Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie okładka

Średnia Ocena:


Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie

Nie istnieje taki system informatyczny, który byłby w pełni bezpieczny. Codziennie zdarzają się włamania do systemów bankowych czy kradzieże najwrażliwszych danych z serwerów. Hakerzy potrafią także wykorzystać telefon ofiary do szpiegowania, szantażu i stalkingu. Szybki rozwój technologii i nauki może zaowocować wieloma niespotykanymi do tej pory zagrożeniami, związanymi z bezpieczeństwem danych. Hakerzy, szantażyści, terroryści, psychopaci i zwykli złodzieje wciąż przetrząsają sieć w poszukiwaniu słabych punktów, podatnych na atak.Niniejsza książka ebook jest zadziwiającą podróżą do najmroczniejszych otchłani cyfrowego świata. Choć momentami sprawia wrażenie nieźle wyreżyserowanej fikcji, omawia wyłącznie czyste fakty. Twórca pokazuje, jak technologie jutra, takie jak robotyka, biologia syntetyczna, sztuczna inteligencja, nanotechnologia i komputery kwantowe mogą być wykorzystane przez przestępców. Książka ebook uświadamia, jakie konsekwencje niesie ze sobą istnienie globalnej sieci. Opisano tu także łatwe czynności, dzięki którym łatwiej jest uchronić sieć przed atakami. To książka ebook prowokująca i ekscytująca, prawdziwy tutorial przetrwania w groźnym świecie potężnych zbiorów danych.Przeczytasz tu pomiędzy innymi: o konsekwencjach tworzenia globalnej sieci i podłączania do niej świeżych urządzeń o groźnych usługach, naruszeniach prywatności i kradzieży tożsamości o tym, dokąd zmierza przestępczość i jak będą wyglądać zbrodnie przyszłości o celach hakerów, którymi za chwilę staną się domy, samochody i... nasze ciała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w technologicznie zaawansowanym świecie Bądź czujny! Przygotuj się! Zbrodnie przyszłości dzieją się już dziś!

Szczegóły
Tytuł Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie
Autor: Goodman Marc
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Andrzej Snitkowski

    Zalecam wszystkim którzy lubią techniczne nowinki.

  • Triskel

    „Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie” maluje przed nami posępną wizję przyszłości, a nawet teraźniejszości, gdzie nikt nie może czuć się bezpiecznie ani anonimowo. Marc Goodman objaśnia, że nie istnieje taki system informatyczny, którego nie dałoby się sforsować. Co za tym idzie, nasze dane nigdy nie są w pełni bezpieczne od potencjalnych ataków hakerskich. Dynamiczny rozwój nauki i technologii sprawia, że częstokroć nie jesteśmy w stanie nadążyć za dynamicznym rozwojem urządzeń i systemów operacyjnych. Niniejsza książka ebook szokuje i staje się potrzebnym poradnikiem do przetrwania we współczesnym, groźnym i zautomatyzowanym świecie.Codziennie większość z nas ma styczność z systemami bankowymi czy korzystaniem ze zwykłych stron internetowych. Nie zdając sobie sprawy jak prawdopodobny i niewykrywalny może być hakerski atak. Hakerzy potrafią z łatwością włamać się na nasze konto bankowe w celu kradzieży naszych pieniędzy albo pozyskania prywatnych danych z naszych komputerów wykorzystując je potem do szantażu. Umieją wykorzystywać słabe punkty sieci i systemów operacyjnych doprowadzając częstokroć wielu ludzi na skraj bankructwa.Podczas lektury poznamy najmroczniejsze czeluści cyfrowego świata, które dla zwykłego użytkownika są po prostu niedostępne. Twórca w obrazowy sposób na wielu przykładach omawia tworzenie globalnej sieci a także liczne groźne usługi, które naruszają naszą prywatność. Przestępczość w naszych czasach przybiera zupełnie świeży wymiar i musimy dynamicznie się do tego przyzwyczaić, jeżeli nie pragniemy paść ofiarą cyberataku. Marc Goodman omawia też dużo sposobów dzięki, którym możemy się bronić przed wyciekiem naszych prywatnych danych czy pieniędzy z konta. Jest to bardzo pouczająca lektura, niosąca za sobą praktyczną wiedzę w naszych zaganianym i globalnym świecie.„Zbrodnie przyszłości. Jak cyberprzestępcy, korporacje i państwa mogą używać technologii przeciwko tobie” otwiera oczy i prezentuje dużo zagrożeń, o których z początku nie zdajemy sobie sprawy. Dzięki książce pdf mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad bezpieczeństwa o naszym technologicznym świecie przyszłości, niosącym za sobą te dobre, jak i złe strony. Technologie takie jak: biologia syntetyczna, robotyka, sztuczna inteligencja, komputery kwantowe czy nanotechnologia będące dotychczas wytworem science fiction, teraz stają się jak najbardziej rzeczywiste i realne. Gorąco polecam.http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/12/zbrodnie-przyszosci-jak-cyberprzestepcy.html

