Czytaj więcej:
Życie jest gdzie indziej okładka

Średnia Ocena:Życie jest gdzie indziej

Historia, w której polityka, poezja, miłość i ludzkie pragnienia łączą się ze sobą w lekkiej narracji pełnej subtelnego dowcipu i nostalgii.Jaromil przyszedł na świat jako poeta - owoc młodzieńczej miłości i niechcianej przez ojca ciąży, jako niepowtarzalny dowód i efekt matczynej miłości. Od młodszych lat rysuje i pisze w przekonaniu, że to co robi, przyciąga uwagę innych. Kundera czyni ze własnego bohatera uniwersalny portret młodego artysty. Kiedy Jaromil usiłuje uciec, tworzy, miłuje i pragnie sławy, to samo w różnorakich momentach historii robią Rimbaud, Lermontow, Byron czy Shelley. Jaromil jako poeta staje się każdym z nich - życie Jaromila jest dla Kundery okazją, by zmierzyć się z młodością liryczną, pełną ideałów, gwałtownych uczuć i zmarnowanych nadziei.

Szczegóły
Tytuł Życie jest gdzie indziej
Autor: Kundera Milan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Życie jest gdzie indziej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Życie jest gdzie indziej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Życie jest gdzie indziej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agata Krużewska

  Kunszt Kundery! Nic dodać nic ująć!

 • Agnieszka Kinach

  Kundera pomimo własnej komunistycznej przeszłości jest idealnym pisarzem.

 • anonymous

  Idealny obraz nie tyle dorastania, co poszukiwania dorosłości. Masa zmian, ewolucji, powrotów do wcześniejszych stanów - głównie Jaromila, lecz też jego matki (bo przecież rodzicielka prawdopodobnie najbardziej przeżywa dojrzewanie własnego pierworodnego). Prosto zżyć się z głównym bohaterem, ponieważ w sumie to znamy go od urodzenia. Miałem momenty kiedy Jaromilowi współczułem i go uwielbiałem, a zaraz nienawidziłem i irytowało mnie jego zachowanie.

 • DinardiDan

  Słyszałam kiedyś opinię, że dzięki Kunderze odkrywamy, to co w nas ukryte, ujarzmiamy i odkrywamy prawdziwy smak życia. Po przeczytaniu "Życie jest gdzie indziej" w pełni zgadzam się z tymi opiniami i dołączam do zacnego grona fanów Kundery. Książka ebook jest świetna, warto czytać ja powoli, delektować się i smakować do woli. Polecam.

 • Katarzyna Borkowska

  Od 11 listopada tego roku córka bardzo lubi flagi i codziennie podkreśla, że jest Polką. Kupiłam jej tą książkę, żebyśmy mogły czytać razem o fladze, nie tylko od święta. Córka nie rozumie wszystkiego z tej lektury, lecz z każdej strony wybiera sobie sama palcem co mam jej przeczytać. Bardzo niezła lektura do wprowadzania w przystępny sposób pojęć takich jak m.in kraj i ojczyzna. Najlepsze jest zakończenie, które w praktyczny i bardzo niezły sposób przedstawia co można zrobić, aby kraj, w którym mieszkamy był jeszcze lepszy i pełniejszy optymizmu.

 • Katarzyna Borkowska

  Prawdopodobnie najlepsza z trzech świeżych książeczek o Kici Koci. Cóż mogę powiedzieć- pani Głowińska jest wierna stylowi poprzednich książeczek i stworzyła to czego oczekiwała każda mała wielbicielka Kici Koci. Kicia jest w sklepie z mamą, trochę się nudzi, no i zgubiła się...Bohaterce w sklepie towarzyszy wierny kumpel Pacek. Oczywiście wszystko się nieźle kończy, a dzidziuś po lekturze nabywa nowej wiedzy: co można robić w sklepie, a na co uważać. Ilustracje urocze jak zawsze. Wiekowo zalecam dla 2-3,5 latków.

 • Katarzyna Borkowska

  Nie mam odniesienia do innych ebooków Kundery, gdyż "życie.." jest moim debiutem w czytaniu twórczości tego pisarza. Czyta się ją lekko i bez monotonii. Z jednej strony Jeromil to taki młody Werter naszej epoki. Tyle, że bardziej wyrazisty, ponieważ poza tematem poezji i miłości, Kundera opowiada nam historię jego matki, prezentuje złożoność jej relacji z ojcem i jej niecodzienną, według mnie egoistyczną miłość do syna. Po tej książce pdf sięgnęłam po "Ptaszynę". Prawdopodobnie popłynęłam z literackim nurtem Dunaju.

 • Suellen

  Książka ebook zachwyca swą prostotą. Idealna fabuła z zaborczą i nadopiekuńczą matką w tle. Twórca twierdzi, że dzięki jej wychowaniu rodzi się w nim poetycka dusza. Książka ebook daje wiele do myślenia. Szkoda tylko, że tak dynamicznie się kończy. Gorąco polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!