Życie artystek w PRL okładka

Średnia Ocena:


Życie artystek w PRL

Świeża książka ebook Sławomira Kopra poświęcona jest dziewczynom tworzącym elitę artystyczną PRL. Twórca nie ogranicza się jednak do tych najbardziej słynnych (Osiecka, Jędrusik), przedstawia także te już nieco zapomniane (Anna German, Alina Szapocznikow, Grażyna Bacewicz). Niewątpliwym atutem książki jest epizod o Halinie Poświatowskiej przedstawiający poetkę w sposób odległy od stereotypów.

Szczegóły
Tytuł Życie artystek w PRL
Autor: Koper Sławomir
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Życie artystek w PRL w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Życie artystek w PRL PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • misieczek

    Ten, kto pisał opis książki prawdopodobnie nie wiedział o kim pisze. Napisać o Annie German coś takiego! Przecież to najwybitniejsza piosenkarka tamtego okresu!

  • Pampara

    Następna doskonała książka ebook Sławomira Kopra o największych gwiazdach PRLu. W tej części Koper skupia się na kobietach, szczególnie tych już zapomnianym, a przewrotnie odnoszących największe sukcesy. Opowiada o sukcesach i porażkach życiowych gwiazd, a do tego po raz następny tworzy portret czasów PRLu. Polecam!

  • Ekspert Empiku

    Sławomir Koper snuje fascynującą opowiadanie o kobietach - ikonach PRL-owskiej kultury i sztuki. Każda z nich była absolutnie wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Jednak za ich spektakularnymi sukcesami niejednokrotnie kryły się osobiste dramaty. Koper, jak na rasowego historyka przystało, nie zamiata pod dywan wstydliwych rozdziałów z życia własnych bohaterek, lecz również nie zajmuje pozycji jedynego sprawiedliwego. Nieźle rozumie, że ktoś, kto nie żył w tamtych czasach, nie ma prawa ferować wyroków. Za to go cenię i szanuję. A książkę szczerze polecam.Agnieszka Golianek, Empik Olsztyn