Czytaj więcej:
Zło rozkwita wiosną okładka

Średnia Ocena:Zło rozkwita wiosną

Wiosną dni stają się cieplejsze i świat pięknieje! Detektywi – panna Marple, Herkules Poirot czy Tommy i Tuppence – z lubością oddaliby się wypoczynkowi na łonie natury. Ale w wiosennej aurze rozkwita także zło, występki się plenią, a złoczyńcy zbierają pierwsze owoce własnej pracy. Uważaj na świeże zioła, ponieważ ktoś mógł pomieszać niewinną szałwię z niebezpieczną naparstnicą, i miej się na baczności, gdy w grę wchodzi szantaż albo zemsta. Detektywi nie będą próżnować… Usiądź komfortowo w ogródku albo na tarasie skąpanym w słońcu i zanurz się w lekturze wiosennego zbioru opowiadań. Tylko nie wnikaj, dlaczego sąsiad tak zawzięcie przekopuje grządki… Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Zło rozkwita wiosną
Autor: Christie Agatha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zło rozkwita wiosną pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zło rozkwita wiosną Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zło rozkwita wiosną PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna

  Rewelacja!

 • Katarzyna

  Niezwykłe wydanie z jeszcze bardziej wyjątkową treścią. W tej książce pdf znajdziemy krótkie opowiadania z różnorakich ebooków Agathy. Jak każdą książkę Christie warto przeczytać. A jeszcze w takiej oprawie to warto postawić sobie na półce aby cieszyła oko. Zalecam zdecydowanie!

 • wogrodzieliter

  "Zło rozkwita wiosną" to antologia, którą tworzy dwanaście krótkich, kryminalnych opowiadań Agathy Christie z Herkulesem Poirotem i panną Marple w rolach głównych (i nie tylko). Wiosenna aura subtelnie przenika strony książki – barwną mozaikę postaci, scenerii i detektywistycznych zagadek. W tym zbiorze opowiadań jest niemalże wszystko – zuchwałe kradzieże, mniej albo bardziej przypadkowe otrucia, zagadkowe zniknięcia, pozorowane samobójstwa, zaginione kosztowności, dziwne zbiegi okoliczności, śmieszne albo dramatyczne w skutkach pomyłki, potyczka o spadek, zemsta, szantaż i zdrada. Są rybackie wioski, spokojne przedmieścia i londyński gwar, bujne ogrody i okazałe rezydencje. Są starsze damy, młode mężatki i wdowy, operowe diwy, bogate Amerykanki i kobiety z sąsiedztwa, niewierni mężowie, wojenni weterani, młodzi dziedzice fortuny. I nie sposób nie docenić tak znacznej różnorodności zamkniętej w krótkiej formie. Przyznaję, że choć wolę Christie w odsłonie powieściowej (głównie z uwagi na złożoność fabuły i psychologiczne rozwinięcie postaci), ta wiosenna antologia okazała się miłym zaskoczeniem. Opowiadania są krótkie i zwięzłe – ot, ledwie mgnienie oka – a mimo to misternie skonstruowane, pomysłowe i intrygujące. Można by rzec, że diabeł tkwi w szczegółach, ponieważ kluczowe są w nich detale – wskazówki, które prosto przeoczyć. Dużo historii bazuje na wglądzie w ludzką naturę i psychikę, i to jest akurat coś, co niezmiennie w kryminałach Christie uwielbiam – obok dedukcji, elementu zaskoczenia a także odrobiny humoru (słownego i sytuacyjnego). Przyjemnie było poznać Tommy'ego i Tupence, detektywistyczny duet (dość zabawny i uroczy). Cztery opowiadania polubiłam szczególnie ("Ziele śmierci", "Dziewczyna z pociągu", "Kradzież w hotelu Grand Metropolitan" i "Szaleństwo Greenshawa"). I co tu wiele mówić, jestem fanką. Te kameralne, kryminalne łamigłówki w typowym stylu i oszczędnej prozie zapewniają przyjemną lekturę. I dlatego zalecam – do czytania wiosną i nie tylko.

