Czytaj więcej:
www.1944.waw.pl okładka

Średnia Ocena:www.1944.waw.pl

Załóżmy, że w czasy poprzedzające wybuch Powstania Warszawskiego trafia kilkuset współczesnych żołnierzy z początku XXI wieku z nowoczesnym sprzętem, wyszkoleniem i wiedzą. Mają pewien wpływ na rzeczywistość, a także czas, żeby starannie przygotować tę jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy konfrontacja przeszkolonych i wspieranych przez żołnierzy GROM powstańców z AK z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS okaże się zwycięska? Czy uda się odmienić los powojennej Polski? Czy bohaterom znanym z powieści WWW.1939.COM.PL będzie dane wrócić w nasze czasy?

Szczegóły
Tytuł www.1944.waw.pl
Autor: Ciszewski Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Warbook
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd www.1944.waw.pl pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. www.1944.waw.pl Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

www.1944.waw.pl PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • mister68

  Zakonczenie troche zaskakujace {negatywnie} lecz ogolnie do przeczytania

 • s.oberbek

  lektura na jeden wieczór ponieważ nie można przestać czytać

 • Przeczytali - blog

  Dla mnie było to pierwsze spotkanie z grupą żołnierzy którzy niekoniecznie pasują do otoczenia. I nie chodzi tu o charakter, lecz o to z jakich czasów pochodzą. Twórca przedstawia nam historię, w której grupa żołnierzy z naszych czasów trafia z całym uzbrojeniem do roku 1944 w sam środek początku powstania warszawskiego. Dostajemy bardzo ciekawą powieść, którą na pewno warto przeczytać i choć trochę pomyśleć jakby to było.zapraszam do przeczytania całej recenzji a także obserwowania bloga -> http://przeczytali.blogspot.com/2016/06/www1944wawpl-marcin-ciszewski.html

 • wierzbiszon1998

  Książka ebook jak twierdzi mój chlopak jest piękna :) doskonały upominek na święta. Ksiazka rowniez do wybranego przeze mnie punktu dotarla bardzo szybko. Zalecam :)

 • erka

  Załóżmy, że w czasy poprzedzające wybuch Powstania Warszawskiego trafia kilkuset współczesnych żołnierzy z początku XXI wieku z nowoczesnym sprzętem, wyszkoleniem i wiedzą. Mają pewien wpływ na rzeczywistość, a także czas, żeby starannie przygotować tę jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy konfrontacja przeszkolonych i wspieranych przez żołnierzy GROM powstańców z AK z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS okaże się zwycięska? Temat konfrontacji z innym czasem, obyczajami, czy mentalnością nie jest nowy.Wystarczy wspomnieć choćby nasz rodzimy Galop44.Zresztą temat jest bardzo podobny.Tyle, że tutaj cały batalion niemal zostaje tajemniczo przeniesiony w okresie w sam środek zarzewia Powstania Warszawskiego.Nasi bohaterowie będą próbowali wpłynąć na historię i postarają się przemienić dzieje powstańców, jak i całego zrywu.Czy im się uda, pozostawiam Wam, czytelnikom.Książka jest wyjątkowo wciągająca, napisana żywo i interesująco.Nie miałem problemu ze śledzeniem akcji, bohaterowie pełnokrwiści i pełni jakiejś charyzmy.Akcja pędzi na łeb, na szyję.Nie zwalniamy ani na chwilę i o to chodzi w tego typu książkach.A jednocześnie dowiadujemy się wiele o nie tak zamierzchłych wydarzeniach, które co by nie mówić zmieniły wiele.Polecam.Dziękuję WarBook za udostępnienie.

 • Dawid Nesterów

  Tytuł ten od pierwszej książki był zdumiewający , połączenie wiedzy historycznej intrygi a także fantasy został ujęty .

 • Ewon

  Za sam pomysł twórca powinien dostać gromkie brawa :) Co do samej powieści to trzyma w napięciu od pierwszych stron. Nieszablonowe postacie główne a także narastająca ciekawość co takiego wymyślił teraz twórca na następnej stronie sprawia, że nie można odłożyć tej książki przed poznaniem zakończenia :) Dla mnie bomba!