  • Eryk Doliński

    Pozycja niby świeża, lecz omawia to co już się dzieje, więc powinna mieć tytuł 'zbrodnie teraźniejszości'. Trzeba przeczytać.

  • dobrerecenzje.pl

    Zbrodnie są słynne od dawien dawna na całym świecie. Wraz z ewolucją człowieka, ewoluowały też formy dokonywania przestępstw. W jaki sposób dokonuje się ich w czasach teraźniejszych? Jak będą one wyglądać w bardzo niedalekiej przyszłości? No i najistotniejsze pytanie, jak bardzo my sami jesteśmy na nie podatni?Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, komputera i dostępu do internetu. To przez sieć załatwiamy dużo spraw związanych z codziennym życiem. Płacimy rachunki, robimy zakupy czy udzielamy się towarzysko poprzez portale społecznościowe. Nierzadko nie zdajemy sobie sprawy ze sposobów narażania się na ataki teraźniejszych kryminalistów – cyberprzestępców. Okazuje się, że nawet najlepsze programy antywirusowe zatrzymują tylko 5% nowo tworzonego złośliwego oprogramowania. Niestety też nasze dane są notorycznie wykorzystywane przez korporacje, w zamian za korzystanie z darmowych usług. Przykładowo produkty Google analizują zebrane informacje, następnie sprzedają je reklamodawcom, którzy to dostosowują reklamy do naszych aktualnych „potrzeb”. Na domiar złego takie praktyki stają się chlebem powszednim gigantów działających w zinformatyzowanym świecie. Nowoczesne technologie niosą ze sobą nie tylko sprzęt i oprogramowanie, lecz też metody inwigilacji każdego podłączonego użytkownika. W wielu państwach istnieją oddziały wojskowe składające się ze specjalistów potrafiących zdobywać w legalny i nielegalny sposób potrzebne informacje. Zdarzają się nawet kradzieże własności intelektualnej, a w tym projektów i kodów źródłowych przez konkurujące ze sobą firmy.Marc Goodman, twórca książki „Zbrodnie przyszłości” to autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa. Współpracował on z FBI i Interpolem. Jest też założycielem Future Crimes Institute w Dolinie Krzemowej. Zagłębia się on w pogranicze nauki i bezpieczeństwa, okrywa rodzące się niebezpieczeństwa i zwalcza ciemną stronę technologii.Okładka książki „Zbrodnie Przyszłości” jest bardzo stonowana. Przedstawia ona obrazek futurystycznych gadżetów co ładnie nawiązuje do tematyki. Tekst został podzielony na trzy części, a każda z nich na rozdziały. Info zawarte w książce pdf są obszernie opisane, przez co książka ebook liczy 500 stron. Osobiście brakuje mi przedstawienia odrobiny szczegółów technicznych wykorzystywanych przy opisanych zabiegach. Uważam, że ten tytuł warto przeczytać, chociażby po to, żeby zrozumieć obecne możliwości pozwalające na wydobycie od nas poufnych informacji.Moja ocena: 9/10.Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl