Czytaj więcej:
Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci okładka

Średnia Ocena:Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Ćwiczenie niełatwych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dzidziusia rozwija się poprawnie, dobra, użyteczna zabawa – to główne, lecz nie jedyne cele tej książki. Jest ona skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi.Na 64 stronach zebrano dużo wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dzidziusia i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r). Wykonując zawarte na kartach książki zadania, dzieci pracują ponad poprawną artykulacją, a rodzice mają okazję do wspólnej zabawy, dzięki której dowiedzą się, czy rozwój wymowy malucha przebiega poprawnie, czy może należy zasięgnąć rady logopedy. Proponowane zadania zachęcają też do ćwiczenia sprawności grafomotorycznej i słuchu fonemowego a także rozwijania fantazji twórczej dzieci.„Zeszytowy trening mowy” jest kontynuacją „Wierszyków ćwiczących języki”. Wielbiciele „Wierszyków” znajdą tu dodatkowe zadania do wspólnej zabawy. Z książki mogą jednak korzystać także ci, którzy „Wierszyków” nie znają.

Szczegóły
Tytuł Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
Autor: Galewska-Kustra Marta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • onikaaa

  zalecam wszystkim dzieciakom i rodzicom

 • Mariusz Krupczak

  Zalecam

 • asia

  niemal tak fajne jak z muchą na luzie ladne wydanie

 • Anna

  bardzo przydatny zeszyt. Moja córka ma bardzo niezły rozwój mowy, lecz z obserwacji dzieci kolegów postanowiłam sprawdzić i ją. Jest to pozycja dla każdego, bo jest pełna interesujących zabaw i gier służących sprawdzeniu poprawności wymowy naszych latorośli. Bardzo sprytne połączenia językowe, często dość trudne do wypowiedzenia lecz moja córka daje rade po paru powtórzeniach. I przede wszystkim są bardzo dokładnie wyjasnione nieprawidłowości w wymowie dzieci.Z czystym sumieniem polecam.

 • Agnieszka Sobczak

  Książka ebook jest bardzo kolorowa. Wspaniałe ilustracje. Choć spodziewałam się większej ilości ćwiczeń.

 • Beata Czajka

  Bardzo faja książka ebook z interesującymi pomysłami i rozwiązaniami do nauki mowy, gorąco polecam.

 • Sylwia Sulowska

  Bardzo nieźle napisana książeczka dla dzieci z kłopotami logopedycznymi, można kolorować, bawić się słowami.

 • Krzywa Prosta

  Nauka mowy to jeden z najistotniejszych etapów rozwoju każdego człowieka. Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje pierwszych słów swego potomka. Pierwsze mama i tata …. nawet wcześniejsze gaworzenie każdy rodzic uważa za coś wspaniałego. Z czasem zasób słownictwa naszych dzieci się poszerza. Pojedyncze słowa zmieniają się w zdania. Najpierw proste, z czasem coraz bardziej złożone. Jako rodzice zaczynamy się coraz dokładniej wsłuchiwać w każde słowo i analizować czy nasze dzidziuś w sposób poprawny wymawia wszystkie głoski, zwłaszcza że mowa polski do najłatwiejszych języków nie należy.Jeśli zastanawiamy się bądź mamy wątpliwości czy sztuka prawidłowej wymowy głosek nie jest obca naszemu dziecku, to warto sięgnąć po książkę Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. To publikacja skierowana do rodziców i ich dzieci, która stanowi też świetne wsparcie dla pracy logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi.Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci to zawarte na kilkudziesięciu stronach ćwiczenia logopedyczne podzielone pod wobec wieku dzidziusia i stopnia trudności zadania. Ćwiczenia skierowane są do dzieci w wieku czterech i pięciu lat. Mają sprawdzić prawidłowość wymawiania przez dzidziuś takich głosek jak m.ni. k, g, l, ś, ź, ć, dż, s, z, c, dz, sz czy ż czyli tych, których wymowa może w rozwoju mowy dzidziusia sprawiać i sprawia szczególną trudność.Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci to ćwiczenia logopedyczne, które z pewnością zaciekawią dzieci, rozbawią je i sprawią, że praca ponad prawidłową wymową będzie prawdziwą przyjemnością. Ćwiczenia zaproponowane przez autorkę to zabawa i nauka, które w równym stopniu angażują dzieci i ich rodziców. Mama czy tata stają się koordynatorem zabawy a dzieci jej radosnym wykonawcą. Każde ćwiczenie zawiera też porady dla rodzica, jak w sposób poprawny powinno ono przebiegać, na co zwrócić uwagę i co powinno rodzica niepokoić a także skłonić go do wizyty wraz z dzieckiem u logopedy.Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci to książka, która powinna przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Rodzicom pozwoli na kontrolę czy rozwój wymowy dzidziusia przebiega w sposób prawidłowy. Dzidziusiowi zaś da mnóstwo dobrej, radosnej i ciekawej zabawy a także zapewni nieźle spędzony czas z rodzicami. Z pewnością będę z książki jeszcze wielokrotnie korzystać wraz z moimi synami. Polecam.

 • Olga Cieślińska

  Element nawiązująca do drugiej książki zawierającej wierszyki do ćwiczeń logopedycznych. Wspomaga i pomaga zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

 • anonymous

  Ćwiczenia raczej dla 4-5 latków, zbyt trudne dla 3,5 latka rozwijającego aparat mowy. Książeczka fajnie ilustrowana. Cięsze się z zakupu

 • kamilka968

  Fajna/dobra, trochę mało przejrzysta, jak dla mnie przy niektórych głoskach. Na pewno przyda się rodzicom i logopedom do ćwiczenia z dziećmi, urozmaicenia zajęć. Coś nowego, może zainteresować wg. mnie bądź i nie.

 • Anna Sikorska

  Korekta wad wymowy albo ćwiczenie mowy jest zadaniem bardzo ciężkim i może wydawać się dzieciakom nudne. Ciągłe próby powtarzania tych samych dźwięków zniechęcają do dalszych ćwiczeń. Nasza Księgarnia wychodzi naprzeciw potrzebom przedszkolaków i uczniów. W serii „Uczę się wymawiać” znajdziemy dużo ciekawych książek. Niedawno pisałam o ciekawych przygodach o musze: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” autorstwa Marty Galewskiej – Kustry. Z książki tej mogą korzystać nawet rodzice z rocznymi dziećmi.Niedawno do moich rąk trafiła następna praca Marty Galewskiej – Kustry. Tym razem zabiera nas w świat ćwiczeń skłaniających nasze pociechy do samodzielności, myślenia, ćwiczenia koncentracji, wymowy, motoryki małej i dużej.W zeszycie ćwiczeń znajdziemy gry, podczas których trzeba wymawiać odpowiednie wyrazy, ćwiczenia polegające na dopasowywaniu podpisów pod ilustracjami, rysowaniu, opowiadaniu i kończeniu opowieści, wyznaczaniu trasy, podawaniu jadłospisów, projektowaniu, doklejaniu (klej i nożyczki niezbędne). Wszystkie te zadania podane są w formie zabawy, przez co dzidziuś nawet nie zauważa, że uczy się kluczowych umiejętności.Zeszyt zdecydowanie zalecam rodzicom dzieci, które już potrafią czytać a także samodzielnie przyklejać i dopasowywać, a przede wszystkim mówić. Tu dzidziuś musi wykazać się znajomością podstawowych słów i potrafić je wymówić (nawet jeśli wymawia niepoprawnie). „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci” będzie przydatnym narzędziem także dla dzieci z różnorakimi dysfunkcjami.

 • a.onyszkiewicz

  Idealna pomoc do ćwiczeń logopedycznych. Idealna pozycja wspomagająca rozwój prawidłowej wymowy, przeznaczona głównie dla rodziców pracujących w domu z dzieckiem.

 • Agnieszka Mazur

  Idealny pomysł i jeszcze lepsza realizacja! Ten zeszyt dla dzidziusia wyda się atrakcyjną formą zabawy z rodzicem. Pobawi się w opowieść o obrazkach, powycina, poprzykleja... A przy tym poćwiczy własną wymowę. Z kolei rodzic stanie się ekspertem logopedii, ponieważ przy każdym zadaniu znajdują się porady na temat wymowy i tego, na co zwrócić uwagę. To takie proste. A jakie fajne!

 • Marta mama Nikusia

  Książeczka ta jest ciekawa, zdecydowanie pomocna, w fajny i wartościowy sposób zajmuje i uczy nasze dziecko. Jest to książka ebook doskonała do sprawdzenia jak z wymową radzi sobie nasza pociecha i wykrycia ewentualnych błędów czy problemów. Jest to również fajna książka ebook dla dzieciaków, które z językiem już mają kłopot i dzięki niej mogą sobie poćwiczyć buźkę :) Jest ona formatu A4, okładka jest miękka, zszywana jest ona zszywkami -jak na "zeszyt" przystało. Fajne jest to, że ilustracje nie są takie pstrokate, barwne tylko takie "przygaszone" i w odcieniach szaro-beżowych. Bardzo mi się podobają, nie odciągają zbytnio uwagi dzidziusia od wykonywanych ćwiczeń, a mimo to są ładne i zabawne.Całość jest ciekawa, pomocna, ładna - zalecam jak najbardziej :)

