Czytaj więcej:
Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej okładka

Średnia Ocena:Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej

Kto stał za śmiercią generała Pattona w grudniu 1945 roku? George S. Patton junior,  agresywny, zdeterminowany, jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik, błyskotliwy strateg, bezwzględnie szczery, nierzadko obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków, gdy 8 maja 1945 roku, w dniu zakończenia wojny w Europie, zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej, ogłaszając, że: „Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego, jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (…) Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, lecz umocniliśmy drugiego, znacznie gorszego”. Kilka miesięcy później, tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego. Przez nad 70 lat podejrzewano, że jego śmierć nie była przypadkowa. Na kartach Zamordować Pattona autorzy opisują potężnych wrogów, którzy mogli usunąć niewygodnego generała. Bill O’Reilly, wielka gwiazda telewizji Fox News, i historyk Martin Dugard opisują wkład generała George’a S. Pattona juniora w wygrana aliantów i rolę, jaką jego 3. Armia odegrała w pokonaniu III Rzeszy. Pokazują też, że na polu polityki Patton musiał stawić czoło przeciwnikom znacznie groźniejszym i bezwzględnym niż na polach bitew. Śmierć Pattona, zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji, zyskuje obecnie niebezpiecznie aktualne znaczenie. Słowa z maja 1945 roku: „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom, że mają iść w cholerę, zamiast ich słuchać, kiedy nam mówią, że mamy się cofnąć”, są niestety znów na czasie. Tym bardziej warto poznać kulisy zagadkowej śmierci generała Pattona.

Szczegóły
Tytuł Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej
Autor: O'Reilly Bill, Dugard Martin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • lenor86

  Sięgnąłem po tytuł za namową ojca. Książka ebook przeczytałem w dwa wieczory. Czytając ją można się przenieść w lata 44/45, jakby było się żołnierzem armii gen. Pattona. Wiele potwierdzonych faktów które w jedną całość tworzą min. obraz bezwzględnej polityki w tamtych czasach.

 • Kominek

  W 1970 roku własną premierę miał film „Patton”. Wspominam o tym nie bez powodu już na początku osobistego spojrzenia na doskonałe literackie dzieło, którego twórcami są Bill O'Reilly a także Martin Dugard. Czterdzieści pięć lat potem w książce pdf „Zabić Pattona” (w podtytule „Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej”) udało się dopowiedzieć i rozwinąć to, czego w filmie zabrakło albo z różnorakich przyczyn nie udało się pokazać.Historia wojownika, który bez skrępowania mówił to, co myśli bez względu na to, jakie konsekwencje mogłyby wywołać - i nierzadko wywoływały - jego słowa. Był również osobą, która otwarcie dzieliła się wiarą w reinkarnację, sprzeczną z wiarą katolicką, którą też wyznawał. Nie przeszkadzało mu to jednak przed walką klęknąć w kościele i prosić Boga o wsparcie mówiąc w modlitwie o tym, że chciałby zamordować tych wszystkich skurczybyków.Śmiało można powiedzieć, że był jedną z najbardziej wyrazistych, a przy tym bardzo kontrowersyjnych, postaci na arenie II wojny światowej. Wódz, oficer, człowiek pełen zasad. Z wyjątkową swobodą, lecz również doskonałą znajomością tematu Bill O'Reilly a także Martin Dugard opowiadają o życiu George'a S. Pattona. O tym, jaki wpływ na dzieje wojny miały jego poczynania, nieugięty charakter, idealna strategia i niezwykłe zdolności taktyczne. Był uwielbiany, lecz był również solą w oku dla wielu wyższych rangą dowódców, jak również polityków.We wspomnianym powyżej filmie nagrodzonym aż siedmioma statuetkami Oscara jest to opowiadanie z perspektywy generała, w którego w idealny sposób wcielił się George C. Scott (Oscar za pierwszoplanową rolę męską). Autorzy książki pokazali postać Pattona w odniesieniu do niego samego, lecz również w odniesieniu do myśli i poczynań głów państw - Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta, jak to idealnie obrazuje okładka. Z pierwszym walczył, drugiego nienawidził i nigdy się z tym nie krył, od poczynań dwóch pozostałych panów zależało w znacznej mierze jego być lub nie być na arenie wojskowej, ponieważ w polityce się nigdy nie widział. A jednak każdy z rządzących znał nazwisko Pattona i wiedział, co ze sobą niesie. Jedna scena w filmie prezentuje jak genialnym był strategiem - kiedy żołnierze po wyzwoleniu kolejnego miasta we Francji poszukują go na mapie. Okazuje się, że prędkość natarcia była tak błyskawiczna, że nie było go już na mapie. (...)Pełny tekst recenzji dostępny w poniższym linku:http://koominek.blogspot.com/2015/08/bill-oreilly-martin-dugard-zabic-pattona.html

 • BrownHawk

  Pod wobec historycznym wyjątkowo interesująca książka, a generał Patton zawsze wydawał mi się postacią dość nietuzinkową. Autorzy poruszają też tematykę całej ówczesnej sytuacji międzynarodowej. Pozycja ze względu na aspekt historyczny dużo dająca czytelnikowi do myślenia.

 • recenzent.com.pl

  Nie da się ukryć, że z książki wyłania się obraz generała, do którego można mieć ambiwalentny stosunek. Z jednej strony gotowy służyć swojemu krajowi i bezwzględnie się dla niego poświęcić, zawsze mówiący, to, co myśli; z drugiej strony egocentryczny, egoistyczny i często brutalny. „Zuchwały” z okładki, to z pewnością bardzo precyzjyjne określenie. W kręgach polskich to postać nieszczególnie słynna – nie rozprawia się o Pattonie na lekcjach historii, nie przywołuje jego nietypowości na zajęciach w gimnazjum czy liceum. Tymczasem jego skomplikowanie okazuje się wręcz hipnotyzujące. Magnetyczna siła osobowości Pattona potrafi przyciągać nawet po jego śmierci, w formie zebranej opowieści.Zwłaszcza, że historia spisana jest nadzwyczaj intrygująco. Nie jest to klasyczny zestaw suchych faktów, od których więcej się ziewa, niż w rzeczywistości przyswaja informacji. Autorzy prowadzą narrację w okresie teraźniejszym, wrzucając czytelnika w wir wydarzeń. Nie skupiają się wyłącznie na samych słynnych cytatach i faktach; na wielkości i monumentalności przywoływanych postaci. W zamian kreują obrazy ludzi. Często schorowanych, znerwicowanych, uzależnionych od tytoniu, alkoholu czy leków. To nie dyktatorzy i wodzowie, a przeciętni członkowie społeczeństwa cierpiący na przesadną podejrzliwość, niepotrafiący panować ponad swóim żołądkiem lub drżeniem rąk.Ale ludzie, to nie tylko słabości. Autorzy pokazali, zwłaszcza Pattona, jako prostego człowieka. Bez górnolotnych opisów i pełnych koguciej dumy fraz. Oto twardy facet, który oddaje mocz do Renu podkreślając własne terytorialne zwycięstwo. Oto mężczyzna, który mówi do własnych żołnierzy jak człowiek, nie szczędząc wulgaryzmów i siarczystych porównań. Oto Patton w całej swej okazałości, nieumiejący odnaleźć się poza wojenną areną.

 • Tomasz Jakubowski

  Zagadkowa śmierć generała Pattona może rzeczywiście budzić dużo pytań i niejasności. Toteż ta książka ebook usiłuje znaleźć na nie odpowiedzi. Autorzy przytaczają dużo ciekawych faktów dotyczących tamtych zdarzeń a także sytuacji w ówczesnej Europie. Pod wobec historycznym wyjątkowo godna uwagi pozycja.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!