Czytaj więcej:
Zgromadzenie żeńskie z Diuny okładka

Średnia Ocena:Zgromadzenie żeńskie z Diuny

Od walki pod Corrinem i zwycięstwa ludzi ponad myślącymi maszynami minęło nieco nad osiemdziesiąt lat. Nowe Imperium już okrzepło, skupiwszy kilkanaście tysięcy światów, lecz to stale pełen fermentu okres. Stale żywa jest zawiść do zaawansowanych technologii, którą wykorzystuje rosnący w siłę ruch butlerian, któremu przewodzi Manford Torondo, okaleczony następca Rayny Butler. W takiej niespokojnej atmosferze powstają i usiłują się umocnić najistotniejsze szkoły: mentaci, Akademia Suk, mistrzowie miecza z Ginaza i — przede wszystkim — zgromadzenie żeńskie. To ostatnie może wywrzeć znaczący wpływ na przyszłe dzieje Imperium, lecz — od początku targane wewnętrznymi konfliktami — musi walczyć zawzięcie o przetrwanie, zwłaszcza że dynamicznie wychodzi na jaw, iż podwładne Matki Wielebnej Raquelli Berto-Anirul wykorzystują w swoim programie eugenicznym zakazane komputery... Dom Wydawniczy REBIS wydał oryginalny cykl „Kroniki Diuny” Franka Herberta, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. Wydaną przez Dom Wydawniczy REBIS trylogię „Legendy Diuny” Briana Herberta i Kevina J. Andersona tworzą powieści: Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom i Walka pod Corrinem. Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się też powieści Briana Herberta i Kevina J. Andersona Łowcy Diuny, Czerwie Diuny, Paul z Diuny i Wichry Diuny.

Szczegóły
Tytuł Zgromadzenie żeńskie z Diuny
Autor: Herbert Brian, Anderson Kevin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zgromadzenie żeńskie z Diuny pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zgromadzenie żeńskie z Diuny Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zgromadzenie żeńskie z Diuny PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • anna zmarzly

    REWELACJA! Zalecam książkę. Przeczytałam jednym tchem. Czekam na następne tomy.

  • jean-grey

    Matki Wielebne, cogitorki, czarodziejki, mentatki, lekarki, matki, siosty i małżonki - takie role pełniły przez lata siostry ze Zgromadzenia Żeńskiego. Co kryje się w murach klasztornych? Jaki jest tajemnica błyskotliwie wyjątkowych umysłów? Kto jest sojusznikiem a kto wrogiem Zgromadzenia? Co jest sacrum a co profanum? Wyniszczająca wojna z myślącymi maszynami pochłonęła tysiące ofiar. Zwycięscy butlerianie, któremu przewodzi Manford Torondo - tępią każdy przejaw zainteresowania maszynami. Nauka i rozwój wspomagany komputerem jest napiętnowany, nawet medycyna oskarżana jest o zbytnie zaufanie technologii. Jak w takiej sytuacji funkcjonuje ludzkość? Płoną akademie medyczne, ośrodki nauki. Ludzie z ofiar stali się katami, zmieniając innych w niewolników.Czy wszystkie maszyny zginęły? Kto zarabia na strachu przed wojną? Kto kształci wybitne umysły, a kto fanatyków?W okresie wojny dużo czarodziejek zginęło w telepatycznych atakach, została jedna Matka Wielebna, wiec gra toczy się o najwyższą stawkę - całe dziedzictwa Zgromadzenia Żeńskiego. Książka ebook opiewa dalsze dzieje Voriana Artydy, bohatera o sztucznie wydłużonym życiu, jak też dwójki ze zhańbionego rodu Harkonnenów - Valii i Griffina. Ambitne rodzeństwo planuje zemstę na Vorianie, który nie zadbał o rehabilitację Harkonnenów. Tło powieści stanowi pomiędzy innymi wątek Frementów na Arrakis, pierwszych ujeżdżaczy czewi. Książka ebook jest przemyślana i pełna mądrości z oryginalnej "Diuny". Jako fanka tej typowej sagi, mogę stwierdzić, że książka ebook jest ciekawym poszerzeniem wiedzy na temat świata Arrakis, postrzegania świętej wojny, manipulacji, wreszcie rozwoju nauki i umysłu ludzkiego. Jedno jest pewne - "Umysł ludzki jest święty".

  • Kruczek

    Uniwersum Diuny nigdy nie zawodzi, tak jest również i tym razem. Fabuła i akcja są idealnie skonstruowane zarówno jeżeli chodzi o samą historię, treść, jak i kompozycję a także język. Fani SF mają ogromne pole do popisu dla własnej wyobraźni. Można się zaczytać i zapomnieć na moment o otaczającej rzeczywistości.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!