 • kiedymamaniespi

  Słysząc pierwsze słowa dzidziusia niemalże unosimy się ze szczęścia w powietrzu. To wspaniałe chwile, które zapamiętamy na zawsze. Nic dziwnego, że z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy rozwoju mowy. Nadchodzi moment kiedy wypowiedzi dzidziusia są dla nas w pełni zrozumiałe. Może się jednak zdarzyć, że niektóre głoski sprawiają trochę problemów małemu mówcy. Warto wówczas sięgnąć po publikacje wspierające rozwój mowy właśnie takie jak ten kreatywny zeszyt pełen interesujących zadań.Przyznam szczerze, że spodziewałam się cienkiej dość technicznej publikcji. Na szczęście zostałam przyjemnie zaskoczona wnętrzem tego zeszytu, w którym znajdziemy masę rozmaitych i pomysłowych ćwiczeń. Wykonując je dzidziuś będzie miało okazję zagrać w grę planszową, dopasowywać brakujące obrazy, wycinać materiały niezbędne do wykonania zadania czy również narysować własną podobiznę. Na nudę nie będzie czasu a mały czytelnik nawet się nie zorientuje, że ćwiczy artykulację, słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną czy również wyobraźnię. Ćwiczenia zawarte w tej publikacji podzielone są na dwie kategorie wiekowe: 4 lata a także od 5 lat. Myślę, że to trafiony i dość rozsądny podział, a stopień trudności zadań dopasowany jest do predyspozycji wiekowych dziecka.Ach, warto zauważyć, że kolorystyka ilustracji jest dość stonowana. Myślę, że ten zabieg wizualny miał na celu uzyskanie jak największego skupienia na wykonywaniu ćwiczenia, tak żeby dzidziuś nie rozpraszało się co chwila barwnymi ilustracjami. Mi taka szata graficzna bardzo się podoba, a Wam?

 • APaczek

  Ten na pierwszy rzut oka niepozorny, ale kryjący dużo niespodzianek zeszyt w pięknej, jesiennej kolorystyce przyciąga uwagę dynamicznymi, zabawnymi ilustracjami. W ciekawy, idealnie trafiający do maluchów sposób, zachęca do, tak znienawidzonych zwykle, ćwiczeń logopedycznych.Zawiera łatwe porady, dzięki którym rodzice mogą zorientować się, które głoski dzidziuś wymawia prawidłowo i zadania, których wykonanie może przyczynić się do poprawy artykulacji tych sprawiających najwięcej trudności. Dodatkowo, jak twierdzi autorka, proponowany 25-stopniowy "trening" służy też ćwiczeniu sprawności grafomotorycznej, słuchu fonemowego i rozwijaniu fantazji twórczej dzieci, a - jak sprawdziliśmy osobiście - także idealnej zabawie! Zagadki, wycinanki, rozsypanki, dopasowywanki, historyjki do dokończenia, obrazki do domalowania...śmiem stwierdzić, że każdy przedszkolak znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.Ogromna różnorodność tematów, bohaterów i proponowanych aktywności sprawiła, że mimo iż książeczka jest u nas już od paru dni, stale nie wykonaliśmy nawet połowy zadań, a nasz entuzjazm absolutnie nie maleje. Jednym słowem - "Zeszytowy trening mowy" to doskonałe urozmaicenie gimnastyki buzi i języka.Polecam!więcej, w tym fotografie niektórych stron, tu: ttp://mamajanka.blogspot.com/2015/09/jesienny-zeszytowy-trening-mowy.html

 • Książki w eterze

  Na każde dziecko, które podejmie wyzwanie i rozwiąże wszystkie treningowe zadania, czeka nagroda – cudowny dyplom!Rysowanie, wycinanie, przyklejanie, a przede wszystkim wymawianie wszystkich głosek to wspaniałe ćwiczenia rozwijające sprawność grafomotoryczną, słuch fonemowy a także wyobraźnię dziecka. Każda strona to idealna zabawa, a co się robi podczas tego treningu? Na przykład zadaniem dzidziusia jest odnalezienia cienia dżudoki albo sprawdzenie, co przyniósł na przyjęcie żuk Błażej albo znalezienie drogi do norek myszek Nataszki, Łukaszka, Juliusza i Maszki. Dużo zadań do wykonania, a każde z nich to czysta przyjemność i chwile intrygującego odkrywania. Aż piło patrzeć, jak dzidziuś z zapałem wycina, przykleja, rysuje a także słuchać jak wymawia poszczególne głoski.Niezwykle twórcza i edukacyjna jest ta książeczka pełna przygód i zadań, których rozwiązywanie sprawia prawdziwą frajdę i nie nudzi! Aneta Kwaśniewska, Książki w eterzeTutaj więcej: http://ksiazkiweterze.pl/k2/w1/2015/09/26/marta-galewska-kustra-zeszytowy-trening-mowy-nasza-ksiegarnia/

