Czytaj więcej:
Zabójstwo Pitagorasa okładka

Średnia Ocena:Zabójstwo Pitagorasa

Wspólnota pitagorejska w Krotonie, rok 510 p.n.e. Pitagoras, czując zbliżającą się śmierć, postanawia wybrać następcę spośród własnych najzdolniejszych uczniów. Zmuszony jest jednak odłożyć decyzję, gdy najpoważniejszy kandydat na następcę filozofa Kleomenides zostaje otruty. Pitagoras prosi Egipcjanina Akenona, syna swego dawnego przyjaciela, o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczego morderstwa. "Zabójstwo Pitagorasa" to pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wartka opowieść kryminalna o śmiertelnych wrogach filozofa, któremu marzył się pokój pomiędzy ludźmi i narodami, ich intrygach, doprowadzających do wojen pomiędzy niezwaśnionymi do tej pory państwami-miastami, lecz także o losach niełatwej miłości i problemach matematycznych niedających ludzkości spokoju od setek, a nawet tysięcy lat.

Szczegóły
Tytuł Zabójstwo Pitagorasa
Autor: Chicot Marcos
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zabójstwo Pitagorasa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zabójstwo Pitagorasa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zabójstwo Pitagorasa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Grzegorz Wiśniewski

  idealna pozycja, bardzo interesująca fabuła i odniesienia do postaci historycznych - zalecam

 • selena0001

  Bardzo wciągająca idealnie się czyta zalecam na długie wieczory a nawet noce

 • skubiak

  Polski tytuł nieco mylący, bo ani Pitagoras nie zostaje zamordowany, ani sam nikogo nie morduje. Świetne czytadło na długą podróż. Generalnie to opowiadanie w klimacie "Przygód Meliklesa Greka", "Diossosa" Makowieckiego czy serii powieści o starożytnej Sparcie Haliny Rudnickiej ("Król Agis", "Syn Heraklesa", "Heros w okowach"), czyli klimaty dla inteligentnych gimnazjalistów. Znaczna wartość jeśli chodzi o zachętę do pogłębienia wiedzy matematycznej, lecz i historycznej.

 • monweg

  Zabójstwo Pitagorasa to opowieść ciekawa, choć do miana arcydzieła nie aspiruje. Po prostu książka ebook czysto rozrywkowa, ubarwiona w takiej samej ilości historią i fikcją literacką. Jednak uważam, że byłoby błędem nie poznać tragicznych losów pitagorejczyków. Chicot przemycił, wśród matematyczno-filozoficznej tematyki jedną z największych mądrości i bogactw tamtego i tego świata. Nie są nimi brylanty, nie jest też platyna, a nawet nie miłość czy zdrowie. Największym bogactwem jest Wiedza. Zalecam jako niezobowiązującą lekturę na najlepszy okres do czytania – jesień. Długie wieczory z książką to najlepsza forma spędzania czasu.

 • PannaKac

  Do przeczytania tej książki nie skusiła mnie jej okładka, nie skusił mnie jej opis, nie zachęciło również nazwisko autora. Choć sądzę szatę graficzną za przejrzystą, a pomysł na akcję za ciekawy, to dopiero połączenie obydwu fragmentów z ilością stron sprawiło, że się zauroczyłam. Tak, jestem tą osobą, która wielbi grube książki (i nie będę się tego wstydzić!). Przyznajcie sami, że opowiadanie zawierająca zagadkowe morderstwa, antyczne bractwo i matematykę (samego Pitagorasa, sic!) w oprawie siedmiuset stron robi wrażenie. To nie jest prosta rzecz - napisać tyle stron. Przeczytać również, lecz warto.Zabójstwo Pitagorasa, choć sądzę tę opowieść za bardzo ciekawą i zawierającą dużo cennych elementów, czytało mi się wyjątkowo wolno. Z jednej strony przyznaję, że akcja wciąga, interesuje, zawiera dużo zwrotów, wątki fantastycznie się splatają, a twórca stworzył szereg różnorodnych postaci. Z drugiej strony - stale przerywałam lekturę. Nie mogłam udźwignąć tego tomu na jednym oddechu, chociaż już nie z takimi cegiełkami sobie radziłam. Wraz z kolejnymi stronami jednocześnie zaczynałam lubić bohaterów i dostrzegać, że wielu z nich ma rysy banalne, proste, typowe i bardzo przewidywalne. Akcja czasem zwalniała przez to, że tę samą sytuację różni bohaterowie rozważają ze własnych perspektyw. Jest to, oczywiście, cenne, bo dzięki takiemu zabiegowi można lepiej poznać sposób myślenia postaci. Jednak cierpią na tym prędkość wydarzeń i nieoczekiwane zwroty akcji. Nie mam jednak wątpliwości - opowieść sensacyjna w pitagorejskim otoczeniu ma w sobie to coś, co może czytelnika zainteresować. Nawet jeśli opowieść będzie się czytało nie trzy dni, lecz tydzień z hakiem.Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2015/10/zabojstwo-pitagorasa-marcos-chicot.html

 • Emilia Lewandowska

  Bardzo fajny kryminał, inny niż wszystkie. Sama idea kryminału z Pitagorasem jako głównym bohaterem wydała mi się doskonała. Czyta się z wielkim zainteresowaniem, a nawet z fascynacją, książka ebook Zabójstwo Pitagorasa ma wartką i zaskakującą akcję. Marcos Chicot jako pisarz sprawdza się całkiem dobrze.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!