Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Zebrane w tomie reportaże są opowieścią o stracie: życia, miłości, dzieci, zdrowia, przyjaźni, domu, godności, wolności, dobrego imienia, rodziny, wiary… Każdy jest zapisem lekcji życia – dotkliwej, bolesnej, czasami pozbawionej nadziei, niemalże jak w prozie J.M. Coetzee. Każdy jest też swoistym oczyszczeniem.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei |
Autor: | Michalewicz Iza |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Zwierciadło |
Rok wydania: | 2014 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Po prostu jest to książka ebook o życiu, co więcej o prawdziwym życiu, a zatem odnajdziemy w niej wszystko: miłość, śmiech, szczęście, lecz też smutek, śmierć i cierpienie. Ksiażka opiera się na bardzo życiowych reportażach, które sa bardzo autentyczne i wzruszające. Polecam! warto przeczytać!
Książka ebook niezwykła moim zdaniem, jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam czegoś podobnego. Jest to zestaw różnorakich reportaży i historii o życiu i wszystkich jego słodkich i gorzkich urokach. Historie oczywiście wzruszają i czasem bawią, lecz wszystkie są prawdziwe a to jest prawdopodobnie najważniejsze, ponieważ obecnie coraz częściej ludzie uciekają w świat wyobraźni zamiast skupić się na rzeczywistości, która tak dużo może nam zaoferować. Idealna książka.
Przeczytałem na blogu Remigiusza Grzeli i poszedłem do EMPiK-u. Nie zawiodłem się:"Iza, laureatka nagrody Grand Press w 2011 roku za reportaż o Jolancie Brzeskiej „Jolanta i ogień”, mistrzyni pierwszych zdań, wprowadzania Czytelnika w sam środek akcji, budowania tekstów jak kryminały opisała Polskę niewidoczną, nieopisaną, której odmawia się prawa do godności, którą się omija, Polskę oszukaną przez system. Ponieważ z większości, jeśli nie z wszystkich reportaży zamieszczonych w książce, biją zaniedbania, zła praca, oszustwa państwa, które powinno funkcjonować inaczej, które powinno dawać poczucie bezpieczeństwa. To tak naprawdę opowiadanie o Polsce ofiar, za którymi nikt nie stoi, o które nikt – poza reporterką mającą nieomylną intuicję – się nie upomni. Temat jest, jak jest krew. Dla prasy. Lecz Michalewicz, która jest względem ludzi empatyczna idzie też za tematami, których media nie chcą. Element z tekstów w tym zbiorze nie miała szans ukazać się w druku wcześniej. Kluczowa i mocna książka. Cieszę się, że mogłem poprowadzić rozmowę z jej autorką". Remigiusz Grzela.
Zestaw 24 osadzonych w Kafkowskiej atmosferze tekstów, które pochłonęły mnie całkowicie. Już dawno nie czytałam tak dobrych, pełnych empatii artykułów, w których nie ma choćby jednego zbędnego słowa. Zaangażowana Michalewicz po mistrzowsku wprowadza czytelnika w temat, który czasem jest mu słynny z prasy albo telewizji, a niekiedy nie był medialny i to właśnie autorce otrzymuje ‘życie’, wypływa na powierzchnię. Dziennikarka jak sama przyznaje, tworzy z niezgody na rzeczywistość i z chęci jej oswojenia, wytłumaczenia. Te jej 'notatki' dotyczą w głównej mierze straty szeroko rozumianej i mają dać odpowiedź na pytanie, jak sobie z nią poradzić. Zadanie wykonała w brawurowo. w każdym swym tekście autorka portretuje nasz kraj i rodaków, niekiedy również Polaków na emigracji. Bohaterowie pochodzą z różnorakich grup społecznych. chwytają za serce, przykuwają uwagę tak bardzo, że nie sposób wypuścić ich z ręki. Przy zdecydowanej większości z nich miałam gęsią skórkę i czułam niedosyt zamykając książkę. Dziennikarka szanuje własnych rozmówców, nie ocenia ich, choć wielu ma na swoim koncie kardynalne błędy. Czuć, że to bohaterowie z krwi i kości, z różnorakich kast społecznych, ze skomplikowaną przeszłością, którzy walczą o siebie, ze sobą, z całym światem. Czasem są to ludzie, o których nikt nie pamięta, którzy sami o sobie najchętniej by zapomnieli, lecz reporterka im na to nie pozwala. Ich historie stają czytelnikowi przed oczyma niczym drogowskazy, które zmuszają do głębszej refleksji i pokazują właściwy kierunek. Podejmowane przez Michalewicz tematy dobitnie ukazują, co aktualnie losy się w naszym państwie i jak żyje się jego mieszkańcom...Odważnie, z empatią, prawdziwie i z olbrzymią pasją. Polecam, to niezwykłe teksty idealnej dziennikarki, której już jestem olbrzymią wielbicielką i której kibicuję z całego serca.
Każdy z 24 reportaży zawartych w tej książce pdf jest poruszającą opowieścią o ludzkim życiu. Autorka przedstawia sprawy przykre i bolesne, niemniej ważne i dotyczące zwykłego życia i normalnych ludzi, którym przyszło się zmierzyć z utratą tego, co kluczowe i samym sobą. Pomimo smutnej wymowy opowiadanych historii, jest to również książka ebook o tym, aby nigdy nie dawać za wygraną i nie tracić nadziei, której iskierka zawsze przecież gdzieś się tli.
"Życie to za mało" to emocjonalna i bardzo wzruszająca książka, często wywołująca w czytelniku ból i cierpienie. To zestaw historii, które są opowieściami o podejmowaniu niełatwych wyborów i stracie w szerokim znaczeniu tego słowa - stracie życia, rodziny, przyjaciół, wiary w siebie i wiary w Boga, stracie nadziei, miłości. Książka, która uświadamia nam, jak bardzo niedoceniamy tego, co mamy.
Do tej pory miałam okazję przeczytać tylko biografię Violetty Vilas, która wyszła spod pióra autorki, lecz z niecierpliwością oczekuję na tę książkę. Z doświadczenia wiem, że pozycje, które są słabo rozreklamowane są najlepsze, ponieważ po prostu reklam nie potrzebują. "Życie to za mało" według opisu będzie podróżą po meandrach ludzkich uczuć. Mam nadzieję, że podróżą udaną.