Czytaj więcej:
Zapiski podglądacza okładka

Średnia Ocena:Zapiski podglądacza

Gay Talese, reporter i twórca ebooków o życiu seksualnym Amerykanów, dostaje zagadkowy list. Właściciel motelu w Kolorado wyjawia w nim, że od lat podgląda życie intymne własnych gości i zapisuje wnioski z obserwacji. Podglądacz namawia Talese’a, aby skorzystał z jego dzienników przy pisaniu kolejnej książki. Zaintrygowany reporter leci do Kolorado, by potwierdzić prawdziwość tej niesłychanej historii. Po lekturze obszernych zapisków podglądacza stwierdza, że idealnie dokumentują one, jak zmieniały się seksualne zachowania Amerykanów. Jednak Talese nie upublicznia dzienników, bo ich twórca chce pozostać anonimowy. Dzisiaj, 35 lat później, Gerald Foos zdecydował się ujawnić własną tożsamość, a Gay Talese spisał o nim fascynującą książkę, która pozwala czytelnikowi zajrzeć tam, gdzie nigdy nie miałby szans dotrzeć.

Szczegóły
Tytuł Zapiski podglądacza
Autor: Talese Gay
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zapiski podglądacza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zapiski podglądacza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zapiski podglądacza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Maciej Odziemski

  Bardzo dziwaczna książka ebook o chorym człowieku (właściciel motelu) który własne dziwactwa realizuje podglądając własnych klientów. Główny bohater walcząc ze swoim zboczeniem usiłuje je uzasadnić nazywając podglądanie obcych w intymnych sytuacjach "badaniem naukowym" a także wmawia czytelnikom "niską szkodliwość czynu" gdyż podglądani o tym nigdy się nie dowiedzą.... Bardzo słaba pozycja o niczym. Może dla psychiatrów ?

 • Northman1984

  Podpatrzone - zapisane... ;) Nie dziwię się człowiekowi, który przez szereg lat podglądając własnych hotelowych gości i ich łóżkowe igraszki nie chciał się ujawnić ;) W końcu jednak to zrobił i powstała ta książka... I... cóż? Hm... Trudno się odnieść jednoznacznie powiem szczerze. Sam pomysł podglądacza na to, jak (i aby w ogóle) podglądać... miał mężczyzna tupet :) I szczęście, ani razu go bowiem nie przyłapano. A... treść? No cóż... :) Treść nie bije może na głowę, ale... ciekawi :) Ludzie mają jednak naprawdę różnorakie pomysły i choć nie są one z innej planety, to uśmiech [i aprobatę? ;) ] budzi fakt, że jednak ludzie decydują się na realizację tych wyobraźni ;) Budujące na pewno jest to, że ludzie nie zawsze - jak widać - chowają się w własnej skorupie wraz ze własnymi fantazjami zamkniętymi na cztery spusty w czarnych szufladkach w ich głowach :) O ile dawać wiarę treści tej książki od a do z, są bowiem głowy, że niekoniecznie wszystko napisane na tych stronach ma coś wspólnego z rzeczywistością. Cóż... nawet jeśli nie ma, to chwała Panowi Podglądaczowi za wyobraźnię i pomysłowość :) Inną sprawą jest ocena tejże pomysłowości ;) , no lecz w końcu... każdy lubi to, co mu pasuje, prawda? ;) Dotyczy to zarówno Pana Podglądacza, jak i jego hotelowych gości. I nic nikomu do tego :) Generalnie, do sedna sprawy wracając, umówmy się - ma mężczyzna szczęście, że go nigdy nie przyłapano. Czy można podtrzymać wniosek autora książki, że obrazuje ona zmiany w seksualności Amerykanów na przestrzeni lat? Czy ja wiem... Nie ma tu według mnie czegoś odkrywczego. Czegoś, co przed laty mogło nie istnieć w jednostkowych podświadomościach jako "niespełnialne fantazje", a potem, po latach, niespodziewanie tam zaistniało (i się ziściło). Według mnie to dość naciągana teza o tej lekturze. Co nie zmienia faktu, że... dobrze się czyta. Choć nie jest to literatura górnych lotów i (co dziwne, ponieważ twórca w pewnych kręgach jest słynny i ceniony) jakiegoś świetnego pióra. Rzecz to jednak ciekawa, a zatem... zalecam :) (przy wszystkich głosach krytycznych, z jakimi się zetknąłem w trakcie czytania opinii o tej książce pdf - niech każdy wyrobi sobie opinię sam, takie moje zdanie w tej sprawie). Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki :) Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2017/08/zapiski-podgladacza-gay-talese.html

 • Joanna Wierzbicka

  Tytuł bardziej intrygujący niż treść 😀, ........

 • Marta Bednarska

  Zachęcona recenzją Janusza Rudnickiego w "Gazecie Wyborczej" kupiłam wczoraj książkę i muszę przyznać, że już ją przeczytałam. Bardzo interesująca choć z pewnością kontrowersyjna lektura. Idealny potoczysty styl sprawia, że nie można przestać czytać. Ostatecznie jest to książka ebook nie tylko o podglądaniu, lecz przede wszystkim o zmianach kulturowo-obyczajowych jakie zaszły pod koniec XX wieku. Wydawca reklamuję książkę jako sposób na zajrzenie tam, gdzie nie maiłoby szansy się zajrzeć, mnie osobiście bardziej podobały się w tej książce pdf wnioski na temat zmian w naszej obyczajowości, które zaszły na przestrzeni ostatnich lat, a "pikantne kawałki " tylko umożliwiły ich wyciągnięcie. Ogólnie : zdecydowanie warto przeczytać. Robi wrażenie i daje do myślenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!