Czytaj więcej:
Z kraju bez miłości okładka

Średnia Ocena:Z kraju bez miłości

Sulamita Kacyzne lubiła powtarzać, że miała nieszczęście przeżyć wojnę. Nigdy nie narodziła dzieci, ponieważ po wojennych doświadczeniach założenie rodziny wydało się jej niedorzecznością, nieustanna się natomiast opiekunką wspomnień: o Warszawie, przyjaciołach, o ojcu, znanym zdjęcia i publicyście. Willę w Rzymie, w której zamieszkała po wojnie, zamieniła w muzeum nieistniejącego już świata.Pozostały po nim jeszcze opowieści, których wysłuchuje Pierre. Sulamita, Żydówka z Polski i Pierre, wcześnie osierocony, młody Paryżanin – alter ego autora, prowadzą zażyłą korespondencję. Z przywoływanych przez starszą kobietę prawdziwych historii wyłania się obraz żydowskiego życia w przedwojennej Polsce i Europie: fascynującego, lecz naznaczonego tragedią. Spoiwem stale intensywnych wspomnień Sulamity o nadwiślańskiej Atlantydzie są dzieje trójki przyjaciół, pisarzy, bon vivantów, rewolucjonistów: Uriego Cwi Grinberga, Pereca Markisza, Melecha Rawicza.„Z państwie bez miłości” to kalejdoskop paru porywających biografii i zarazem szeroki portret kultury żydowskiej sięgający aż po czasy współczesne. To  historie z życia codziennego miasteczek i małych sztetli, opowieści o słynnych i nieznanych Żydach, rabinach, ich żonach, rzemieślnikach i kupcach. Warszawa, Lwów, Moskwa, Tel Awiw, Montreal – w tekście przeplatają się miasta i ich biblioteki.  Spotykają się potomkowie bohaterów i rzeczy, które po nich pozostały. Kilkuletnia praca Gillesa Roziera, w archiwach i w terenie, zaowocowała frapującym, nieprzewidywalnym tekstem, który ocala od niepamięci kawałek żydowskiego świata.

Szczegóły
Tytuł Z kraju bez miłości
Autor: Gilles Rozier
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Z kraju bez miłości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Z kraju bez miłości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Z kraju bez miłości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Recka

  Książka ebook Gillesa Roziera to podróż sentymentalna i poruszająca równocześnie. Podróż do świata który możemy odnaleźć jedynie w ebookach takich jak ta. Opowiadanie o ludzkich dramatach czasu wojny, wspomnienia które nawet po latach brzmią wstrzasająco, są jak niezabliźniona rana. Bardzo polecam, to lekcja historii w najlepszym wydaniu.

 • Buddy

  Bardzo ciekawie przedstawione dzieje bohaterów szukających własnej tożsamości i miejsca na ziemi. Książka ebook napisana w sposób interesujący i nie zanudzająca czytelnika za długimi opisami. Polecam, jeśli ktoś jest interesujący na pewno się nie zawiedzie.

 • Jose

  Przeczytałem, żeby lepiej poznać kulturę żydowską. Było warto. Interesujące opisy, złożone dzieje bohaterów i dylematy związane z tożsamością sprawiły, że nie mogłem oderwać się od książki. Gorąco polecam. Wystawiam ocenę 5/5.

 • Hubie

  To książka ebook o poszukiwaniu i odkrywaniu własnych korzeni. To historia kultury i tradycji żydowskiej. To opis dawnego życia w żydowskiej Polsce – kraju, który dla niektórych nie istnieje. Zalecam ta książkę wszystkim, których interesuje historia narodu Żydowskiego.

 • Ralph

  Gdy zobaczyłem ta książkę w empiku od razu przyciągnęła mnie jej okładka. Z natury uwielbiam historie i czytam wszystko co mi wpadnie w ręce. Niemniej jakoś nigdy nie wpadła mi książka ebook o tematyce żydowskiej, więc postanowiłem, że czegoś sie dowiem. I dowiedziałem. Idealna pozycja dla osób zainteresowanych tematem.

 • Diablo

  Dla mnie ta książka ebook to swoisty powrót do korzeni i poznanie losów mojego narodu. Losy w niej opisywane są oparte na faktach. Muszę przyznać, że trudno mi się ją czytało i nie raz chwytało mnie za serce. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!