Historia Hioba Tekst PDF

Historia Hioba Tekst PDF

Szczegóły
Tytuł Historia Hioba Tekst PDF
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

Historia Hioba Tekst PDF PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd Historia Hioba Tekst PDF pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. Historia Hioba Tekst PDF Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

Historia Hioba Tekst PDF Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Testament Hioba Zobacz całość na: Starozytneksiegi.pl Strona 1 z 2 Strona 2 Rozdział 1 (Hb 1) (1) W dniu, w którym zachorował i (wiedział), że będzie musiał opuścić swoją cielesną siedzibę, wezwał siedmiu synów i trzy córki i powiedział do nich w następujący sposób: (2) „Utwórzcie koło mnie, dzieci, i słuchajcie, a opowiem wam, co Pan uczynił dla mnie i wszystko, co mi się przydarzyło. (3) Albowiem ja jestem Job, wasz ojciec. (4) Wiedzcie więc, moje dzieci, że jesteście pokoleniem wybranego i uważajcie na swoje szlachetne narodziny. (5) Albowiem jestem z synów Ezawa. Mój brat to Nahor, a twoja matka to Dina. Przez nią stałem się twoim ojcem. (6) Moja pierwsza żona umarła wraz z pozostałymi dziesięcioma dziećmi w gorzkiej śmierci. (7) Słuchajcie teraz, dzieci, a objawię wam, co mi się przydarzyło. (8) Byłem bardzo bogatym człowiekiem mieszkającym na wschodzie w ziemi Ausitis (Utz) i zanim Pan nadał mi imię Job, zostałem nazwany Jobab. (9) Tak był początek mojej próby. W pobliżu mojego domu znajdował się bożek czczony przez lud; i widziałem stale składane ofiary przynoszone mu jako boga. (10) Potem zastanowiłem się i powiedziałem sobie: „Czy to ten, który stworzył niebo i ziemię, morze i nas wszystkich? Jak poznam prawdę?” (11) I tej nocy, kiedy zasnąłem, rozległ się głos i zawołał: „Jobabie! Jobabie! Powstań, a powiem ci, kto jest tym, którego najlepiej poznałeś. (12) Tym jednak, komu lud niesie ofiary całopalne i libacje, nie jest Bóg, ale jest to moc i dzieło Uwodziciela (szatana), którym zwodzi lud „. (13) A gdy to usłyszałem, upadłem na ziemię i padłem na twarz, mówiąc: (14) „O mój Panie, który przemawiasz za zbawieniem mojej duszy. Modlę się do ciebie, jeśli to jest bożek szatana, modlę się do ciebie, pozwól mi odejść i zniszczyć to miejsce. (15) Nie ma bowiem nikogo, kto by mi tego zabronił, bo ja jestem królem tej ziemi, aby ci, którzy w niej mieszkają, nie byli już wprowadzani w błąd ”. (16) A głos, który mówił z płomienia, odpowiedział mi: „Możesz oczyścić to miejsce. (17) Ale oto powiadam wam, co Pan rozkazał mi powiedzieć, bo jestem archaniołem Boga ”. Strona 2 z 2

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!