolegów. I tu jest jedne z problemów. Słowa pochwały są na końcu książki. Zbyt wiele lukru i robimy a genialnego piłkarza , pierniczek . Proponowałabym te wypowiedzi rozmieścić po całej książce. Jak się domyślacie odjęłam 1 gwiazdkę za to. Kolejną gwiazdkę odjęłam za to, że biografia jest troszkę jak spis dokonań, a nie cudotwórcę. Z piłką potrafi zrobić wszystko. Liczne akcje,które wydają się być nie do wykorzystania a jednak udało się. To właśnie jego zasługa. Nierzadko mówi się ,ze gola zdobył ten i ten..ale zapominamy o pomocnikach, dzięki którym to było możliwe. W piłki nożnej zdobył już wszystko co możliwe, zarówno w reprezentacji jak i klubie..a mimo to nie czuje się jak gwiazda. Prowadzi zwykłe życie. Specjalnie to napisałam żeby porównać Andresa i Ronaldo. Łączy ich dużo ponieważ chociażby miłość do piłki, skłonność do wielu poświęceń i dla bycia najlepszym i talent. Dzieli ich jednak najważniejsze: to, jakimi stali się ludźmi po osiągnięciu sukcesu. Kiedy patrzymy na niskiego,niepozornego mężczyznę nie możemy uwierzyć, ze dokonał tak dużych rzeczy. Od ulicy do Camp Nou., taki tytuł powinna mieć biografia żeby podkreślić jego dokonania i osiągnięcia. Oceniam 8/10. Więcej informacji o życiu, emocji i lepsze rozłożenie materiały a książka ebook będzie 10/10.

 • Snaper007

  Serdecznie zalecam wszystkim zakup tej książki. Twarda okładka zapewnia solidne trzymanie w ręku. Natomiast frajda i uśmiech jakie pojawiły się na twarzy mojego przyjaciela są bezcenne.

 • kathleen

  Andreas Iniesta, jeden z najlepszych zawodników FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. Mimo iż niski i niepozorny, przez co czasem był niedoceniany udowodnił wszystkim na co go stać. W tej książce pdf odkrywa przed Nami własną drogę do sukcesu. Ukazuje go nie tylko w kontekście tylko piłkarza lecz także jako zwykłego człowieka. Dużo ciekawostek z życia Andreasa o których opowiada, jego wzlotach i upadkach. Odkrywa w tej książce pdf siebie takim, jakim jest naprawdę. Na pewno gratka dla wielbicieli Barcy i piłki hiszpańskiej lecz także każdego adoratora piłki nożnej!

 • zaczytana.com.pl

  Świeżo po lekturze biografii Cristiano Ronaldo sięgnęłam po kolejną książkę opisującą losy jednego z najwybitniejszych piłkarzy naszego pokolenia – Andresa Iniesty. Łączy ich dużo – miłość do piłki, skłonność do wielu poświęceń dla niej i dla bycia najlepszym, talent, którego obydwu nie poskąpiono, lecz dzieli najważniejsze: to, jakimi stali się ludźmi po osiągnięciu sukcesu. Ciężko przyczepić się do Cristiano-piłkarza, niewielu dorówna jego umiejętnościom, lecz już Cristiano-człowiek nie każdemu przypadnie do gustu. Inaczej wygląda sprawa Iniesty. Tutaj możemy postawić znak równości pomiędzy piłkarzem i człowiekiem, a to – biorąc pod uwagę jego osiągnięcia – nie lada sztuka. Iniesta pod wieloma względami przypomina mi Stevena Gerrarda – ten spokój, opanowanie, rodzinność, w połączeniu z perfekcjonizmem w tym, co robią, czynią z nich poza futbolowymi guru także fajnych gości, tak po prostu. Taka właśnie jest biografia Iniesty – nostalgiczna, z pewnością prawdziwa, momentami trącająca patosem, lecz również z humorem podanym tam, gdzie trzeba. I to kolejne podobieństwo z Gerrardem – pozornie nie będzie o czym czytać w historiach piłkarzy tak statecznych i stroniących od skandali, w praktyce – lektura wciąga, buduje, a czas na niej spędzony mija dynamicznie i niepostrzeżenie. Dzięki tej książce pdf poznajemy drogę Andresa do tego, kim jest dzisiaj, ku byciu jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Drogę usłaną cierniami, ponieważ ciężko inaczej określić oddzielenie od rodziców w wieku 12 lat i zamieszkanie pośród zupełnie obcych osób, daleko od domu. Tak jednak wyglądały początki wielu wychowanków La Masii. Andres opowiada także o własnych problemach w dorosłym życiu, lecz ten, kto liczy na emocjonalny ekshibicjonizm, z pewnością się rozczaruje – Iniesta mówi dokładnie tyle, ile uważa za stosowne, by móc zrozumieć targające nim wątpliwości i dylematy. Co jeszcze urzekło mnie w tej książce? Jedność Barcelony. We wszystkich biografiach jej zawodników, które dotychczas miałam przyjemność przeczytać, przewija się wdzięczność i szacunek dla Pepa Guardioli – jako trenera i jako człowieka. Czytając te publikacje, ma się wrażenie, że w dobie komercjalizacji piłki i sprowadzania jej wartości do aspektu finansowego, Barcelona to klub, w którym nie zatracono pierwiastka ludzkiego, że tam stale liczy się człowiek. Tę wdzięczność, wyrażoną wprost i pojawiającą się pomiędzy wierszami, znajdziemy także w biografii Andresa Iniesty – światowej klasy piłkarza, który pozostał człowiekiem. Ulubione cytaty: „Prawdziwe przywództwo nie płynie ze słów, tylko z gry. Zasługi zdobywasz na boisku”. Moja ocena: 9/10 zaczytana.com.pl

