Czytaj więcej:
Zgiń, przepadnij okładka

Średnia Ocena:Zgiń, przepadnij

Od młodszych lat Tekli towarzyszy pech. Nie wiadomo, czy to klątwa, czy również fatalne zrządzenie losu, lecz nieszczęście dopada również każdego, kto się z nią zetknie, a przynajmniej taka chłopczykowi krąży w niewielkiej miejscowości, w której młoda dziewczyna mieszka od urodzenia. Sama Tekla walczy z fatum wszelkimi możliwymi sposobami. Regularnie odczynia uroki, odsuwające złe wydarzenia, nosi przy sobie przedmioty przynoszące szczęście i woreczki z ziołami, które mają odpędzić złe moce, mimo to biedaczka wydaje się chodzącym prawem Murphy'ego. Tuż przed trzydziestymi trzecimi urodzinami Tekla tego samego dnia traci pracę, narzeczonego i najlepszą przyjaciółkę. Przez załamaniem nerwowym ratuje ją dawno niewidziana kuzynka, Dominika, której smutna sytuacja tamtej jest na rękę. Dominika dostała wymarzoną pracę w Hiszpanii i potrzebuje kogoś zaufanego, kto zaopiekuje się mieszkaniem. Tekla z radością zostawia za sobą szczątki swego nieszczęsnego życia i wyjeżdża. Dominika nie wierzy w żadnego pecha, póki samolot, którym miała polecieć, nie ulega nagłej awarii i lot zostaje przełożony. Wywołuje to kolejne reperkusje, a jedną z nich jest nieoczekiwanie odnaleziony trup… Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Zgiń, przepadnij
Autor: Rudnicka Olga
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zgiń, przepadnij pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zgiń, przepadnij Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zgiń, przepadnij PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Tomasz Kosik

    To, że Olga Rudnicka jest specjalistką od komedii kryminalnych, wie każdy, kto choć raz sięgnął po jej książkę. Natomiast to, że Tekla bohaterka „Zgiń, przepadnij” przynosi pecha, wie każdy, kto spotkał ją na swej drodze. Wie to też ten czytelnik, który przeczytał najnowszą komedię kryminalną Olgi Rudnickiej. Komedię, która bawi i rozśmiesza do rozpuku. Kryminał, którego zagadka nie pozwala oderwać się od lektury. Tekla to dla rodziny a także mieszkańców wsi chodzący okaz pecha. Wszystkie nieszczęścia, niepowodzenia przypisywane są jej obecności. Jak naprawdę jest z tym pechem Tekli – czy faktycznie go przynosi, czy to tylko zabobon? Przekonajcie się sami. Pewne jest to, że owa łatka „pechowej” dla niespełna trzydziestotrzylatki to prawdziwe utrapienie. A gdy pewnego dnia traci pracę jako księgowa w przetwórni mięsa, wszystko zaczyna się sypać. Sypać do tego stopnia, że jednocześnie traci narzeczonego i przyjaciółkę. Ktoś powiedziałby „pech tak chciał”. Jednak rozsądek Tekli nakazywał jej się nie poddawać. Wyjeżdża do dużego miasta, by tam zawalczyć o siebie. Czy faktycznie wyjazd okaże się olbrzymią szansą? Warto się o tym przekonać i sięgnąć po najnowszą komedię kryminalną Olgi Rudnickiej – specjalistki w tym gatunku. To następna książka ebook autorki, którą przeczytałem. I znowu zostałem oczarowany lekkością pióra i zwinnością w tworzeniu humorystycznych sytuacji, które okraszone kryminalnym klimatem porywają do cna. Mnie porwała tak bardzo, że przepadłem! A nawet zastanawiałem się, dlaczego zdarza nam się wierzyć w zabobony? Skąd się biorą? Czy pechem można się zarazić? Pewne jest to, że „Zgiń, przepadnij” zaraża śmiechem, a Olga Rudnicka znowu dowodzi, że komedia kryminalna jest jej domeną. Tekla jest bohaterką, którą warto poznać. Pech Wam nie grozi, ale czeka Was idealna zabawa, którą będziecie pamiętać niczym przygodę życia. „Zgiń, przepadnij” to komedia kryminalna, która wprowadzi do Waszego życia radość i zastrzyk dobrego humoru. Dzięki Tekli poznamy dużo sposobów na odczarowanie pecha, a dzięki najwieższej książce pdf Olgi Rudnickiej w naszym umyśle zawita pozytywne nastawienie, które dziś jest w cenie. Zdecydowanie polecam. Niezła zabawa gwarantowana. Książka ebook ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka https://www.proszynski.pl/ http://www.czyt-nik.pl/recenzje/olga-rudnicka-specjalista-od-komedii-kryminalnych/

  • aniabex

    „Szklanka do połowy pełna oznacza tylko tyle, że ktoś wyżłopał już połowę”. Poznajcie Teklę. Tekla ma niemalże 33 lata i pecha od urodzenia. Jest młoda, ładna, pracowita. Mieszka z rodzicami i bratem w małej wsi. Pracuje w księgowości w lokalnej przetwórni mięsa. Ma narzeczonego i średnio sprecyzowane plany na przyszłość. Członkowie jej rodziny, jak i wszyscy mieszkańcy regionu, są tu wyjątkowo pobożni, lecz i przesądni.. Kobieta zyskała swoja „renomę” osoby pechowej. Nie tyle sama ma pecha, co przynosi go innym. Choć ona, jako trzeźwo myśląca i inteligentna kobieta, większość rzeczy, które przytrafiały się każdemu, kto się z nią zetknął, potrafiła racjonalnie wytłumaczyć, dla większości, Tekla świadomie i z premedytacją przynosiła pecha. Aż w końcu sama w to wszystko uwierzyła.. Pewnego dnia, przez zbieg okoliczności, a może właśnie pech, Tekla nieustanna się w jednej chwili samotna, bezrobotna i bezdomna. Utraciła pracę, narzeczonego i przyjaciółkę. Na dodatek w rodzinnych stronach oficjalnie ogłoszono ją przeklętą. Zmuszona do wyjazdu do dużego miasta kobieta poczuła w tym zrządzeniu losu szansę, by odczarować rzeczywistość i w końcu uwierzyć w siebie. Czy jej się uda? „Zgiń, przepadnij” to pełna uroku komedia kryminalna. Błyskotliwa, swawolna, groteskowa. Czytając można się totalnie oderwać od rzeczywistości i zamienić własną codzienność na krótką wycieczkę do świata, gdzie pecha da się zabutelkować, a rytuały jakie należy odprawić w „intencji” szczęścia zakrawają o szaleństwo. Aby nie było – jest trup i to nie jeden, są nocne harce po opuszczonym cmentarzu, magiczne zaklęcia, amulety i zakręcone ceremoniały. Koniecznie muszę spróbować odczarować własnego pecha metodami Tekli, no może pomijając ten ze zwłokami kota..🔥 Autorka niezawodnie bawi do łez i urzeka lekkością słowa. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!