Z rękopisów. Pamiętnik (1875–1954). O poczuciu malarskim w fotografice (1953) okładka

Średnia Ocena:


Z rękopisów. Pamiętnik (1875–1954). O poczuciu malarskim w fotografice (1953)

"Kirchner jest w pełni świadom formy, po którą sięga, odsłania więc z rozmysłem formowanie się koncepcji, rozważa celowość i kierunek reminiscencji, prezentuje specyficzny proces twórczy: meandry i transfery pamięci a także korzyści, jakie płyną dla niego z uzewnętrzniania swoich myśli – teraźniejszych i odtwarzanych. […] Ów znany Lejeune’owski „pakt autobiograficzny” zawierany jest w pełni intencjonalnie i będzie realizowany przez Kirchnera bez nadmiernej, zniekształcającej przeszłość autokreacji, a taka przecież była możliwa, rzecz powstawała bowiem nie sibi soli, lecz na zamówienie, do druku – jako uwarunkowany politycznie przykład dziejów księdza–apostaty." prof. dr hab. Dorota Samborska-Kukuć

Szczegóły
Tytuł Z rękopisów. Pamiętnik (1875–1954). O poczuciu malarskim w fotografice (1953)
Autor: Włodzimierz Kirchner, Jadwiga Goniewicz, Samborska-Kukuć Dorota, Kirchner Hanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania: 2024
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Z rękopisów. Pamiętnik (1875–1954). O poczuciu malarskim w fotografice (1953) w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Z rękopisów. Pamiętnik (1875–1954). O poczuciu malarskim w fotografice (1953) PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.