Żyć nie umierać, czyli jak wierzyć i nie zdziadzieć okładka

Średnia Ocena:


Żyć nie umierać, czyli jak wierzyć i nie zdziadzieć

Wesołe jest życie… W Krakowie przy ulicy Stolarskiej mieszka siedemdziesięciosześcioletni dominikanin, który nigdy nie udaje i zawsze jest sobą. Ma dystans do siebie, lecz potrafi walnąć pięścią w stół (lub ambonę), gdy dostrzega kłamstwo lub niesprawiedliwość. Trzyma głównie z najmłodszymi od siebie, a życiową energią zawstydza zblazowanych trzydziestolatków. Wie, kiedy puścić oko, a kiedy zachować powagę. Przeczytaj, co ma Ci do powiedzenia ojciec Józef Puciłowski. Nie będzie prawił banałów, lecz postawi kilka pytań o sprawy najważniejsze. Pomoże Ci spojrzeć na świat z nowej, Bożej perspektywy. Dzięki niemu dołączysz do grona ludzi zadowolonych z życia. …więc zacznij się nim cieszyć!

Szczegóły
Tytuł Żyć nie umierać, czyli jak wierzyć i nie zdziadzieć
Autor: Puciłowski Józef
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Żyć nie umierać, czyli jak wierzyć i nie zdziadzieć w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Żyć nie umierać, czyli jak wierzyć i nie zdziadzieć PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • dobrerecenzje.pl

    Ksiądz Józef Puciłowski wielbi dowcipy żydowskie, zawsze je czyta, gdy ma zły humor, lecz bywa również tak, że zabiera je ze sobą do konfesjonału. Ksiądz ma bardzo rzadkie zwyczaje np. zawsze na pożegnanie całuje kobietę zamężną w rękę, czego inni księża, raczej tego nie robią, choć ma już 76 lat. Ksiądz pytany- odpowiada, że najpierw jest człowiekiem, a później kapłanem i pewne zasady obowiązują niezależnie od reprezentowanego stanu. Zapytasz Drogi czytelniku dla kogo jest więc ta książka? I o co w niej tak naprawdę chodzi? Nieźle jest, żeby przeżywszy kilkadziesiąt lat podsumować jak się żyje, co się osiągnęło, a co nie, jakie błędy się popełniło? Jakie jest Twoje małżeństwo? Relacja z dziećmi? Stosunek do pracy? Czasu, pieniędzy i co z moją wiarą? Ksiądz pragnie zaznaczyć od razu, aby nie ulegać zgorzknieniu ”Jaki to ja jestem biedny, nie ma dla mnie już nadziei”. Książka ebook ta ma zachęcić Cię nie tylko do poszukiwania odpowiedzi, lecz również do zmiany, do działania i otwierania się na to co nowe. Żyjemy w świecie obiecującym nam złote góry, sukces i pieniądze. Brakuje nam mądrości prostych ludzi, którzy codziennie mają do czynienia z ziemią, w której przecież kiedyś zostaniemy pogrzebani. Powtarzamy więc bezmyślnie ”w godzinę śmierci naszej amen”, a przecież, gdy jesteśmy coraz starsi należałoby to wypowiadać coraz świadomiej. Większą element własnej książki ksiądz Józef poświęcił małżeństwu i jego nierozerwalności, przebaczaniu, kto jest moim bliźnim? I przypowieści o synu marnotrawnym, czyli o niełatwych powrotach i o naszych relacjach. Zresztą każdy epizod w tej książce pdf poprzedzony jest cytatem z Pisma Świętego. Ksiądz Józef sugeruje, żeby codziennie czytać, choć mały urywek z Pisma Św. a nie tylko trzymać Biblię na półce i wyciągać, jak ksiądz przyjdzie po kolędzie. Ksiądz mówi ”Jeśli odnajdziesz tylko czas, to Pan Bóg będzie do Ciebie mówił, nie zawsze prosto i zrozumiale, lecz nie ustawaj: doczytuj, szukaj, pytaj”. Poprzez lekturę tej książki możesz Drogi czytelniku poznać lepiej księdza Józefa i przebyć wraz z nim drogę religijnych poszukiwań i odpowiedzi na pytania, które w niej padają. Życzę owocnej lektury. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl