Tytuł Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum

Szczegóły
Tytuł Tytuł Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum
Rozszerzenie: PDF
Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

Tytuł Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum PDF - Pobierz:

Pobierz PDF

 

Zobacz podgląd pliku o nazwie Tytuł Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum PDF poniżej lub pobierz go na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. Możesz również pozostać na naszej stronie i czytać dokument online bez limitów.

Tytuł Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum - podejrzyj 20 pierwszych stron:

Strona 1 PRACA MOC ENERGIA ZADANIA POWTÓRZENIOWE Zad. 1 Ciało o masie 2 kg ma energię kinetyczną 9 J. Oblicz prędkość tego ciała. Zad. 2 Na jakiej wysokości znajduje się ciało o masie 3 kg, jeżeli jego energia potencjalna wynosi 0,3 kJ? Zad. 3 Pracownik przesuwając skrzynię na odległość 0,2 km wykonał pracę 20 kJ. Jaką siłą działał pracownik na skrzynię. Odpowiedź podaj w [ N ]. Zad. 4 Pracownik przesuwając skrzynię działał na nią stałą siłą o wartości 5 Kn wykonał pracę 20 kJ. Na jakó odległość pracownik przesunął skrzynię. Odpowiedź podaj w [ m ]. Zad. 5 Piłkę o masie m = 1 kg puszczono swobodnie z wysokości h = 0,1 km. Korzystając z zasady zachowania energii oblicz: a) prędkość z jaką piłka uderzy w powierzchnię b) jej energię kinetyczną na wysokości 20 m. Zad. 6 Pionowo w górę wyrzucono piłkę o masie m = 1kg nadając jej prędkość początkową V0 = 36 km/h. Korzystając z zasady zachowania energii oblicz: a) wysokość na jaką wzniesie się piłka b) jej energię kinetyczną na wysokości 2 m. Zad. 7 Oblicz średnią moc alpinisty o masie m = 70 kg który w czasie t = 5 godzin potrafi wspiąć się na wysokość h = 2 km, licząc od punktu wyjścia. Zad. 8 Oblicz średnią moc piłkarza, który kopnięciem zwiększył prędkość piłki o masie m =1kg od V1 = 5 m/s do V2 = 10m/s , w czasie t = 5 s. Zad. 9 Ile razy energia kinetyczna piłki poruszającej się ze stałą prędkością V = 72 km/h na wysokość h = 0,01 km, jest większa od jej energii potencjalnej na tej wysokości? Zad. 10 Ile razy energia kinetyczna samolotu lecącego na wysokość h = 10 km z prędkością V = 720 km/h jest mniejsza od jego energii potencjalnej?