Czytaj więcej:
Zimowa ewangelia okładka

Średnia Ocena:


Zimowa ewangelia

„Bywa czasem, że mówimy sobie: co za nieszczęście; dzięki Bogu, że mnie to nie dotyczy” – stwierdza bohater debiutanckiej powieści Kiely’ego.  Aidan, nastolatek z bezimiennego amerykańskiego miasteczka, ma jednak pecha – nieszczęście dotknęło właśnie jego. Cóż, przynajmniej trafiło na Wybitnego Dotrzymywacza Sekretów. Jeśli tylko chłopak zdoła zdusić w sobie wspomnienia i będzie trzymał mowa za zębami, spokój ducha całej społeczności zostanie uratowany, a reputacja parafii Najdroższej Krwi nie ucierpi. Z biegiem czasu staje się jednak jasne, że milczenie również ma własne konsekwencje. Książka powstała na kanwie autentycznych zdarzeń – skandalu, który wstrząsnął archidiecezją bostońską u progu XXI wieku.

Szczegóły
Tytuł Zimowa ewangelia
Autor: Kiely Brendan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zimowa ewangelia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zimowa ewangelia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zimowa ewangelia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Agnieszka Kaniuk

    Kochani musicie wiedzieć,że wcale nie miałam w planach czytania tej książki,ale pewnego dnia z koleżanką rozmawiałyśmy o tym,co właśnie czytamy i Ona powiedziała,że właśnie skończyła czytać "Zimową ewangelię" i bardzo jej się podobała.Po przeczytaniu recenzji koledzy i opisu książki pomyślałam,że sama chętnie bym ją przeczytała.No i właśnie dzisiaj skończyłam czytać lecz niestety książka ebook nie wywarła na mnie dużego wrażenia. Pomysł i temat na książkę jak najbardziej trafiony,ważny i potrzeba by o nim głośno mówić ponieważ poznajemy tu historię szesnastolatka osamotnionego i zagubionego po rozpadzie małżeństwa rodziców. Aidan pozostaje pod opieką matki ale ta też na własny sposób chce uciec przed samotnością.Choć miłuje syna chłopak pozostawiony jest samemu sobie.Powiernikiem,przyjacielem i wsparciem dla młodego człowieka staje się ksiądz parafii w której chłopak jest wolontariuszem. Niestety okazuje się,że ten,który ma być dobrym pasterzem dla własnych cierpiących i zagubionych owieczek staje się,tym który krzywdzi najbardziej. Ksiądz przekracza granicę relacji proboszcz- parafianin i pod płaszczem tzw."Bożej miłości" krzywdzi na całe życie.Chłopak nie potrafi poradzić sobie z tym,co się losy w jego życiu.Zatraca się więc w alkoholu,lekach i trawce....Sami widzicie,że już krótka wzmianka o zarysie fabuły bardzo zachęca do niezwłocznego rozpoczęcia lektury ale,no właśnie lecz styl pisania autora zupełnie nie przypadł mi do gustu przez co "Zimową ewangelię" czytało mi się bardzo topornie dlatego również książkę oceniam tylko na dobrą. Tym niemniej nie żałuję,że zdecydowałam się ją przeczytać ponieważ naprawdę warto.Moja ocena to 6/10Pozdrawiam,Agnieszka Kaniuk

  • Karolina MAREK

    Kiedy przeczytałam opis tej książki na tyle okładki wiedziałam, że to coś dla mnie. I choć po części opis ten brzmiał dla mnie w tej samej mierze fascynująco co tandetnie to postanowiłam przeczytać. W końcu kto nie ryzykuje ten nie ma, a tu w efekcie końcowym miałam tylko trzy wyjścia do wyboru: lub mi się spodoba lub wręcz przeciwnie, a także opcja trzecia czyli było ok, lecz to nie mój świat. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak było z "Zimową ewangelią" to zobaczmy...Aidan ma zaledwie szesnaście lat, a już utracił poczucie bezpieczeństwa, które zwyczajnie daje nam rodzina. Małżeństwo jego rodziców się rozpada, a on szuka zapomnienia i ratunku w alkoholu i środkach odurzających tj. leki.Chłopak jest zamknięty w sobie, nie ma niemal żadnych znajomych, a brak ojca rekompensuje sobie bliskim (zbyt bliskim) kontaktem z księdzem. Wielebny jest jego mentorem i jedyną dorosłą osobą, która według Aidana zasługuje na zaufanie. Jednak jak się okaże wszystko jest tylko iluzją trwającą do czasu. W Boże Urodzenie duchowny ściąga maskę i prezentuje chłopczykowi własne prawdziwe oblicze. Świat nastolatka rozpada się w drobny mak, a sytuacja doprowadzi do wielu dramatycznych w skutkach wydarzeń. Jak się jednak okaże nie tylko Aidan został skrzywdzony przez księdza z miejscowej parafii i nie tylko on musi poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, które będą cieniem podążać za nim przez całe jego przyszłe życie...Kiely postawił na naprawdę dzielny debiut. Tematyka jaką wybrał to pedofila - ciężka, lecz jeśli umiejscowimy ją w Kościele Katolickim stanie się dodatkowo kontrowersyjna. Stąd również nie tylko jego, lecz każdego innego będę wspierać w sytuacji, gdy w mniej albo bardziej udolny sposób będzie usiłował otworzyć nam oczy na krzywdę innych - szczególnie dzieci - i to w środowisku jakim jest Kościół.Ta opowieść nie jest najwyższych lotów - to fakt, lecz zapada w serce i umysł, daje do myślenia i mimo ciężkiej tematyki czyta się lekko. Zalecam wszystkim i każdemu z osobna, ponieważ pozycja warta jest poświęcenia jej czasu - szczególnie iż tkana jest na kanwie autentycznych zdarzeń - skandalu pedofilskiego w środowisku Kościelnym, który wstrząsnął ludźmi u progu XXI wieku.

  • elyssaya

    Brendan Kiely zadebiutował bardzo dobrą i interesującą powieścią. Zimową ewangelię poleciła mi koleżanka mówiąc że spodoba mi się ta opowieść, rzeczywiście miała rację. Jest to wyjątkowo poruszająca historia, wydaje mi się że jest idealna na przedświąteczny czas, kiedy to szukamy niezwykłych lektur.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!