 • Krystian Błażejewski

  Andres Iniesta, niski, niepozorny, wiecznie blady, jednak gdy w jego pobliżu znajdzie się piłka potrafi zrobić z nią rzeczy niewyobrażalne zwykłym śmiertelnikom. Przyjęciem zgubić dwóch rywali, niesamowicie asystować zagrywając no look passa, magicznie uderzyć tak by bramkarz nawet nie ruszył się z miejsca. Świetne czucie gry i umiejętność prowadzenia piłki w momencie gdy jest atakowany przez paru rywali...można by tak wymieniać i wymieniać zużywając wszystkie przeznaczone na tą wypowiedź znaki a i tak nie wymienilibyśmy wszystkich atutów, które posiada ten filigranowy zawodnik. Każdy mógłby pomyśleć, że jest to następna książka ebook o kimś z Barcelony lub również o samej Blaugranie, jednak tym razem jest inaczej.Andres nie skupia się tylko na samym futbolu, jednak co nie może dziwić odgrywa on tutaj rolę fundamentalną.Książkę pochłania się w bardzo szybkim tempie, jej czytanie sprawia niemal taką samą przyjemność jak oglądanie Iniesty na boisku.Gorąco polecam!

 • RealAnia

  W Barcelonie nazywają go Harrym Potterem, a jego grę określają mianem czystej magii. Jednak Andrés Iniesta to jeden z tych piłkarzy, których szanują nawet kibice rywali. Hiszpanie, sympatycy różnorakich klubów, stale biją mu brawo gdyż nie zapomnieli i pewnie nigdy nie zapomną, że to jego gol, bramka autorstwa właśnie Andrésa Iniesty, dała im upragniony tytuł mistrzów świata. O wielkiej sympatii do tego piłkarza przekonałam się na swojej skórze, gdy publiczność zgromadzona na Santiago Bernabéu oklaskiwała Iniestę, podczas gdy ten opuszczał murawę. I choć w tamtym momencie Real wysoko przegrywał i to z największym rywalem wdzięczność i szacunek do pomocnika Barcelony były ważniejsze niż klubowe podziały.Andrés Iniesta to po prostu klasa sama w sobie, piłkarz wielki, a przy tym wyjątkowo skromny człowiek. Tak jak na piłkarskiej murawie, tak i w jego najwieższej książce pdf pt. „Artysta futbolu. Gra mojego życia” nieźle widać tę powszechnie znaną cechę Hiszpana. Iniesta zgodnie z tym, co robi na boisku, też w książce pdf oddaje głos innym – rodzinie, trenerom, przyjaciołom, kumplom z boiska, a nawet rywalom. To głównie oni opowiadają historię Iniesty. Andrés czasem dorzuca „swoje trzy grosze”, lecz tak naprawdę poznajemy go dzięki relacji związanych z nim osób.„Dzięki innym ludziom mogę wyrazić siebie i być tym, kim jestem.”Książka powstawała aż cztery lata, począwszy od roku 2012. Nie jest jednak pozycją, którą zaliczyłabym do bogatych w szczegóły. Opisywane zostały kluczowe i przełomowe momenty w karierze Hiszpana, a do paru ważnych wątków autorzy wracają parokrotnie. Głównym założeniem tej opowieści zdaje się być ukazanie osobowości Andresa, nie tylko, jako sportowca, lecz przede wszystkim, jako człowieka.Zgodnie ze popularnym