Czytaj więcej:
ABBA. Fenomen i legenda okładka

Średnia Ocena:ABBA. Fenomen i legenda

Klasyka muzyki pop! Bogowie parkietów na całym świecie lat 70 i na 80-tych. Każdą fankę zamienili w Dancing Queen, każdy wielbiciel nucił własne Waterloo. Przez lata nie schodzili ze szczytów list przebojów i sprzedali rekordową ilość płyt – nad 380 milionów! Dzisiaj ich piosenki przeżywają drugą młodość! Marzena Tarka poznała osobiście muzyków supergrupy i przeprowadzała z nimi wywiady. W książce pdf opowiada o Agnethcie, Bennym, Björnie i Anni-Frid. Ich młodości, pierwszych krokach na scenie, powstaniu ABBY, sukcesach i rozstaniach. Autorce udało się stworzyć porywającą opowiadanie o wyjątkowej pasji do muzyki, która stworzyła jeden z największych fenomenów wszech czasów.

Szczegóły
Tytuł ABBA. Fenomen i legenda
Autor: Tarka Marzena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd ABBA. Fenomen i legenda pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. ABBA. Fenomen i legenda Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

ABBA. Fenomen i legenda PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Tomasz Janecki

  -

 • Patka Skoczylas

  zarąbista książka ebook warto przeczytać fani ABBY na pewno będą ucieszeni poznaje się prawdę o członkach grupy ja osobiście zalecam

 • Sylwia Myszkowska

  Zespół ABBA- najsłynniejsza czwórka ze Szwecji, a przede wszystkim jedna z najistotniejszych ikon światowej popkultury. W książce pdf tej znajdziemy wszystko co powinniśmy wiedzieć o tym zespole, czyli początek powstania zespołu, duży sukces na Eurowizji, który zapoczątkował tzw. ABBAMANIĘ i sukces na całym świecie aż po rozpad zespołu i dalsze kariery byłych członków zespołu. Zalecam tą książkę dla każdego fana zespołu. POZDRAWIAM:)

 • Małgorzata Procek

  Najlepiej napisana książka ebook o tym zespole ze wszystkich które do tej pory przeczytałam

 • xyx

  Jestem prawdziwym wielbicielem i książkę czytało mi się bardzo dobrze. Ma .fajny styl, jest lekka i zawiera wiele ciekawostek. Cieszy mnie, że autorka zadbała o fakty dotyczące Abby w każdym calu-dla mnie to ważne. Nie widzę żadnych błędów, minusów czy niedoróbek. A wiem co mówię, kibicując im od 40 lat. Książka ebook bawi i potrafi wzruszyć. Plusem jest, że historia sięga do sierpnia 2013, prezentuje Abbę jako legendę, lecz i ich talent do pisania wspaniałych piosenek. Dobrze, że autorka nie skupia się wyłącznie na muzyce, lecz także na ich życiu, przy czym unika plotek. Nieźle też, że książka ebook jest bez Skaradzińskiego. który w naszym środowisku wielbicieli uchodził za gościa bez większej wiedzy o Abbie, a jedynie recenzenta. To autorka ma olbrzymią wiedzę o zespole i to widać. To zupełnie inna książka, znacznie więcej w niej informacji i szczegółów, ciekawostek także w kontekście Polski i to jest plus dodatkowy, a stan wojenny zrobił wrażenie na Bjornie i Bennym, więc nie widzę tu żadnego naciągania.

 • tailor

  Dużo dobrego. Czyta się przyjemnie, ale… Czemu zrezygnowano ze współautora "Zwycięzca bierze wszystko? (J. Szkaradziński) Wraz z nim uleciało dużo szczegółów. Zostało za to niestety dużo błędów i niedoróbek i trochę naciąganych klimatów (np. odniesienia do stanu wojennego, który, jak wynika z wypowiedzi nie był dla zespołu 'przypadkiem szczególnym'). I to w sumie tylko dla podtrzymania fasonu, aby było bardziej swojsko, a polski czytelnik poczuł się dowartościowany. Niepotrzebnie.

 • Damian01

  ABBA z pewnością należy do klasyków światowej muzyki rozrywkowej - wpadające "w ucho" melodie, beztroskie w większości teksty, kunsztowne aranżacje i przede wszystkim idealna wokalna współpraca wokalna Agnethy i Fridy. Do roku 2013 można było odnieść wrażenie, że w Polsce traktuje się tą grupę trochę "po macoszemu". Nic bardziej mylnego, gdyż w listopadzie tego roku ukazała się niemalże obowiązkowa pozycja każdego miłośnika zespołu ABBA, a mianowicie "ABBA. Fenomen i legenda" autorstwa Marzeny Tarki - współautorki książki "Zwycięzca bierze wszystko" i muszę przyznać, że dawno nie czytałem tak idealnej biografii. Lektura ta w bardzo interesujący sposób omawia życie członków ABBY przed powstaniem zespołu, w okresie jego trwania a także po jego zakończeniu. Znajduje się tu dużo ciekawostek min. w jakich okolicznościach wymyślono logo zespołu, jego nazwę, lecz też okoliczności powstawania poszczególnych utworów czy życie prywatne członków zespołu. Zdecydowanie zalecam lekturę tego wydawnictwa!

 • slavek

  Chodzi o znane STUDIO 2 a nie 52 czy 54!!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!