Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 1. Tajemnica rzeki okładka

Średnia Ocena:


Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 1. Tajemnica rzeki

"Żubr Pompik. Wyprawy" to świeża seria dla dzieci, w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę śladem polskich parków narodowych. Pierwszym przystankiem na trasie jest Narwiański Park Narodowy. Polinkę nudzi spacer brzegiem krętej rozgałęzionej rzeki, jednak Pompik czuje, że gęste szuwary kryją w sobie prawdziwą tajemnicę…

Szczegóły
Tytuł Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 1. Tajemnica rzeki
Autor: Samojlik Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 1. Tajemnica rzeki w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 1. Tajemnica rzeki PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Wkp

    ŻUBRY W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM „Żubr Pompik Wyprawy” to kontynuacja bardzo udanej serii o przygodach tytułowego zwierzęcia. Tym razem jednak zamiast poznawać sekrety pór roku i zmiany, jakie wtedy zachodzą w puszczy, wyruszamy, jak chce tego tytuł, na serię wypraw po polskich parkach narodowych. Nie zmieniło się jedno: dzieci stale będą z przyjemnościom czytać jego przygody i przy okazji nauczą się wielu interesujących rzeczy! Żubr Pompik wraz z rodzicami, Pomrukiem i Poradą, a także siostrą Polinką na co dzień mieszka w puszczy, lecz czasem każdy chce wybrać się gdzieś indziej, prawda? Żubry wyruszyły więc w drogę, zwiedziły już Narwiański Park Narodowy, teraz nadeszła pora by poznały, co kryje się w zakamarkach parku leżącego ponad Biebrzą. Czym różni się on od poprzedniego? Chociaż oba położone są ponad rzeką, ten może się pochwalić przede wszystkim własnymi rozmiarami (jest największym w Polsce), a także mokradłami, w których żyje dużo najróżniejszych, i na dodatek rzadkich, gatunków zwierząt. Racice żubrów nie są przystosowane do chodzenia po bagnie, sama przeprawa jest więc dla nich nie lada wyzwaniem. Dzięki temu jednak przekonują się czym różnią się od żyjących tutaj łosi, a to prowadzi do zdobycia kolejnej wiedzy: jak wyglądają stopy najróżniejszych zwierząt i dlaczego właśnie tak. Jakie przygody czekają tutaj na Pompika i jego bliskich? I co wszyscy wyniosą z tej wyprawy? Niby książeczki o wyprawach żubra Pompika są niepozorne, ponieważ i niewielkie rozmiarami, i grubością tak samo, na dodatek dość łatwo spisane i tak samo zilustrowane, a jednak ich lektura to naprawdę niezła (a przy okazji pouczająca) zabawa. W twórczości Samojlika, czy to komiksowej, czy literackiej, jest jakiś taki urok, któremu ciężko nie ulec. Śmieszne przygody sympatycznych bohaterów pokazują młodym czytelnikom czym są nasze parki narodowe, zapoznają z najważniejszymi informacjami i uczą ciekawostek ze świata zwierząt. Każdy tom prócz bogato ilustrowanego opowiadania zawiera także wkładkę z mapą Polski z rozmieszczeniem 23 parków narodowych i faktami na temat fauny (w tej części jest ona poświęcona wspomnianym stopom zwierząt) a także wstęp i podsumowanie zawierające najistotniejsze info z książeczki. Strona graficzna jest prosta, lecz bardzo sympatyczna. I mocno kolorowa, co oczywiście przyciąga wzrok dziecięcych odbiorców. Do tego dochodzi ładne wydanie i atrakcyjna cena. Jeśli więc szukacie pozycji z gatunku bawiąc-uczy, koniecznie powinniście poznać „Żubra Pompika”. To przyjemna i wartościowa lektura nie tylko dla najmłodszych. Polecam.

  • Wkp

    ŻUBR POMPIK RUSZA W DROGĘ Do niedawna wydawało się, że seria o przygodach Pompika jest już zakończona. Cztery tomy, każdy opowiadający o konkretnej porze roku, ją tworzące nie wyczerpywały wprawdzie tematu, jednak tworzyły zamkniętą – i bardzo udaną! – całość. Dlatego również premiera trzech świeżych książeczek Samojlika była nie lada zaskoczeniem, na szczęście twórca po raz następny nie zawiódł, a na dodatek wszystko wskazuje na to, że dopiero się rozkręca. Co tym razem czeka na Pompika, jego siostrę Polinkę i ich rodziców – Poradę i Pomruka? Jak się okazuje żubry nie tkwią jedynie w własnej puszczy – zdarza się im także wędrować. I teraz właśnie wyruszyły w drogę by poznać nieznane im miejsca i zwierzęta. Gdzie wybierają się na początek? Do Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie płynącą zakolami, rozgałęziającą się na kilka koryt i zbiegającą z powrotem rzekę Narew porastają szuwary, czyli gęste zarośla złożone z roślin wodnych. Tylko co może żyć w takiej okolicy? Choć wydaje się ona opustoszała, Pompik i pozostałe żubry przekonują się, jak dużo stworzeń kryje się wśród nadbrzeżnej roślinności. Tak poznają tutejsze ptaki, ich tajemnice i niezwykłości i przeżywają niesamowite przygody! Dokładnie takie same, jakie możecie przeżyć i Wy, jeśli tylko wybierzecie się do Narwiańskiego Parku Narodowego. Albo, jeśli to dla Was niemożliwe, pójdźcie na spacer z rodzicami ponad rzekę i przekonajcie się, jakie ptaki żyją w Waszej okolicy. Kto wie, może będziecie zaskoczeni. Dopóki co jednak macie do dyspozycji najwieższe przygody Pompika – i to naprawdę udane, jak zresztą wszystkie części tej serii. Chociaż „Tajemnica rzeki” to niepozorna książeczka, niewielkich rozmiarów i cienka, ponieważ składająca się z niespełna trzydziestu stron, a jednak znakomita. Ciekawie napisana, uroczo zilustrowana i przede wszystkim pouczająca. Dzieci dzięki niej dowiadują się wielu ciekawostek i faktów na temat żubrów, Narwiańskiego Parku Narodowego i ptaków tam żyjących. Wkładka poświęcona tym ostatnim objaśnia nam do czego służą różnorakie rodzaje dziobów ptaków wodnych i błotnych, a w samym środku publikacji czeka na nas mapa Polski z zaznaczonymi dwudziestoma trzema Parkami Narodowymi. I wszystko wskazuje na to, że tyle również będzie części serii. Jest więc na co czekać. Szczególnie, że trzy obecnie wydane tomiki prezentują się naprawdę uroczo. Są kolorowe, wydrukowane zostały na dobrej jakości papierze i nie zajmują wiele miejsca. Przede wszystkim jednak edukują dzieci i są dla nich ciekawe. Ja osobiście zalecam gorąco – warto je poznać, jak każde z dzieł Samojlika zresztą.