trendem, też i ta sportowa książka ebook nie trzyma się chronologii wydarzeń, ale rozpoczyna od trudnego okresu, który jej bohater przeżył. W przypadku Iniesty było to lato 2009, okres, który nastąpił po zdobyciu przez Barcelonę potrójnej korony. Jednak zamiast być jednym z najszczęśliwszych w jego życiu, należał do tych najgorszych momentów. Piłkarz przeżył ciężki czas. Co prawda nikt nie nazwał tego depresją, lecz sportowca dręczył wewnętrzy niepokój, a jego smutek rozrósł się do ogromnych rozmiarów wraz z informacją o śmierci bliskiego przyjaciela - Daniela Jarque. Jego stan psychiczny wpływał na dyspozycję fizyczną powodując coraz większe problemy. O własnych uczuciach opowiada sam piłkarz, lecz nawet tak osobisty wątek poznajemy także z pespektywy najbliższych mu osób.„To być może niewiarygodne, lecz pragnienie sukcesu jest we mnie w dalszym ciągu tak samo silnie.”Również pozostała element historii i osobowości Andrésa zostaje ukazana głównie dzięki relacji postaci związanych z piłkarzem. Ojciec Andrésa zdradza czy kiedykolwiek rozmawiał z przedstawicielami Realu Madryt w sprawie transferu własnego syna. Víctor Valdés wyznaje, co odpowiedział Andrés, gdy po pierwszym tytule mistrzowskim bramkarz zapytał go ile tytułów Iniesta chce zdobyć w swoim życiu (będziecie mieli okazje sprawdzić czy udało mu się tego dokonać). Fizjoterapeuci Barcy i reprezentacji La Roja wspominają dużo niełatwych chwil, które przeszli razem z Andrésem, kiedy piłkarz rozpaczał z powodu licznych kontuzji (tak, tak nawet sztab medyczny wypowiada się w tej książce).Sergio Ramos szczerze mówi o relacjach, które łączyły go z Iniestą w okresie maratonu burzliwych meczów El Clasico, kiedy między ich klubami panowała zła atmosfera. Del Bosque wyjaśnia, dlaczego zbytnio nie świętował gola Iniesty w finale MŚ. Xavi wyznaje, co czuje, kiedy wszyscy łączą go z Iniestą, traktują, jako nierozerwalny duet, a czasem nawet ich ze sobą mylą. Natomiast Suarez tłumaczy, dlaczego według niego Iniesta podobny jest do Stevena Gerrarda.„Gdybym narodził się po raz drugi, grałabym w ten sam sposób.”Przelewanie swoich ambicji na dzidziuś zwykle nie wychodzi potomstwu na dobre. W przypadku Hiszpana ta niepisana zasada kompletnie się nie sprawdziła! Ojciec Andrésa marzył by jego syn został piłkarzem, którym sam pragnął kiedyś być. Mały Iniesta miłował piłka nożna równie mocno, co jego tata, więc z chęcią podążył tą drogą. Chciałoby się powiedzieć: całe szczęście, ponieważ dzięki temu mamy okazję podziwiać artystę na piłkarskiej murawie. Ten artysta rzadko używa słów. Przemawia głównie na boisku, lecz element jego osobowości zostaje odkryta jedynie w tej książce. Tylko dzięki niej można poznać prawdziwe oblicze Andrésa Iniesty, opisywane przez niego samego i grono ludzi z nim związanych.

