Czytaj więcej:
Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści okładka

Średnia Ocena:Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści

Wyjątkowe historie o pierwiastkach chemicznych i tym, co się za nimi kryje: nauce, historii, pieniądzach, mitologii, sztuce i medycynie. Dlaczego Gandhi nie znosił jodu (I, 53)? W jaki sposób porad (Ra, 88) niemalże zrujnował reputację Marii Skłodowskiej-Curie? I dlaczego gal jest ulubionym pierwiastkiem laboratoryjnych żartownisiów? Tablica Mendelejewa to jedno z największych osiągnięć nauki, lecz również skarbnica wiedzy o przygodach, zdradzie i obsesji. Za każdym fragmentem układu okresowego stoją fascynujące historie; każdy pierwiastek gra ważną rolę w historii ludzkości i w życiu (często) szalonych naukowców, którzy go odkryli. Znikająca łyżeczka jest idealnym połączeniem rzetelnej wiedzy naukowej i fascynujących opowieści ukazujących ludzką inwencję, badania i odkrycia – od Dużego Wybuchu po nasze czasy. Wyobraź sobie, że odwiedzasz kumpla chemika, który częstuje cię herbatą. Gdy wkładasz do niej łyżeczkę, by zamieszać gorący płyn, ta znika ci w rękach… a kumpel pęka ze śmiechu na widok twojej miny. To typowy dowcip nerdów pracujących w laboratorium: lepienie łyżeczek z galu, prosto formowalnego metalu, który w temperaturze pokojowej ma formę stałą, lecz już w 29 stopniach Celsjusza zaczyna się rozpuszczać. Kolejny bestseller autora "Dziwnych przypadków ludzkiego mózgu".

Szczegóły
Tytuł Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści
Autor: Kean Sam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Feeria Science
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Kasia

  Idealna ksiązka dla małych pasjonatów chemii i tych dla których przedmiot jest jeszcze obcy

 • Małgorzata Kordalewska

  Książka ebook zakupiona na upominek mikołajkowy, więc co do treści, to nie wypowiadam się, ponieważ nie przeczytałam. Oprawa miękka, estetycznie wykonana, okładka przykuwa uwagę czytelnika.

 • Jolanta Żmuda

  Bardzo interesująca pozycja. Ciekawa nawet dla osób niezaznajomionych z meandrami chemii. Obowiązkowa lektura dla ludzi, którzy podczas własnej edukacji nie pałali miłością do lekcji chemii. Będą w stanie odkryć subtelne urok tej gałęzi nauki

 • Wkp

  ŁYŻKA NIE ISTNIEJE A przynajmniej nie istnieje długo – oczywiście wtedy, kiedy chemik chce Wam zrobić żart, który skończy się tym, że mieszając herbatę zostaniecie z dłonią pełną… niczego. To tylko jedna (ale za to główna, ponieważ tytułowa) ciekawostka z wielu zebranych w tej książce. Książce, która udowodni Wam, że chemia wcale nie musi być nudna. Oczywiście o tym fakcie przekonywało nas już niejedno dzieło. Starczy wspomnieć słynny i wyjątkowo ceniony (całkiem słusznie zresztą) serial „Breaking Bad”. Z tym że on ukazywał dobrego chemika, który pod wpływem świadomości zbliżającej się wskutek choroby śmierci postanawia zacząć handlować narkotykami. Ciekawostek z zakresu chemii było tam dużo, lecz niekoniecznie nadających się do powtarzania – wysadzanie czegoś w powietrze, rozpuszczanie zwłok czy produkcja niedozwolonych substancji to nie jest coś, czego powinno się kogokolwiek uczyć. Dlatego również inną ścieżkę obiera Sam Kean, który chce nam pokazać to co ciekawe, śmieszne i jakże dalekie od suchej, szkolnej wiedzy. W końcu nawet tablica pierwiastków może być fascynująca, kiedy przekonamy się, co tak naprawdę kryje się za tymi wszystkimi skrótami i liczbami. I nie chodzi tutaj wcale o wiedzę szkolną, lecz taką życiową, wiedzę z krwi i kości bym rzekł. Wiedzę, za którą nie kryją się wzory, a ludzie i związane z nią opowieści. Książka ebook Sama Keana to kolejne z dzieł popularnonaukowych, które śmiało można określić biografią. Lecz nie biografią człowieka, a danej dziedziny wiedzy – w tym wypadku oczywiście chemii. Przedmiot ten w szkole nie należy do szczególnie lubianych. Podobnie jak matematyka i fizyka jest zbyt suchy, choć czasem udaje się to w pewien sposób przełamać jakimś, jeśli nie eksperymentem (bo tych akurat nigdy w szkole nie uświadczyłem), to pokazem. Zbyt drobnym wprawdzie by zamordować monotonię wzorów, lecz jednak. Tymczasem Kean opowiada nam historię chemii poprzez opowieści o ludziach, ich odkryciach, lecz również i ich życiach. Tym, jak chemiczne doświadczenia na nich wpłynęły, co spowodowały, co zmieniły – czasem na lepsze, czasem na gorsze. Wszystko to podlewa solidną porcją ciekawostek i prezentuje co jego samego fascynuje w temacie, przy okazji starając się zarazić nas własną pasją – nierzadko jakże skutecznie. Całość napisana jest w sposób ciekawy, lecz również i profesjonalny. Tak, by spodobała się laikom, jak i też tym odbiorcom, którzy nieco mocniej siedzą w temacie. Najwieższe odkrycia, dokonane już po publikacji „Znikającej łyżeczki” dopisuje tłumacz, a całość warta jest polecenia tym, którzy chcieliby poszerzyć własną wiedzę w przystępny sposób.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!