Czytaj więcej:
Żyletkę zawsze noszę przy sobie okładka

Średnia Ocena:Żyletkę zawsze noszę przy sobie

Z danych komendy głównej policji wynika, że z roku na rok rośnie liczba prób samobójczych podejmowanych przez młodych ludzi. Rośnie również liczba samookaleczeń. Dzieci nierzadko boją się, że zostaną niezrozumiane, że ktoś je oceni jako słabe, leniwe, głupie, uważają, że zawiodły własną rodzinę. Przede wszystkim jednak boją się, że o ich chorobie dowiedzą się inni. Wstyd jest tu czynnikiem kluczowym. Bardzo kluczowe jest głośne mówienie o tym, czym jest depresja i do czego prowadzi, jeśli jest nieleczona. Ta książka ebook jeszcze nigdy nie była tak potrzebna. Marcin Łokciewicz (nauczyciel wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze), dr n. med. Maciej Klimarczyk (specjalista psychiatra i seksuolog), dr hab. n. med. Barbara Remberk (psychiatra), Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży), Prof. Brunon Hołyst (pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce) Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka, trenerka, socjoterapeutka, konsultantka telefonu zaufania 116 111) wyjaśniają, dlaczego tak wielu młodych ludzi cho­ruje właśnie teraz i jak nie dopuścić do najgorszego – samobójczej śmierci młodego człowieka. Pandemia COVID 19 dobitnie pokazała, że dzidziuś izolo­wane od grupy rówieśniczej, od nauczyciela, pozbawione możliwości wyjścia z domu i zwykłego kontaktu społeczne­go, doznaje jakiejś formy przewlekłego stresu. W związku z tym o dużo gorzej znosi bodźce, które wcześniej nie były dla niego stresogenne. "Ta książka ebook to manifest wołający o ratunek dla naszych dzieci. To my urządziliśmy im świat, który boli, przeraża i prowokuje do ucieczki (...) Lecz dzieci nam mówią: żyletka będzie niepotrzebna, gdy znajdzie się ktoś, kto zechce porozmawiać." Ewa Woydyłło-Osiatyńska "Wiem, jakim wyzwaniem dla rodziców jest usłyszeć od własnego dzidziusia „Nie chcę żyć”. (...) To książka ebook dla wszystkich – młodych, którzy zmagają się z doświadczeniem depresji, lecz i tych, którzy im w tym jakkolwiek towarzyszą. " Małgorzata Musiał „Lektura obowiązkowa, ważniejsza od wszystkich lektur z podstawy programowej języka polskiego”. Paweł Lęcki „Głęboko wierzę w to, że ludzie generalnie nie chcą umierać. Lecz ci sami ludzie w określonych sytuacjach nie mogą kontynuować życia”. Brunon Hołyst, profesor nauk prawnych, suicydolog Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Żyletkę zawsze noszę przy sobie
Autor: Gołota Małgorzata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Żyletkę zawsze noszę przy sobie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Żyletkę zawsze noszę przy sobie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Żyletkę zawsze noszę przy sobie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Musicie wiedzieć, że temat psychiatrii, w szczególności dzieci i młodzieży jest mi bardzo bliski. Sama miałam okazję odbywać praktyki na oddziale dziecięcym w jednym ze szpitali psychiatrycznych. Poznałam małe dzieciaczki, przywożone przez rodziców, którzy ze łzami w oczach zostawiali własne maluchy, błagając o pomoc. Nie brakowało również dzieci z domów dziecka, czy innych placówek. Niestety psychiatria, szczególnie ta dziecięca, nie jest nieźle rozwinięta... Brakuje psychiatrów, psychologów dziecięcych, miejsc na oddziałach dziennych, terapiach czy na oddziałach zamkniętych, gdzie przebywają osoby z bezpośrednim zagrożeniem życia. Nie mieści mi się w głowie, co musi przeżywać rodzic, gdy widzi, że coś losy się z jego dzieckiem, boi się o nie, nie potrafi mu pomoc, ale... Nie ma gdzie szukać pomocy, ponieważ po prostu nie ma miejsc. Życzę Wam, abyście nigdy nie musieli korzystać z takiej pomocy. Dbajcie o siebie!!! Jednak jeśli będzie taka potrzeba, nie bójcie się prosić o pomoc. W dzisiejszych czasach temat chorób psychicznych jest już nieco bardziej oswajany, normalizowany. Pójście do psychologa czy psychiatry nie jest już powodem do wstydu. W książce pdf "Żyletkę zawsze noszę przy sobie" znajdziecie wywiady z doktorami a także młodymi pacjentami. Nie zabrakło też wpisów z pamiętnika młodych dziewczyn. Książka ebook pełna cierpienia, która prezentuje jaki wpływ ma depresja i inne choroby psychiczne, na młodego człowieka. Podobało mi się zwrócenie uwagi jednego z lekarzy na fakt powrotu dzieci do szkoły, po długotrwałej nieobecności z powodu np. hospitalizacji w szpitalu psychiatrycznym... Warto przygotować rówieśników, rozmawiać z nimi i sprawić, by dla tego młodego zagubionego człowieka, nie było to traumatyczne doświadczenie. W końcu już ma wystarczająco wiele zmartwień. Należy dbać nie tylko o właściwą terapię, lecz także o środowisko, w którym się znajduje. Ze szpitala w końcu wyjdzie, lecz jeśli znowu znajdzie się w miejscu, które jest dla niego toksyczne, to nawet najlepsza terapia nie pomoże. Książka ebook BARDZO ważna. Cieszę się, że powstaje coraz więcej tytułów o takiej tematyce. Zachęcam do zapoznania się z "Żyletkę zawsze noszę przy sobie" autorstwa Małgorzaty Gołoty.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!