 • otymze

  Nie mam specjalistycznej wiedzy w dziedzinie logopedii, przedszkolny logopeda nie zgłasza nam żadnych problemów, lecz to wcale nie znaczy, że nie możemy z córką - nieźle się bawiąc - poćwiczyć wymowy głosek, które podobno w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r). Szczególnie, że z pomocą przychodzi nam naprawdę idealny "Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci".64 strony. A na nich - trochę do wycinania (tak, tak, nożyczkami), przyklejania (tak, będzie niezbędny klej), grania, rysowana, lecz przede wszystkim MÓWIENIA. I aby rodzic, taki jak ja, który o logopedii wie naprawdę niewiele, nie czuł się jak... no goryl we mgle, to przy każdym zadaniu jest specjalna ramka, komentarz dla rodziców. Nieźle wymyślone, idealnie zrealizowane (bardzo przyjemne ilustracje Joanny Kłos, odrobinę kojarzące się z Zuzą Delphine Duranda, choć zupełnie inna kolorystyka), przy okazji naprawdę pomocne. I na końcu "Dyplom dla mistrza pięknej wymowy... a także rodziców" :) Format odrobinę mniejszy niż A4, miękka okładka, oprawa zeszytowa (zszywki), która ułatwia rozginanie i wykonywanie zadań. Świetne! Większość zadań przeznaczonych jest dla dzieci czteroletnich i starszych.

 • Po drugiej stronie Brzucha

  Pierwsze słowa Twojego dzidziusia są tak bardzo wyczekiwane, kiedy się pojawią napawają dumą i dużym szczęściem. Z czasem słownik zaczyna się powiększać i powiększać, niestety nierzadko maluchy mają kłopoty z wypowiadaniem niektórych głosek jak m.in. "k","g","l","ś", "ź", "ć", "dź"."s", "z", "c", "dz", "sz", "ż" "cz", "dż", "r".Autorka Marta Galewska-Kustra jest logopedą i pedagogiem dziecięcym a także pracownikiem naukowym i dydaktycznym w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, więc bez obaw możemy oddać się w jej ręce i zaufać wiedzy i umiejętnością jakie posiada.Na 64 stronach znajdziemy dużo świetnych zabawnych ćwiczeń, które możemy wykonywać z dziećmi. Są one jednak przedstawione w taki sposób, że maluchy nie odczują to jako żmudnej, nudnej nauki lecz idealnej zabawy. Pozwalają one w przyjemny sposób spędzić nam wspólnie czas wraz z nimi, ponieważ do ich wykonywania niezbędna jest pomoc osoby dorosłej. Rodzic dzięki nim może sprawdzić, z jakimi głoskami radzicie sobie najlepiej a na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę.Zadania są podzielone stopniami trudności dzięki czemu, możemy powoli i z coraz większym zapałem osiągać kolejne sukcesy. Na każdej stronie mamy jasną informację jaką głoskę ćwiczymy, na czym polega zadanie, dla jakiej kategorii wiekowej jest przeznaczone, plus dodatkowo uwagi dla rodzica. Wszystko przedstawione jest bardzo jasno i łatwo tak, że po przeczytaniu nie ma żadnych wątpliwości co do czynności jakie mamy wykonać.Dzieciaki trenują również zdolności manualne, takie jak rysowanie czy wycinanie co jest zdecydowanie kolejnym atutem.Nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na ilustrację, mi osobiście bardzo przypadły do gustu, są przemyślane i bardzo dopracowane.Zeszytowy trening mowy to nie taki zwykły zeszyt, to ćwiczenia na wesoło gimnastykujące buzie, języki, wargi, policzki do wymowy głosek, które sprawiają największe trudności i problemy.Teraz wszyscy razem gotowi do startu! RAZ, DWA, TRZY....trenujemy!A na koniec jak się idealnie spiszemy, idealny dyplom dostaniemy.http://www.podrugiejstroniebrzucha.pl/2015/10/zeszytowy-trening-mowy-czyli-cwiczenia.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!