Czytaj więcej:
Zwyczajne pakistańskie życie okładka

Średnia Ocena:Zwyczajne pakistańskie życie

To książka ebook o moim życiu w Karaczi – największym mieście Pakistanu. Nie ma w niej dużych wydarzeń, orientalnych dramatów, wstrząsających historii z kałasznikowem w roli głównej. To garść wrażeń z paru lat, gdy ślubne błyszczące ciuchy zawisły w szafie, a henna na rękach wyblakła. Moja decyzja już nie jest tematem rozmów dla rodzin i znajomych. Z dzikich rekwizytów najczęściej używam dupatty i wałka do roti, choć broń palna, z którą Pakistan nierzadko się kojarzy, to kluczowy kontekst życia wszystkich karacziwali – mieszkańców Karaczi. Piszę więc o codzienności: co jemy, jak się ubieramy, jak wygląda dom i jak się w nim żyje. Jakie jest nasze podwórko i ulica, jak doświadczam miasta i jego świetnych okolic – prowincji Sindh. Gdzie się leczymy, kogo spotykam, czego się boję i co mnie urzekło. Jak świętują muzułmanie i jak z większości stałam się mniejszością. Wszystko, co mnie otacza, było na początku tak dziwne, obce i różnorakie od tego, w czym wyrosłam, że byłam pewna, że tu nie da się żyć.

Szczegóły
Tytuł Zwyczajne pakistańskie życie
Autor: Kusy Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zwyczajne pakistańskie życie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zwyczajne pakistańskie życie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zwyczajne pakistańskie życie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Piotr Ostrzechowski

  Pieknie napisana, ciekawa, inteligentna. Najlepsza z tego gatunku.

 • Marta

  Ksiazka jest interesująca lecz nie robi szczególnego wrażenia. Czyta się dynamicznie , niezła na nudny wieczór.

 • dominik_k

  dla każdego kto chce poznać kulturę życia i obyczaje w Pakistanie.

 • emimonika

  Mój najbliższy przyjaciel, jest obywatelem Pakistanu. Nie wszystko potrafi mi przekazać, nie wszystko co mnie interesuje mówi mi. Po prostu pewne sprawy są dla niego zwyczajne, codzienne a dla mnie bardzo odległe i niewyobrażalne. Nie wszystko potrafi mi wyjaśnić, ponieważ takie kwestie jak życie w rodzinie joint to dla niego zwyczajna sprawa, podobnie małżeństwa aranżowane. Dzięki tej książce pdf poczułam się bliżej tamtejszej kultury. Polka która mieszka w dalekim Karaczi, opisująca własne spostrzeżenia nieustanna się jakby moimi "oczami". Pewnie nigdy nie pojadę do Pakistanu. Po przeczytaniu książki mam wrażenie, że jednak już tam byłam. Niesamowita podróż.

 • Marta Żygadło

  Bardzo dziękuję za tak idealnie napisaną książkę o codziennym życiu w jakże innym kraju. Prawdziwy świat może sie okazać wiele bardziej fascynujący niż najlepsza fikcja;)

 • agata bashir

  Czytając ksiażke Joanny Kusy możemy sie wyobrznia przenieść do innego świata.Autorka idealnie oddaje klimat i sytuację dzisiejszego Pakistanu..Sama bedąc w Pakistanie zaznałam podobnych doświadczeń jak pani Joanna,żałuje ze ta ksiązka wyszła po moim przyjeżdzie,pewnie lepiej bym sie przygowała do podrózy.Pakistan to naprawdę fascynujące miejsce,warto je poznać oczami kobiety-matki i żony...Polecam!!!!

 • Majka79

  Bardzo ciekawa- autorka opisała nam własne życie w Pakistanie. Jakie są różnice pomiędzy jej życiem w PL a Karaczi? Wszystko opisała w wyjątkowo ciekawej książce.

 • Kama

  garść wrażeń z paru lat, gdy ślubne błyszczące ciuchy zawisły w szafie, a henna na rękach wyblakła. Moja decyzja już nie jest tematem rozmów dla rodzin i znajomych.

 • Karina

  bardzo ciekawie napisana książka ebook o takim naszym zwykłym życiu lecz nie w Polsce a w Pakistanie. Można poznać tradycję itd. Polecam.

 • Romantyczka

  książka ebook bardzo dobra, nieźle prezentuje prawdziwe życie w Pakistanie. Warto poznać te zwyczaje i historię tej młodej dziewczyny.

 • Sarka

  jestem po spotkaniu z autorką i mam bardzo fajne odczucia. czytałam dużo różnorakich opinii o tym jak ludzie jej współczują czy coś lecz ja tak nie mam. fajnie, że wybrała własną drogę, że wie co wybrała i dlaczego - życzę jej powodzenia i zalecam książkę.

 • zlotypierscionek

  bardzo interesująca książka, o naszej rodaczce, która zdecydowała się na życie w Pakistanie. Jak tam żyje? Czy je mc donalda? jak chodzi ubrana? co jej wolno? o tym wszystkim w książce.

 • majka_mroczek

  otrzymałam tę książkę do recenzji i przeczytałam jednym tchem, interesująca historia Polki, która żyje w Pakistanie, ma tam rodzinę i zwyczajne życie., polecam.

 • kamilamalinowska123

  bardzo interesujące subiektywne spojrzenie na kulturę i ogólnie życie w Pakistanie. Autorka ma okazję mierzyć się z tamtejszym światem na codzień.czy jej życie jest ciekawe? dowiemy się z książki, jakie ma radości, jakie ma troski i jak wygląda jej codzienność. zalecam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!