Czytaj więcej:
Zmyślone życie Siergieja Nabokowa okładka

Średnia Ocena:Zmyślone życie Siergieja Nabokowa

W powieści opartej na wyjątkowym życiu brata Vladimira Nabokova Paul Russell odtwarza bogaty i pełen odmian świat, w którym żyli Siergiej, jego rodzina i przyjaciele. Świat bogactwa i wysokiego statusu społecznego zajmowanego w przedrewolucyjnej Rosji, a później w salach wykładowych Cambridge i na salonach Gertrudy Steń i Alicji B. Toklas. Lecz to wiarygodność i wrażliwość Sergieja młodego narratora o homoseksualnej orientacji, przykuwa uwagę czytelnika. Opisy młodości w cieniu genialnego brata, potyczka z jąkaniem się, markotyczne wieczory z Coctean, bogate i pełne zawirowań życie miłosne na obrzeżach Baletów Rosyjskich i samotność w rozdartym wojną Berlinie. Twórca z niezwykłą starannością i dociekliwością bada życie Siergieja i jego otoczenia. W książce pdf spotykamy Picassa, Diagileva, Strawińskiego, Nijńskiego i oczywiście samego Vladimira Nabokova. To cudowna historia o wrażliwym chłopcu, który wyrasta na odważnego i światłego człowieka.

Szczegóły
Tytuł Zmyślone życie Siergieja Nabokowa
Autor: Russell Paul
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zmyślone życie Siergieja Nabokowa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zmyślone życie Siergieja Nabokowa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zmyślone życie Siergieja Nabokowa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ekspert Empiku

  Twórca serwuje wspaniałe literackie danie: obłędną mieszaninę biografii fenomenalnego pisarza i jego brata a także obraz bohemy artystycznej sprzed drugiej wojny światowej. Dawno nie czytałam książki tak odważnej i wrażliwej. Bohater Paula Russella musi poradzić sobie z odrzuceniem i życiem w cieniu sławnego brata. Żyje jednak z odwagą i pasją, której można mu pozazdrościć. Jego wspomnienia nakładają się na najciekawsze wydarzenia historyczne i kulturalne. Najbardziej porywające są jednak jego próby znalezienia własnego miejsca na ziemi, przygody i romanse. Idealnie napisane.Maria Głowacka, Empik Poznań

 • Ekspert Empiku

  "Zmyślone życie Siergieja Nabokowa" to fabularyzowana biografia brata Vladimira Nabokowa. Książka ebook wciąga od pierwszej strony. Rozparci komfortowo na fotelu mamy uczucie, jakbyśmy razem z bohaterem przemierzali ulice Petersburga w burzliwych czasach rewolucji i wstępowali na salony Gertrudy Stein i Alicji B. Toklas. "Zmyślone życie Siergieja Nabokowa" okazuje się być życiem bardzo interesującym. Gorąco polecam!Dorota Skrzypczak, Empik Łódź

 • kasandra_85

  Wybierzemy się w podróż do przeszłości. Zahaczymy o bombardowany Berlin i stamtąd będziemy przenosić się we wspomnieniach i retrospekcjach do Rosji, jeszcze sprzed rewolucji. Poznamy Siergieja, brata Vladimira Nabokova, który musi pogodzić się z rolą tego drugiego, gorszego dziecka. Jak bowiem jąkający się, leworęczny homoseksualista może równać się z błyskotliwym, doskonałym pod każdym wobec bratem? W tamtych czasach chłopczyk nie miał lekko. Ból, samotność, poczucie odrzucenia, żal... To tylko kilka uczuć, jakie targają naszym bohaterem, którego wrażliwość została wystawiona na ciężką próbę. Twórca poruszył tu cały szereg kłopotów i zrobił to dokładnie, bez pośpiechu, z wnikliwym zaznajomieniem się z życiem Nabokova i jego otoczenia. Postacie są autentyczne, nakreślone pomysłowo i co więcej, ma się wrażenie, że są prawdziwe, z krwi i kości. Nie zabraknie tu kontrowersyjnych praktyk wyplenienia gejostwa, narkotycznych seansów czy romansowych wojaży. Polecam!!

 • PatrycjaSikora

  Ostatnie dwa tygodnie spędziłam trzymając kurczowo za rękę Siergieja Nabokowa, homoseksualnego brata wspaniałego Władimira. Odbyłam jedną z najbardziej niezapomnianych podróży literackich w ramach odkrycia tego wszystkiego, o co warto się starać. W poszukiwaniu życia, miłości, żalu, cierpienia i radości.Paul Russell okazał się idealnym przewodnikiem po doskonale skonstruowanym pod wobec stylistycznym świecie pełnym enigmy i wrażliwości. Świecie carskiej, rewolucyjnej Rosji przy akompaniamencie Strawińskiego. Świecie wojennej rzeczywistości Berlina pod batutą RAF-u i huku zrzucanych bomb. Świecie majestatycznego Paryża w oprawie narkotycznego szaleństwa i towarzystwa Coco Chanel. Sielskim świecie austriackich Alp i zamkowej przystani bezgranicznie oddanych sobie kochanków. I tak na początku poznaję uroczego czterolatka, który zafascynowany hotelowym windziarzem żegna go słowami 'adieu, mon ami!'. Poznaję odważnego młodego Sieriożę, który z całego serca pragnie spełnienia z mężczyz

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!