Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży okładka

Średnia Ocena:


Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży

Czułem, że jestem za gruby. Moi ówcześni koleżanki byli bardzo chudzi i to zakrzywiało mi perspektywę. Ich sylwetki może i nie były idealne, a ciałom daleko było do zdrowia – to nie miało dla mnie znaczenia. Na tyle jednak wpływało na obraz siebie, jaki miałem w głowie, że wolałbym być skrajnie chudy niż taki, jaki byłem naprawdę. (BENIAMIN) Zaczęło się siedem lat temu, czyli w tym samym momencie, w którym wyprowadził się tata. Miałam dziesięć lat. Mama była w wielkiej depresji i aby sobie pomóc, cały czas chodziła na spacery z psem, więc w zasadzie nie było jej w domu. Ważyła wówczas czterdzieści kilogramów. To było straszne. (KLARA) Większość osób wyobraża sobie anorektyczki jako wychudzone dziewczyny, którym wszędzie widać kości. Ja kompletnie nie widziałam siebie w ten sposób, więc ta diagnoza była dla mnie naprawdę dziwna. (LENKA)   Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży to ogromny, bardzo skomplikowany problem. Czym właściwie są? Jak im przeciwdziałać? I co robić, aby wypracować u dzidziusia dobre wzorce postrzegania jedzenia a także ciała? A co, jeśli dzidziuś zachorowało? Ta książka ebook to skarbnica wiedzy nie tylko o chorobach, takich jak pica, ARFID, zespół przeżuwania a także anoreksja, bulimia czy zaburzenie z napadami objadania się. To przede wszystkim lektura pomocna dla tych, którzy nie wiedzą, co robić, do kogo udać się po pomoc, na co się nastawić. Dowiesz się z niej, jakie są fazy reagowania na chorobę (reakcje rodziców) i dlaczego niezbędna jest terapia dziecka, rodzinna a także własna. Uświadomisz sobie, że chłopcy również chorują, poznasz historie młodych ludzi i ich rodzin, pokazujące, jak różnorakie oblicza mają wszystkie te choroby. Katarzyna Błażejewska-Stuhr (dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka) i Agata Ziemnicka (psycholożka kliniczna i dietetyczka) rzetelnie i z olbrzymią empatią prezentują olbrzymią wiedzę zarówno naukową, jak i wynikającą z osobistych kontaktów z pacjentami. Uświadamiają, uczą, radzą, co robić, gdy mamy problem. Pokazują, jak budować zdrową relację z jedzeniem a także ciałem (zarówno u dziecka, jak i u siebie). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży
Autor: Błażejewska-Stuhr Katarzyna, Ziemnicka Agata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2024
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Eferezma

    Ta książka ebook jest niesamowita! Tak uświadamiająca, otwierająca oczy i ukazująca to co może kryć się w niektórych młodych umysłach świadomie czy również nie. Największe emocje wywarły na mnie wywiady z dziewczynami, które miały/mają zaburzenia odżywiania i po latach opowiadają o tym jak to teraz rozumieją, widzą, co mogło na to wpłynąć, co im pomogło, a co nie! Po każdym z tych wywiadów, jest rozmowa z mamą każdej z nich i jej perspektywie na to wszystko, uch przeżyciach i potyczce o dzieci. Nie zawsze są to spójne historie we wszystkich momentach. Jednak widać ogrom pracy terapeutycznej włożonej nie tylko przez osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania, lecz też ich rodziny. Kiedy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Autorki tłumacza i uświadamiają jak olbrzymią i ważną rolę odgrywa połączenie pracy psychodietetyka, psychologa, psychiatry i terapeuty rodzinnego, żeby proces zdrowienia mógł się zadziać. Historie ze szpitali, znieczulica niektórych lekarzy czy pielęgniarek to coś strasznego... Autorki opisują jak można zbudować zdrową relacje z jedzeniem i ciałem 💓 Z książki dowiemy sie jak wyglądają różnorakie oblicza zaburzeń odżywiania; gdzie szukać pomocy, jak rozmawiać z dzieckiem, gdy zauważamy, ze coś jest nie tak; dlaczego w ogóle chorujemy na zaburzenia odżywiania? I jak dużo czynników na to wpływa? Owszem znacznie większą grupą chorująca są kobiety i kobiety, lecz chłopcy i mężczyźni również sie z tym borykają. I pamiętajcie to, że ktoś nie jest przeraźliwie szczupły nie oznacza, że nie ma zaburzeń odżywiania! Rodzicu zwracaj uwagę na zmiany nawyków żywieniowych własnego dziecka, to może być początek, jak i nie jedzenie wspólnych posiłków. Kawał idealnej książki, która czyta się jednym tchem pomimo niełatwej tematyki. Napisana genialnie, przystępnie, idealny przekaz 💓 Wprowadzenie wywiadów to strzał w dziesiątkę! Zalecam baaardzo! Kluczowa książka, która powinna znaleźć się na półce rodziców i osób pracujących z dziećmi!

  • chwilaumazi

    Czy kiedykolwiek czułaś się źle we swóim ciele ? To uczucie jest bliskie wieku z nas. Jedni narzekają na nadmiar kilogramów, inni zmagają się z przekonaniem, że ich ciało jest zbyt chude. Nasze dzieci mogą czuć podobnie. Kłopot pojawię się, gdy negatywne spojrzenie na ich ciało wymyka się spod kontroli. Właśnie wówczas mogą pojawić się zaburzenia odżywiania. Najczęstsze z nich to anoreksja i bulimia. Pani Katarzyna Błażejewska- Stuhr a także Agata Ziemnicka w własnej książce pdf „Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży” poświęcają im szczególną uwagę. Z tego poradnika dowiemy się więcej o różnorakich zaburzeniach odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Autorki bazując na swoim doświadczeniu zawodowym szczegółowo opisują poszczególne jednostki chorobowe. Z książki dowiemy się co losy się z dzieckiem podczas choroby, do jakich specjalistów warto się udać, jakie emocje towarzyszą rodzicom i dzieciakom w tym ciężkim okresie a także jak skutecznie wspierać dzidziuś w potyczce z chorobą. Autorki zaopiekują się Wami a także dadzą konkretne rady, które warto wprowadzić w życie. Opisano tu przypadki czworga dzieci, których historie poznajemy dzięki wywiadom z nimi i ich matkami. Te historie poruszają i wciągają. To niezwykła lektura dla rodzin, które zmagają się z kłopotem zaburzeń odżywiania u własnych pociech. Jest to poradnik, który może stać się cennym wsparciem w długiej i niełatwej drodze leczenia. Może wstrząsnąć, lecz także otworzyć oczy i pomóc dostrzec sygnały ostrzegawcze w zachowaniu swoich dzieci. Książkę czyta się dynamicznie ponieważ temat jest wyjątkowo interesujący. Tutorial został napisany przystępnym językiem, a na końcu każdego rozdziału znajdziemy bibliogragię. „Znikam” to lektura, którą warto przeczytać by lepiej zrozumieć kłopot zaburzeń odżywiania wśród młodszych i nauczyć się jak skutecznie pomóc dzieciakom w potyczce z tym wyzwaniem

  • bebsi

    Nie rozumiem polityki cenowej Empiku. Czemu w przedsprzedaży cena książki jest o niemal 10 zł WYŻSZA , niż obecnie na stronie po premierze? To zupełnie bez sensu.... Oczywiście nie odbiorę z salonu, ponieważ wolę po niższej cenie....