Czytaj więcej:
4.50 z Paddington okładka

Średnia Ocena:4.50 z Paddington

Akcja książki zbudowana jest wokół zagadki morderstwa popełnionego w pociągu. Śledztwo okazuje się trudne i nietypowe: nie odnaleziono ofiary, a jedyny świadek zdarzenia podróżował innym pociągiem. Nikt nie wierzy starszej damie upierającej się przy własnej odsłony zdarzeń. Intryga zagęszcza się, gdy dochodzi do kolejnych zabójstw. Panna Marple, detektyw amator, wysyła na miejsce zbrodni swoj�� młoda przyjaciółkę Lucy Eyesbarrow. Czy obydwu dziewczynom uda się zdobyć informacje, które skierują śledztwo na właściwe tory? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł 4.50 z Paddington
Autor: Christie Agatha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd 4.50 z Paddington pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. 4.50 z Paddington Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

4.50 z Paddington PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • burgundowezycie

    Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki, której nowe kolekcjonerskie wydanie od @wydawnictwo_dolnoslaskie ma już jutro premierę (27.09.23). O jakiej książce pdf mowa? Oczywiście o „4.50 z Paddington” autorstwa Agathy Christie, która jest siódmą częścią z cyklu z Panną Marple. Pomimo, że lubię twórczość autorki było to moje pierwsze spotkanie z tą powieścią. „Tyłem do okna, a tym samym i do niej, stał mężczyzna. Jego dłonie zaciskały się wokół szyi stojącej na wprost niego kobiety. Powoli, bezlitośnie ją dusił! Miała wytrzeszczone oczy, a jej twarz stawała się fioletowa i przekrwiona.” Taką właśnie sytuację widzi Pani McGillicuddy, starsza pani, wracając pociągiem do domu z przedświątecznych zakupów. Zdarzenie zgłasza zawiadowcy ale nikt oprócz Panny Marple, nie bierze jej na poważnie. Nic dziwacznego przecież staruszce mogło się to przyśnić albo przewidzieć. Panna Marple jednak rozpoczyna śledztwo na swoją rękę. Wciąga w nie własną przyjaciółkę, Lucy Eyelesbarrow, która żeby jej pomóc zatrudnia się jako pomoc domowa w posiadłości podejrzanej rodziny Crackenthorpe. Kim jest zabita kobieta? Czy wdowiec Brayan Crakenthorpe mógł zabić? A może zrobiło to któreś z jego dzieci? Emma, Cedric, Harold albo Alfred? „4.50 z Paddington” to klasyka kryminału w mistrzowskim wydaniu, który zapewnia wspaniałą rozrywkę od pierwszej do ostatniej strony. W powieści mamy nie jedno morderstwo, co czyni ją jeszcze bardziej wciągającą. Wszyscy wydają się być podejrzani, a końcowy plot twist stanowi nie lada zaskoczenie. Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwo_dolnoslaskie @agathachristiepolska (współpraca reklamowa) 🩷.

  • Girl-from-Stars

    Akcja książki zbudowana jest wokół zagadki morderstwa popełnionego w pociągu. Śledztwo okazuje się trudne i nietypowe: nie odnaleziono ofiary, a jedyny świadek zdarzenia podróżował innym pociągiem. Nikt nie wierzy starszej damie upierającej się przy własnej odsłony zdarzeń. Intryga zagęszcza się, gdy dochodzi do kolejnych zabójstw. Panna Marple, detektyw amator, wysyła na miejsce zbrodni własną młoda przyjaciółkę Lucy Eyesbarrow. Czy obydwu dziewczynom uda się zdobyć informacje, które skierują śledztwo na właściwe tory? *** „4.50 z Paddington” dołącza do Jubileuszowej Kolekcji Agathy Christie. Po raz następny mamy okazję pozachwycać się genialną szatą graficzną jednej z wielu powieści królowej kryminałów. Nie da się ukryć, że Wydawnictwo Dolnośląskie robi dobrą robotę, a wydawane przez nich kryminały z tej kolekcji zachwycają nie jednego czytelnika. A jak wypadła sama historia? Osobiście należę do #teamHerculesPoirot, i zdecydowanie bardziej wolę historie z nim w roli głównej, jednak przy tej powieści też idealnie się bawiłam. Samej panny Marple w tej części jest stosunkowo niewiele. Można powiedzieć, że tym razem jest ona tylko biernym obserwatorem, natomiast pierwsze skrzypce gra ktoś zupełnie inny. Bardzo spodobał mi się początek historii, bowiem okoliczności morderstwa są dość intrygujące. Mamy świadka morderstwa, jednak samych zwłok brak. Po raz następny akcja historii i samo morderstwo ma miejsce w pociągu – autorka miała prawdopodobnie słabość do tego miejsca wydarzeń. Początkowo byłam trochę zagubiona. W mojej głowie zrobił się lekki chaos związany ze sporą ilością postaci, jednak ogólnie całą historię mogę określić jako wciągający kryminał w starym stylu. Oczywiście po raz następny dałam się zwodzić za nos i mordercą okazała się postać, której kompletnie nie obstawiałam. A o to prawdopodobnie chodzi w kryminałach – o odpowiednia dawkę zaskoczeń i rozrywki. I to właśnie dostaję za każdym razem, gdy sięgam po historie spod pióra Christie. Moja ocena: 7/10

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!