Czytaj więcej:
Życie w średniowiecznym zamku okładka

Średnia Ocena:Życie w średniowiecznym zamku

Poznaj świat, który zainspirował George’a R.R. Martina. Zwiedzałeś kiedyś zamek? Widziałeś ich wiele, lecz stale nic o nich nie wiesz. Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej warowni. Od władcy i jego pani, przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po pomocnika kuchennego i jego psa. Czy mieszkańcy zamków się nudzili? Co jedli? Czy obowiązywał tam niezwykły kodeks zachowań seksualnych? Dlaczego moda na dwie sypialnie ratowała życie, i to nie tylko małżeńskie? Do czego służyły pomieszczenia w zamku? Od tych reprezentacyjnych aż po te, w których przebywała tylko służba. Czy każde z nich miało własne sekrety?  Joseph Gies i Frances Gies prowadzą nas przez życie w średniowiecznej warowni, które zachwyca i zaskakuje.   Oglądasz "Grę o tron"? Sprawdź, z czego skorzystał George R.R. Martin, tworząc zachwycający świat Pieśni Lodu i Ognia. Odkryj postaci, które posłużyły mu do stworzenia bohaterów Gry o tron. Poszukaj powiązań i krocz śladami mistrza. "Życie w średniowiecznym zamku" to lektura obowiązkowa dla fanów historii a także każdego wielbiciela George’a R.R. Martina

Szczegóły
Tytuł Życie w średniowiecznym zamku
Autor: Gies Frances, Gies Joseph
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Życie w średniowiecznym zamku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Życie w średniowiecznym zamku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Życie w średniowiecznym zamku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Maciej Mazurkiewicz

    Wybitnie ciekawa książka, nawet dla tych których średniowiecze nie jest ulubioną epoką.

  • Anonim

    W ciągu paru ostatnich lat można zaobserwować olbrzymią sława książki a także powstałego na jej motywach serialu „Gra o Tron”, będącego powieścią fantasy w realiach średniowiecza. Sam twórca książki niejednokrotnie wspominał, że inspiracją dla niego były autentyczne historie rodem ze średniowiecznej Anglii, z których dużo możemy znaleźć w „Życie w średniowiecznym zamku” Francesca i Josepha Giesów. Choć za średniowieczem ciągle ciągnie się niesłuszna chłopczykowi „ciemnych wieków” to właśnie taka książka ebook jak ta pokazuje, że nie jest to prawda. W tamtym okresie powstała kultura zamków, władców, rycerzy i turniejów, która fascynuje nas do dziś, o czym najlepiej świadczy sława dzieł Georga R.R. Martina. Jest to również historia wyjątkowo interesująca i dynamiczna, pełna tragicznych konfliktów zbrojnych dyplomatycznych czy rodzinnych. Wypełniają ją też postacie zmieniające historie świata na całe dekady. To co możemy zaobserwować po lekturze „Gry o Tron” jak podbój Aegona, legenda Valyri, czy rebelia Roberta można z łatwością przełożyć na podbój Wilhelma Zdobywcy, legenda starożytnego Rzymu w Średniowieczu czy bunt Baronów w Anglii. Analogii można znaleźć jeszcze wiele, a opis systemu, który stworzył te realia a także inne wyjątkowe historie bez problemu można odnaleźć w wyjątkowo wciągającej lekturze jaką jest Życie w średniowiecznym zamku.

  • anluka

    Totalne rozczarowanie. Tytuł powinien brzmieć Życie w ANGIELSKIM średniowiecznym zamku. Opisy tylko angielskich zamków, jednostki miary angielskie, tytuły ang. nie przetłumaczone i nie mają własnych odnośników w hierarchii np.polskiej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!