Czytaj więcej:
Agresja - nowe tabu? okładka

Średnia Ocena:Agresja - nowe tabu?

Czy agresja u dzieci jest zła? Czy trzeba ją potępiać i eliminować z przedszkoli i szkół? Niemalże wszyscy zgodnie odpowiadają: tak! Otóż, nie - twierdzi Jesper Juul. Uznany pedagog i terapeuta ma odwagę iść pod prąd powszechnych przekonań. Trzeba uczyć dzieci radzić sobie z agresją i zamieniać ją w pozytywne działanie, lecz nigdy nie należy jej tłumić. Tłumienie i potępianie może prowadzić do różnorakich negatywnych skutków w przyszłości, szczególnie u chłopców: począwszy od nieumiejętności radzenia sobie w konkurencyjnym środowisku, a skończywszy na niekontrolowanej przemocy i brutalnej przestępczości. Jesper Juul pokazuje, jak najlepiej postępować z przejawami agresji u dzieci, jak wspólnie rozładowywać dziecięcą frustrację i zamieniać ją w pozytywną energię. Agresywnym dzieciakom przede wszystkim należy się zrozumienie - pisze - bo są one tylko naśladowcami agresywnych dorosłych.

Szczegóły
Tytuł Agresja - nowe tabu?
Autor: Juul Jesper
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: MiND Dariusz Syska
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Agresja - nowe tabu? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Agresja - nowe tabu? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Agresja - nowe tabu? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna Goraj

  Przystępna treść,jak większość pozycji tego autora. Pomaga spojrzeć na zachowanie dzieci z innej perspektywy, a dodatkowo zrozumieć siebie.

 • maxi

  Pozycja dla każdego pedagoga, psychologa ...rodzica.

 • nenya7

  Książka ebook napisana bardzo przystępnym językiem. Opisane zagadnienia są ilustrowane nieźle dobranymi przykładami. Pomogła mi nabrać dystansu do wielu spraw i rozwiązać kilka problemów.

 • anonymous

  Dynamiczny i prosty zakup, w dodatku w atrakcyjnej cenie. Przydatna pozycja na półce.

 • Danuta Rocławska

  Co łączy trzylatkę, która ugryzła w przedszkolu własną rówieśniczkę i dwulatka, który usiłuje uderzyć własną mamę? Złość? Frustracja? Sposób wyrażania siebie klasyczny dla tego okresu rozwoju? A może reakcja rodziców – „nie masz prawa tak się zachować”?Jasper Juul, duński psychoterapeuta dziecięcy, w własnej niedużej, lecz bardzo esencjonalnej książce pdf "Agresja - nowe tabu?" porusza wyjątkowo kluczowe rzeczy związane z wychowaniem dzieci. Przeprowadza nas przez źródła powstawania agresji, metody współdziałania u dzieci, wzajemne reakcje w systemie rodzinnym. Z szacunkiem dla młodszych i znaczącą konkluzją dla dorosłych: agresywne emocje powstaje tam, gdzie nie czujemy się wartościowi dla naszych bliskich. W relacji dzidziuś – rodzic odpowiedzialność za to spoczywa na rodzicu. Juul nie zostawia jednak rodzica w bezradności. Daje praktyczne wskazówki, jak genialnie radzić sobie z emocjami dzieci przez prawdziwy dialog, okazywanie ciekawości i zainteresowania, akceptację i osobisty feedback. Polecam!

 • iza

  Pozycja dedykowana rodzicom, lecz niejeden nauczyciel nauczania przedszkolnego i początkowego dużo może dowiedzieć się o odpowiednim podejściu do dzieci, szczególnie chłopców, określanych jako problematyczni, nadaktywni, agresywni. Krzepiące dla rodziców takich dzieci, pozwala na zmianę swojego podejścia do nieprzeciętnych i nieszablonowych potomków, wytykając jednocześnie błędy publicznego systemu nauczania, który przypina takim dzieciakom krzywdzące etykietki.Autor jest doświadczonym terapeutą, pisze mową zrozumiałym, przytacza przykłady. Polecam.

 • kasia

  Wreszcie nowe spojrzenie na dzieci agresywne - które są zazwyczaj piętnowane jako "złe", natomiast nikt nie zastanawia się co się kryje pod ich zachowaniem. Juul nie ocenia dzieci, przygląda się ich zachowaniom, a agresje traktuje jako środek komunikacji - i jako taki zaleca rodzicom i wychowawcom go postrzegać.Karanie, upominanie w przypadku agresywnych dzieci zazwyczaj przynosi odwrotny wynik i dodatkowo nakręca spirale przemocy.Juul każe nam traktować akty agresji jako wołanie dzidziusia o pomoc. A pomocy możemy udzielić dzidziusiowi realnie interesując się jego faktami i pomagając mu budować poczucie swojej wartości.Świetne porady jak rozmawiać z agresywnymi dzieciakami w każdym wieku, jak reagować na bójki i kłótnie pomiędzy rodzeństwem. Książka ebook dała mi wiele do myślenia, serdecznie polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!