 • Sabina

  “Zło rozkwita wiosną” to moje drugie spotkanie z piórem Agathy Christie. Książka, będąca zestawem 12 krótkich opowiadań, otwiera drzwi do świata pełnego tajemnic, intryg i kłamstw, co angażuje czytelnika w proces rozwiązywania kryminalnych zagadek. Choć zakończenie niektórych opowiadań wydaje się oczywiste, to autorka w ostatnim momencie zaskakuje nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Jest w tym coś niebywałego, gdy czujemy ulgę, po rozwiązaniu zagadki, po czym prawda okazję się zupełnie inna! Ponadto, w tych opowiadaniach Christie udowadnia własny talent do wplecenia subtelnej dawki humoru w mroczny świat kryminału. Niektóre momenty są wręcz zabawne, co stanowi doskonałe uzupełnienie napiętej atmosfery. To właśnie ta umiejętność łączenia intrygi z humorem sprawia, że czytelnik nie tylko wciąga się w rozwiązanie zagadki, lecz także bawi się i odpoczywa podczas jej odkrywania. Doświadczyłam sztuki mistrzowskiego manipulowania czytelnikiem przez autorkę, jak też przyjrzałam się złożoności ludzkich motywacji, co w trakcie lektury skłaniało mnie do refleksji ponad pochopnym wyciąganiem wniosków, ślepym zaufaniem do bliskich, poświęceniem się w imię miłości. Forma opowiadań ogromnie mi odpowiadała. Otrzymałam kompletną intrygę, na końcu której zawsze postawiona była kropka. “Zło rozkwita wiosną” to doskonała okazja, by każdego dnia poświęcić kilka minut na czytanie przed snem i rozbudzić wyobraźnię. Znajdziecie tu zarówno historie z udziałem Herkulesa Poirot, jak też niezawodnej panny Marple a także Tommy’ego i Tuppence. Książka ebook wygląda obłednie, zarówno z zewnątrz jak i w środku dzięki czemu może stanowić doskonały pomysł na prezent. Polecam!

 • Anonim

  Zło rozkwita wiosną - Agatha Christie - 3/5 ✨ [ współpraca reklamowa @agathachristiepolska @wydawnictwo_dolnoslaskie ] Wiosenny zestaw opowiadań z mądrymi detektywami. Nie tylko spotykamy Pannę Marple i Herkulesa Poirota lecz również nowe postacie, a przynajmniej nowe dla mnie Tommy i Tuppence. Do tej pory nie czytałam nigdy zbioru opowiadań od tej autorki, więc było to moje pierwsze spotkanie z tą formą w jej wykonaniu. I jak mam być szczera było to zdecydowanie interesujące doświadczenie lecz prawdopodobnie nie dla mnie. Nie zrozumcie mnie źle, bawiłam się naprawdę dobrze, lecz książki Christie są już same w sobie krótkie, a kilkanaście opowiadań to już wyższy poziom. Po prostu było za mało treści i tego,, mięsa " w opowiadaniach abym mogła wystarczająco się zżyć z bohaterami i zaciekawić, ponieważ zanim się obejrzałam to był już koniec. Nie była to zła książka, tylko po prostu jak się okazało ta forma nie było dla mnie. Jednak zachęcam was do sięgnięcia po nią ponieważ może akurat wy pokochacie opowiadania spod jej pióra. Co muszę przyznać jak zawsze w przypadku tej autorki ,czytało mi się ją dynamicznie i przyjemnie. Byłam interesująca co będzie dalej i czym mnie autorka zaskoczony jeszcze w dalszej części. Oczywiście jak to bywa w zbiorach opowiadań byłe te gorsze i lepsze jednak po skończeniu całości i tak wychodzi mniej więcej na równi, co również plasuje, ponieważ czasami różnie bywa przy opowiadaniach. Fakt, że te wydania są wyjątkowo przyjemne dla oka również motywuję do czytania i zbierania tej kolekcji.

 • anonymous

  Opowiadania ze zbioru „Zło rozkwita wiosną” są krótkie, lecz angażujące, dlatego sprawdzą się doskonale do czytania za jednym zamachem lub przeplatania ich z innymi powieściami. Bohaterami są m.in nieźle słynne nam postacie – Herkules Poirot, Jane Marple a także Tommy i Tuppence (chciałabym więcej poczytać o rozwiązywaniu zagadek przez tę dwójkę!). Przedstawione zbrodnie są lekkie jak wiosenny wietrzyk; niektóre z nich dotyczą kradzieży cennej biżuterii, skandali towarzyskich, a inne nabierają bardziej awanturniczego charakteru. Jednak żadna z nich nie skręca w stronę mroczniejszych sekretów czy krwawych zbrodni. Atmosfera tych historii jest swobodna i przesiąknięta dobrodusznym humorem. Poza tym śliczne są autotematyczne komentarze bohaterów nawiązujące do charakterystycznych tropów w powieściach kryminalnych, w stylu „takie rzeczy to się zdarzają tylko w kryminałach”, które są zresztą charakterystyczne dla twórczości Christie! Chociaż tytuł zbioru nawiązuje do wiosny, to tak naprawdę może on być przeznaczony na obojętnie jaki czas, bo miejsca akcji nie mają wyraźnie zaznaczonego wiosennego anturażu (poza tym, w wyborze pojawia się opowiadanie, który wchodzi już w skład innego zbioru – „Tajemnicy gwiazdkowego puddingu” 😅). Christie z typową dla siebie przewrotnością przedstawia rozwiązania skomplikowanych spraw i pokazuje, że każdy, nawet najbardziej błahy szczegół ma znaczenie. Zalecam je w szczególności fanom kryminałów w dobrym stylu retro!

 • stronisko

  Czy zło rozkwita wiosną? 🌳 Z pewnością tak jest w kolejnej książce pdf Agathy Christie wydanej w naszej ukochanej, luksusowej kolekcji od Wydawnictwa Dolnośląskiego. 💚 Te wydania są tak przepiękne, że nie przestajemy się nimi zachwycać, mimo że zbiór liczy sobie już nad 40 tytułów, a tak naprawdę to z każdym kolejnym kochamy ją jeszcze bardziej. “Zło rozkwita wiosną” to zestaw opowiadań pochodzących z paru innych zbiorów, m.in. Trzynaście zagadek, Sekret lorda Listerdale’a czy Wczesne sprawy Poirota. Jako że to wiosenny zbiór, to zostały tutaj zebrane odrobinę lżejsze opowiadania, wiosenne i różnorodne - mamy tutaj na przykład jedno bardziej sensacyjne, kilka opowiadań “podróżnych” czy “wiejskich”. Także w kwestii bohaterów jest różnorodnie, ponieważ są tu nie tylko legendarne postaci panny Marple i Herkulesa Poirota, ale także wiele rzadziej pojawiający się Tommy i Tuppence a także Parkera Pyne, więc to fajne odświeżenie (choć oczywiście i tak jesteśmy największymi wielbicielami panny Marple ❤️). Historie jak zwykle wciągają, a dodatkowo w opowiadaniach plusem jest to, że dynamicznie następuje rozwiązanie zagadki, więc to szczególnie ciekawa forma dla osób niecierpliwych 😁. Co tu wiele mówić, Agatha Christie jest niezła na wszystko, a jeśli szukacie trochę lżejszych historii na budzącą się wiosnę, to nie szukajcie dalej, tylko sięgnijcie po “Zło rozkwita wiosną” naszej Królowej kryminału. 🥰

 • Anonim

  To kolejne udane spotkanie z twórczością Agaty Christie. Lecz pierwszy raz w życiu sięgnęłam po opowiadania. Zawsze myślałam, że raczej nie będę lubić tej formy przekazu. Lubię budowane napięcie, dreszcz emocji i najzwyczajniej w świecie sądziłam, ze opowiadania są nudne i będę czuć jedynie niedosyt. Ależ się myliłam. Bardzo mi się podobało. Pióro Christie ma w sobie niesamowity magnetyzm, przez który naprawdę trudno nie wkręcić się w czytanie. Mamy tutaj zlepek opowieści z niezawodnymi detektywami. Panna Marple, Herkules Poirot czy Tommy i Tuppence. To właśnie oni zabierają nas w przestępczy świat. Nie wszystko było dla mnie czytelniczym spełnieniem, lecz każde opowieść budowało niepewność i tajemnice. Element opowiadań zaspokoiła moja ciekawość bardziej, a element mniej. I wiem jedno ! Zdecydowanie i definitywnie książka ebook zasługuje na polecenie. Te historie zaintrygowały mnie na tyle, że wracam do nimi myślami i usiłuje stworzyć własną własną, bardziej rozbudowaną wersję wydarzeń. Uwielbiam retro styl Christie, do tego ta wysmakowana dawka poczucia humoru. Autorka pokazała, że fenomenalnie sprawdza się w pełnowymiarowych historiach jak i w takiej krótkiej formie. Do tego wydawnictwo zdecydowanie rozpieszcza nas jakością wykonania książek. Naprawdę cieszą oko.

 • malum_tea

  „Zło rozkwita wiosną” to następny tom należący do idealnej serii Jubileuszowej. Jest to zestaw 12 opowiadań, gdzie spotkamy wielu wybitnych detektywów, pomiędzy innymi Herkulesa Poirota a także Pannę Marple, lecz również Tommy i Tuppence. Krótka forma opowiadań na początku była dla mnie uciążliwa, jednak po kilku rozdziałach wczułam się w tę formę i czytało mi się je bardzo przyjemnie. Każde opowieść było zupełnie inne, jedne były nieco bardziej dramatyczne, drugie nieco lżejsze, wręcz zabawne. Jednak każda przedstawiona historia była na własny sposób wyjątkowa, wyjątkowo klimatyczna i oczywiście napisana w niepowtarzalnym stylu Agathy Christie. Wydawałoby się, że w krótkiej formie nie można zawrzeć wielu zwrotów akcji, intryg czy emocji, a jednak, autorka bardzo zręcznie to połączyła, nie ma mowy o nudzie. I na koniec chciałabym wspomnieć o tym co uwielbiam w ebookach Christie, czyli zakończenia i wyjaśnienia zagadek! Są one zawsze dla mnie zaskakujące i jest w nich coś, co mnie po prostu zachwyca. Z racji tego, że jest to zestaw opowiadań to w tej książce pdf było ich aż 12, co dla mnie stanowi prawdziwy raj. Na pochwałę zasługuje też niezwykłe wydanie tego zbioru, można się nim zachwycać godzinami! Serdecznie polecam!

 • Sandra Smolińska

  Jaka jest Wasza ulubiona pora roku? Ja uwielbiam późną wiosnę, lato i wczesną kolorową jesień 🥰. Lecz dziś na tej wiośnie się skupię😉 ponieważ za oknem już wszystko kwitnie a także wiele się losy i w najwieższej wydanej w serii kolekcjonerskiej książce pdf Agathy Christie „Zło rozkwita wiosną” również. Ta książka ebook to zestaw opowiadań w którym spotkacie. Własnych ulubionych śledczych Poirot, panne Marple czy Tommy i Tuppance. Każde z tych opowiadań nawiązuje do wiosny, która powinna rozkwitać i być radosna tutaj jednak wiele się losy i detektywi będą mieli pełne ręce roboty, ponieważ nie wiadomo co czyha za rogiem a w tym wypadku raczej za wiosennym krzaczkiem. Następny raz spędziłam idealnie czas i mimo iż nie przepadam za opowiadaniami, to te od Królowej Kryminału uwielbiam czytać. Krótka forma, pozwala mi się skoncentrować na maksa na danym śledztwie, przez co angażuje się niesamowicie i ani na chwilę się nie rozpraszam. Dlatego bardzo Wam polecam, jeśli jeszcze nie czytaliście żadnego opowiadania Agathy Christie spróbujcie, ponieważ to naprawdę idealna zabawa! Moim ulubionym opowiadaniem z tego zbioru jest „Jak rosną kwiatki w pani ogródku?” A to prawdopodobnie dlatego, że Poirot był najbardziej „sobą” nie zabrakło akcji i humoru😉.

