Zniewolony umysł okładka

Średnia Ocena:


Zniewolony umysł

Nowe wydanie jednego z najistotniejszych dzieł o totalitaryzmieKSIĄŻKA-LEGENDADzieło Czesława Miłosza to nie tylko idealna rozprawa z dziedziny politologii i badań ponad komunizmem, to literacki traktat lub swoista opowieść z kluczem, zawierająca ponadczasową refleksję o kondycji ludzkiej, etyce, wolności i zniewoleniu, wyrastająca jednak z konkretnego i przez to wiarygodnego doświadczenia świadka i uczestnika. Edycja niniejsza jest przedsięwzięciem wyjątkowym: wydawcy udało się namówić autora do skomentowania utworu, do ponownego spojrzenia na wypadki sprzed półwiecza i podzielenia się refleksjami z czytelnikiem.

Szczegóły
Tytuł Zniewolony umysł
Autor: Miłosz Czesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2009
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Zniewolony umysł w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Zniewolony umysł PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Ekspert Empiku

    Jedna z najgłośniejszych ebooków polskiej XX-wiecznej emigracji politycznej. Miłosz, we współpracy z paryską "Kulturą", dokonuje diagnozy polskiej inteligencji literackiej, nie szczędząc przy tym słów gorzkich, choć nierzadko prawdziwych. Andrzejewski, Borowski, Putrament i Gałczyński poddani zostali analizie z perspektywy wojny i okresu stalinowskiego. Miłosz prześwietla ich moralność, filozofie, decyzje literackie i pozaliterackie a także wpływ na kształt późniejszej literatury polskiej. Jest to jedna z najistotniejszych pozycji w całym dorobku polskiego noblisty. Jacek Podgórski, Empik Warszawa