Czytaj więcej:
Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków +CD okładka

Średnia Ocena:Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków +CD

Nowe, poszerzone wydanie bestsellerowej publikacji, wzbogacone o kulturowe aspekty posługiwania się przez Polaków mową angielskim. Pomysł napisania książki zrodził się z doświadczeń Terry’ego jako nauczyciela języka angielskiego w założonej przez niego szkole językowej The Queen’s School of English: otóż jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na mowa angielski. Na przykładzie kilkudziesięciu dialogów książka ebook opisuje kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim. Książka ebook opisuje niewłaściwe użycie niektórych fraz i struktur językowych przez Polaków. Żeby nieźle opanować słownictwo i gramatykę języka angielskiego, należy wiedzieć, jak funkcjonują one w naturalnym kontekście, jakie związki frazeologiczne mogą tworzyć i w jakich sytuacjach mogą być użyte. Te właśnie kłopoty wyjaśniają autorzy publikacji.prof. dr hab. Roman Lewicki,  Wydział Filologiczny Uniwersytetu WrocławskiegoWspółautorem książki jest Bartosz Czartoryski – absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim, regularnie publikujący na łamach ogólnopolskich magazynów artykuły na temat kultury popularnej.

Szczegóły
Tytuł Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków +CD
Autor: Clark-Ward Terence, Czartoryski Bartosz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poltext
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków +CD pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków +CD Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków +CD PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ania

  Po co słuchać angielskiego w wykonaniu polskiego lektora z trudnym polskim akcentem? Można coś z tej książki dla siebie wyciągnąć, lecz raczej na początkującym poziomie. Dla średnio-zaawansowanych ta pozycja będzie monotonna. Porady w książce pdf są cenne, lecz taka forma ich prezentacji przynajmniej w moim przypadku zupełnie się nie sprawdziła.

 • Joanna Moritz

  Idealna książka ebook z której można uczyć się samemu albo wykorzystać na zajęciach językowych. Pokazuje ona typowe błędy popełniane przez polaków- tzw. kalki językowe. Pragniesz posługiwać się mową obcym bez tych śmieszych błędów? Ta książka ebook jest dla Ciebie.

 • Marta Skórzewska

  Bardzo przydatna książka ebook dla każdego, kto uczy się języka angielskiego. Idealnie tłumaczy błędy, które pewnie każdy z nas chodź raz popełnił - ponieważ przecież nikt nie jest idealny. Polecam! :)

 • adamgajlewicz

  Dziś wielu Polaków, zwłaszcza młodych, mówi idealnie po angielsku, lecz nawet oni padają ofiarami błędów językowych, których Polakowi ciężko się uniknąć, a którym Terence Clark-Ward i Bartosz Czartoryski poświęcają własną książkę. Żegnajcie błędy! to wyjątkowo cenna pozycja wydawnicza, zwłaszcza, że nasze tendencje i "grzechy" bada tutaj Anglik, który spędził w Polsce dużo lat i z doświadczenia idealnie wie, jakie błędy Polacy mają zwyczaj popełniać. Naszą uwagę przyciąga też genialnie opracowana tematycznie i przemyślana struktura książki. Podział na dialogi, kontekst i ćwiczenia bez wątpienia pozwala skutecznie rugować nieprawidłowości będące efektem interferencji językowej. Dialogi na CD prowadzone przez angielskiego autora z osobami mówiącymi z polskim akcentem idealnie ilustrują czytelnikom, w jaki sposób można uwolnić się od błędów klasycznych dla Polaków.

 • Antje

  Książka ebook w bardzo przyjazny i interesujący sposób prezentująca błędy popełniane przez Polaków, posługujących się mową angielskim, zaobserwowane z perpsektywy native speakera. Zalecam serdecznie, naprawdę idealna pozycja!

 • Barbara Ficner

  Lektura tej książki jest zajęciem przyjemnym i pożytecznym, żywe, dowcipne dialogi, przydatne słownistwo, słynne tematy wpływają na poprawę jakości porozumiewania się w j. angielskim. Płyta CD sprawdziła się szczególnie w korkach ulicznych.Dobrze, że pojawiła się taka pozycja na rynku, zalecam wszystkim!

 • Ewa USTYANOWSKA-HOLMES

  POLECAM!POLECAM!POLECAM!Doskonala pomoc w uczeniu sie jezyka angielskiego!Doskonala nawet dla tych,ktorzy jezyk znaja!Poza tym ksiazka napisana jest w bardzo przystepny sposob i zdecydowanie nie jest "odstraszajaca" jak dużo innych podrecznikow!Z podziekowaniem dla autorowEwa

 • Marta

  Ksiazka uczy nas jak unikac bledow, ktore popelniamy przez doslowne tlumaczenie. Wskazuje nam bledy, z ktorych sobie nawet nie zdajemy sprawy. Musze przyznac, ze po opracowaniu tej ksiazki czuje sie pewniej mowiac w jezyku angielskim.Goraco polecam!!

 • mbiardzka

  Książka ebook jest idealnym uzupełnieniem wiedzy zarówno dla tych, którzy są w trakcie nauki języka angielskiego jak i dla osób, które mowa już całkiem dobrze znają i nierzadko się nim posługują. Słynne błędy Polaków są przedstawione w przyjazny sposób i zostały klarownie wyjaśnione. Zalecam książkę zwłaszcza tym, którym bardzo zależy na szybkim i efektywnym wyeliminowaniu błędów ze własnej angielszczyzny :)

 • czytelnik

  Książka ebook nie zastąpi podręcznika, lecz może być jego idealnym uzupełnieniem. W sam raz dla osób, które uczyły się angielskiego samodzielnie. Bardzo trafny wybór rzeczywiście najczęściej popełnianych błędów przez Polaków. Niezła cena. Polecam.

 • izul

  Żegnajcie błędy jest przede wszystkim książką przyjazną czytelnikowi. Przejrzysty układ; interesujące i śmieszne dialogi; wyjaśnienia jasne i czytelne a także liczne ćwiczenia, które nie tylko pomagają wyeliminować błędy typowe dla Polaków lecz zasilają nasz zasób słownictwa w interesujące wyrażenia idiomatyczne i slangowe. Nietypową i bardzo cenną zaletą tego 'podręcznika' jest przystępność; nauka z niego jest naprawdę prosta i dlatego również przyjemna. Zalecam

 • KasiaS

  Pomimo, iż kłopot kalek językowych u Polaków mówiących po angielsku doczekał się niejednego opracowania, to podejscie zaproponowane przez tych twórców jest prawdziwą innowacją w podejściu do problemu. Błędy ujęte w dowcipnych dialogach (wyraźnie pisanych z perspektywy Brytyjczyka obserwującego polskie realia) połączone ze słowniczkiem, ćwiczeniami, wyjaśnieniem teoretycznym, a wszystko uzupełnione nagraniem z CD, stanowi obszerne, rzetelne, fachowe a przede wszystkim wesołe ujęcie problemu.

 • monika87

  Jako lektorka języka angielskiego z czystym sumieniem zalecam tą książkę. Jest przyjemną lekturą, głównie ze względu na styl w jakim jest napisana. Dodatkowo wzbogacona jest o angielski humor :)Podział na dialogi tematyczne, ułatwia czytelnikowi odbiór. Nareszcie na polskim rynku pojawiła się książka, w której zebrane są błędy powszechnie popełniane przez Polaków posługujących się angielskim. Książka ebook zawiera także testy utrwalające, dając możliwość sprawdzenia się a także inne dodatkowe materiały.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!