 • księzniczka

  Swietna książka... i nie tylko dla chlopakow.POLECAM!

 • Miklaj

  Jeśli podobała Ci się poprzednia element to tą na pewno będziesz zachwycony! Długo musiałem ze sobą walczyć by oderwać się od tej powieści. Miałem przez nią nawet jedną nieprzespaną noc. Lecz i tak uważam, że było warto ponieważ twórca nie po raz następny pokazał, że nie osiadł na laurach tylko stworzył opowieść lepsza od idealnej poprzedniczki!

 • Michał

  Kontynuacja losów bohaterów wojny obronnej z 1939 roku. Bohaterów nieprzeciętnych, albowiem pochodzących z XXI wieku. Historia polskiego oddziału doborowej jednostki WP, który dziwacznym zrządzeniem dzieje i wskutek przebiegłej intrygi odbywa podróż w okresie wprost na podwórko Generalnego Gubernatora.Autorowi po raz następny należą się brawa za nie wdawanie się w szczegóły i teoretyzowanie na temat logiki podróży w czasie. Ani to nikomu by nie było potrzebne, ani nie budowałoby nastroju. Nie o to tu chodzi.Kolejna idealna historia rzuca bohaterów słynnych z www.1939.com.pl w wir zdarzeń mogących odmienić po raz następny dzieje Polski. I tym razem spisek sięga głęboko i nie pozwala nikomu pozostać obojętnym względem tego co losy się na kartach książki.Ciszewski znowu popisuje się znajomością historii Polski i świata. Dzięki temu czytelnik nie może się oderwać od książki jak od dobrego kryminału.Czy powstanie Warszawskie miało sens? Sami zdecydujcie. Polecam!

 • kawadon

  W ksiażce widać, że twórca jest fanem historii. Nieziemsko omówił powstanie warszawskie, co więcej zabawił się z czytelnikiem w kotka i myszke, próbując przemienić bieg histoii. Bardzo trudna i niezwykła pozycja. Chętnie do niej powracam. W czytelniku wywołuje dużo refleksji i pytań, polecam.

 • Bonifacius

  Moją przygodę z bohaterami tego autora zacząłem od tej właśnie książki, potem dowiedziałem się o chronologicznie pierwszej, lecz teraz to czekam na następną :D

 • jpiorecki

  Zobaczywszy książkę na półce porwałem ją czym predzej i ..nie zawiodłem się. Idealna kontynuacja www.1939.com.pl. Akcja trzymająca w napięciu z wiszącym stale pytaniem...czy się tym razem uda? Nie będę zdradzał treści a tym bardziej zakończenia. Zalecam wszystkim wielbicielom S-F alternatywnych rzeczywistości.Książka napisana z pazurem lecz również z prawdopodobnie większym ładunkiem emocjonalnym niż pierwsza część. I jak zwykle nie zgadzam się z koncepcją autora lecz na tym to prawdopodobnie polega....:))

 • bartonon

  Czytałem pierwszą książkę WWW.1939.COM.PL i podobała mi się. Natomiast druga mnie powaliła.Jest znacznie lepsza, poważniejsza i więcej w niej dramatyzmu i realizmu.Bardzo podoba mi się podejście autora do historii Polski. Ciszewski z ciężkimi momentami z naszej przeszłości (Kampania Wrześniowa, Powstanie Warszawskie) potrafi się zmierzyćbez patosu i naszej narodowej maniery która polega na wiecznym cierpieniu, przeżywaniu klęsk i porażek. Mamy niezwykłą historię, z której możemy być dumni. Oczywiście przegrywaliśmy, prosto nie było lecz dzisiaj jesteśmy i to właśnie dzięki tym którzy ginęli bez liczenia"czy to się opłaca". Cieszę się, że mogłem znaleźć ducha Sienkiewicza w powieściach Polskiego a nie amerykańskiego autora.Panie Ciszewski czekam na następną książkę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!