 • FCBTVpl

  Andres Iniesta – osoba słynna nie tylko kibicom FC Barcelony, lecz na pewno wszystkim wielbicielom piłki nożnej. Piłkarz, który w piłki nożnej zdobył już wszystko co możliwe, zarówno w reprezentacji jak i klubie. Niezliczone puchary i wyróżnienia. Zawodnik wielki, obdarzony wyjątkowym talentem, lecz także i olbrzymią osobowością.Wiele ludzi nie tylko z jego otoczenia, czy to piłkarzy, trenerów, rodziny, przyjaciół, agentów lecz także kibiców, i ludzi znających go tylko z telewizji mówi, że jest wyjątkowo sympatyczny, zwyczajny – po prostu. Chłopak, który ma rodzinę, dzieci, dom, studia, spokojne życie.Również i ja mógłbym coś na ten temat powiedzieć. Podczas jednego z pobytów w Barcelonie stałem pod ośrodkiem treningowym w oczekiwaniu na autografy. Niektórzy się zatrzymali, niektórzy nie. Andres był tym, kto zatrzymał się dwukrotnie. Tak słynna osoba, po tylu latach może mieć już dość sławy. Wielu piłkarzy wyjeżdża machając do wielbicieli tylko ręką, którą trudno unieść nawet z kierownicy. Andres jest inny. Ustał i spokojnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Dla mnie, dużego fana rzecz niesamowita i pamiątka na całe życie. Nie tylko autograf czy zdjęcie, lecz możliwość zobaczenia go z takiego najbliższa i dotknięcia sprawiły szczęście i wrażenie mega sympatycznego człowieka.Ale do rzeczy. Wydawnictwo Sine Qua Non pokazuje oficjalną książkę Andresa Iniesty, której sam jest autorem. Po wyjściu „Rok w Raju”, czas na „Andres Iniesta. Artysta futbolu”. Przy współpracy z wydawnictwem, miałem przyjemność ją przeczytać i podzielić się własną opinią na jej temat.Nie jest to zwykła biografia, którą piszą tylko dziennikarze. Nie jest to także ubarwiona autobiografia pisana tylko przez piłkarza. Książka ebook bardziej Andresa niż Iniesty. Bardziej osobista. Prezentuje osobista wspinaczkę na sam szczyt, pokonywanie wielu barier i przeciwności losu.Ramon i Marcos zostali wybrani przez Iniestę, to piłkarz wybrał ich do napisania własnej książki i godzinami z nimi rozmawiał, zwierzał się i opowiadał. Chciał opowiedzieć o trudzie rozstania się z rodziną, gdy wyjeżdżał do La Masii, o grze na betonowym boisku w dzieciństwie, wreszcie o treningach, Mundialu czy Euro. Chciał żeby w książce pdf brała udział także rodzina, najbliżsi i przyjaciele.Książka powstawała od 2012 roku. Cztery lata pisania książki to dość sporo, lecz piłkarz nie wyznaczał sobie żadnych terminów. Nie chciał wydawać jej w żadnym określonym terminie, czy etapie w klubie czy reprezentacji.Hiszpan traktuje książkę wyjątkowo poważnie. Chce to zrobić i cieszy się tym, że będzie mógł podzielić się własną historią z milionami fanów. Chciał, żeby publikacja była idealna, „na miarę”, taka jaką sobie wyobrażał, ma mieć formę i przesłanie. Jest zgodna z jego oczekiwaniami. Iniesta chciał wyrazić własne zdanie na temat wielu spraw, a także zdanie i opinie innych, też o sobie.Iniesta omawia siebie własnymi słowami, prosto. Mówi o problemach, rodzinie, La Masii, Barcelonie, reprezentacji. O wszystkim. Znajdziemy też dużo wypowiedzi na jego temat. Dużo ciekawostek i szczegółów, które dodali dziennikarze, a o których nie wiedział sam Andres.„To wielka radość, że mogę zobaczyć własną historię opisaną w tej książce. Byłbym szczęśliwy, gdyby spodobała się ona kibicom tak, jak moja gra. Włożyłem w nią tyle determinacji, wysiłki i uwagi ile wkładam w występy w koszulce Barcelony i reprezentacji. To był mój cel.”Rezultat jest niesamowity. Książkę chętnie i dynamicznie się czyta. Posiada także dwie wkładki zdjęciowe. Zdecydowanie godna polecenia nie tylko wszystkim wielbicielom Barcelony, dla których musi to być pozycja obowiązkowa, lecz także dla każdego kibica futbolu.

 • Rafi

  Prawdziwi Kibice Barcy pamiętają pewne przestoje w grze Magika........Ja już wiem z czego wynikały :-). Warto się dowiedzieć. Poza tym opowiada o życiu jednego z najlepszych piłkarzy w historii FCB a także Hiszpanii. Zalecam tę książkę wszystkim wielbicielom Dumy Katalonii a także pozostałym Kibicom piłki nożnej. Chociaz nie tylko. Porusza również kwestie, które magą spotkać każdego z nas, nie tylko sportowców. 5+!!!! 5 za książkę, " +" za wkład w historię piłki hiszpańskiej. Mega duży plus !!!!!!

 • brzozka

  wyobraź sobie że jesteś korpoludkiem który ląduje w Czadzie bez kasy i zaczyna się przygoda

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!