 • Skazana_na_ksiazke

  „Zło rozkwita wiosną” to zestaw 12 opowiadań, w których głównymi bohaterami są Panna Marple, Herkules Poirot, a także inni fascynujący detektywi. Ta forma książki bardzo mi odpowiadała, bo czytałam te historie w krótkich, wolnych i wiosennych chwilach, delektując się inteligentnymi kryminalnymi zagadkami. W opowiadaniach pojawiają się zbrodnie z zazdrości, trujące zioła, wszelkiego rodzaju zaginione biżuterie, diamenty, naszyjniki, zaginione sztabki złota oraz... zaginiona dama! Moje ulubione opowieść z tego zbioru to właśnie „Zaginiona dama”. Opowiada ono historię kobiety, która wyjechała, pozostawiając jedynie krótki list. Niestety, jest bardzo mało poszlak, lecz krok po kroku zagadka zostaje rozwiązana i... uwierzcie, przecierałam oczy ze zdumienia z finału tej historii. Oczywiście, wszystkie te opowiadania mają nieprzewidywalne zakończenia! Zalecam Wam ten zbiór, nie zawiedziecie się! Są tu mistrzowsko skonstruowane zagadki, zaskakujące rozwiązania a także subtelne poczucie humoru, które tak bardzo lubię w ebookach Agathy Christie! Książka ebook jest wydana w przepięknym, wiosennym stylu, w twardej, eleganckiej oprawie, doskonała dla fanów twórczości Christie.

 • Anonim

  W ostatni dzień Świąt, chciałabym się podzielić z Wami moją recenzją zbioru opowiadań Agathy Christie „Zło rozkwita wiosną”. Wydawałoby się, że wiosna to taka radosna pora roku, gdzie natura budzi się do życia, pełna nadziei i dobroci. Nic bardziej mylnego! Nie tylko przyroda rozkwita, do życia budzi się również zło i występek! Detektywi a także Jane Marple nie mają chwili wytchnienia. Zło czycha i trzeba mieć się na baczności. Bardzo lubię tę krótką formę opowiadań. Agatha Christie potrafi zbudować napięcie i zaciekawić czytelnika nawet na kilkunastu stronach. Zastanawiam się i chciałabym wybrać, które z opowiadań podobało mi się najbardziej, lecz każde było inne, ciekawe, a autorka jak zwykle zaskakuje rozwiązaniem zagadki. W zbiorze powtarzał się motyw kradzieży klejnotów, pereł czy biżuterii, a stale każde opowieść było oryginalne na własny sposób.Zbrodnie z miłości, zawiści czy dla innych majątkowych korzyści, na dużo sposobów, w różnorakich okolicznościach. Jedne przemyślane precyzyjnie, inne mające w sobie dużo z przypadku. Agatha Christie w każdej historii udowadnia, że jej fantazja nie miała granic!!! Zalecam Wam z całego serca!

 • Agnieszka

  Christie ma to do siebie, że tworzy niepowtarzalny styl i klimat, którego na próżno szukać gdzie indziej. To ten typ powieści gdzie rozsiadacie się z herbatą w fotelu i przenosicie w inne miejsce. Tutaj znajdziecie 12 krótkich, różnorodnych opowiadań. I jak to na Christie przystało - zaskoczy Was nie raz a w tym przypadku aż dwanaście razy i potrzebuje na to tylko paru stron. To jak bardzo odmiennie fabularnie od siebie odbiegają prezentuje tylko kunszt autorki, która porusza się płynnie w rozmaitych sceneriach. Nie zabraknie tutaj dawki humoru, która wieńczy jedno z pierwszych opowiadań.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!