Czytaj więcej:
Zmartwychwstanie Pudrycego okładka

Średnia Ocena:Zmartwychwstanie Pudrycego

"»Zmartwychwstanie Pudrycego« napisałem w Jerzwałdzie, inaczej w Skiroławkach - wsi wymyślonej przez mojego bliskiego przyjaciela Zbigniewa Nienackiego, który mnie do Jerzwałdu sprowadził i gdzie do dzisiaj bywam często, choć Nienackiego już nie ma. Był wówczas stan wojenny. Stan niezwykły - tragiczny i paradoksalny zarazem, heroiczny i durny w skali prowincjonalnego miasteczka. Sam nie wiedziałem jak bardzo wyczulony jestem na absurdy naszego dnia powszedniego, na paradoksy, nonsensy i cuda. Pisałem »Pudrycego« jednym tchem, a nade mną stał Zbyszek Nienacki i wyczytywał mi przez ramię. Dziwnie było. Magicznie, surrealistycznie i groteskowo. Groteskowo zwłaszcza. Cenzura opowieść zadołowała. Szczęśliwie odnalazł się wysoko postawiony polityk, który zrozumiał ponadczasowy sens »Zmartwychwstania« i książka ebook wyszła, choć pod zmienionym tytułem - pierwotnie nazwałem ją »Skansen«. Polska jako skansen? - tego nie kupił nawet inteligentny polityk - a przecież o co innego chodziło..." Niemieckie wydanie "Pudrycego" zyskało rewelacyjną ocenę we "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i nie tylko. Jak odbierze tę opowieść dzisiejszy czytelnik? Sam jestem ciekaw. A nie jest to jeszcze opowieść historyczna.

Szczegóły
Tytuł Zmartwychwstanie Pudrycego
Autor: Minkowski Aleksander
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zmartwychwstanie Pudrycego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zmartwychwstanie Pudrycego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zmartwychwstanie Pudrycego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • dobrerecenzje.pl

    Opowiadanie o losach wielu bohaterów, nie ma tutaj jednego którego dzieje byłyby faworyzowane. Tutaj każdy jest tak samo ważny. Pudrycy, który przeżył coś na kształt śmierci klinicznej, a teraz powrócił na Ziemię, tylko jeszcze nie do końca wie w jakim celu. Jonasz, który utracił własną ukochaną i teraz żyje sam, doskonaląc własne umiejętności lecznicze a także pędzenie bimbru. Anielka, młoda i ładna dziewczyna, niestety lekkich obyczajów. A także inni mieszkańcy małego miasteczka. Dlatego, że bohater jest zbiorowy, nie będę ujawniać Wam nic więcej, ponieważ po prostu tę historię trzeba poznać samemu.Pomimo tego, że książka ebook liczy tylko 218 stron, to czyta się dosyć wolno. Znajdziecie wyrazy staropolskie, i trudne czasem do zrozumienia. Nierzadko opisy zajmują całe strony, a niestety dialogów jest mało. Ale jeżeli już zdecydujecie się na tą lekturę, to gwarantuję, że jak tylko trochę lepiej poznacie każdego z bohaterów, to ogromnie się wciągniecie.Aby czytelnika zaciekawić niektóre fakty nie są zdradzane już na samym początku. Musimy być cierpliwi, ponieważ historie są pełne zagadek i interesujących podtekstów których nie sposób dowiedzieć się od razu.Rozdziały nie są długie i po przeczytaniu jednego, bardzo chętnie skusicie się na kolejny a później jeszcze kolejny. Tytuł na pewno nas zaintryguje. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że to coś związanego z religią, a tutaj spotyka nas niespodzianka, ponieważ Pudrycy wcale specjalnie religijny nie był. Więc co się stało i dlaczego taki tytuł? Przekonajcie się sami!Książka zakwalifikowana w kategorię Literatura cudowna i myślę, że to jak najbardziej trafna kwalifikacja. Opisy chociaż długie, to ukazują wszystkie obrazy i wydarzenia w taki sposób jakbyśmy byli na miejscu i oglądali to wszystko wspólnie z naszymi bohaterami.Komu polecam: myślę, że książka ebook odpowiednia dla młodzieży, lecz i dla osób starszych. Powiedzmy sobie szczerze, że literaturę piękną czytać może i nawet powinien każdy, bez względu na wiek i płeć. A to jest właśnie taka książka.Moja ocena: 8/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!