Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Każde dzidziuś nieźle wie, co wypada, a co nie. A później zaczynają się schody.No ponieważ kto da sobie rękę uciąć, że wie, jak zaprosić pokłóconą parę kolegów na własne urodziny?Co powiedzieć, wysiadając z windy?Jak grzecznie uwolnić się od towarzystwa gadatliwego współpasażera?I wreszcie: jak cieszyć się opinią osoby nieźle wychowanej, a jednocześnie nie utknąć w pancerzu staromodnych, napuszonych gestów?Adam Jarczyński, dyplomata i specjalista od niezłych manier – lecz również sąsiad, klient, współpracownik, turysta i ojciec – odpowiada na te zapytania (oraz na dużo innych) w przystępny, klarowny i jednocześnie zabawny sposób. Przytaczając masę anegdot z codziennego życia, tłumaczy, jak zachować się z klasą w każdej sytuacji... i nie dać się przy tym zwariować. Ponieważ zasady czasami można, a nawet należy łamać!
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Z klasą, na luzie. Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad |
Autor: | Jarczyński Adam |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Społeczny Instytut Wydawniczy Znak |
Rok wydania: | 2017 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Adam Jarczyński w książce pdf "Z klasą, na luzie" przedstawił, słynne skądinąd, zasady dobrego zachowania. Nie jest to jednak następny podręcznik savoir-vivre'u, ale publikacja o zdroworozsądkowym podejściu do niezłych manier. Nie zawsze należy sztywno trzymać się zasad, ponieważ będzie to po prostu wbrew logice. Sztuką jest wiedzieć, kiedy można zasady łamać.
Przedmiotową książkę oceniam na 5*. Pan Adam Jarczyński w bardzo łatwy i prosty do przyswojenia sposób objaśnia podstawowe zasady niezłych manier i odpowiedniego zachowania w towarzystwie - w pracy, na nieformalnych spotkaniach a także codziennych sytuacjach tj. zakupi w sklepie. Zalecam każdemu czytelnikowi.
Na plus: w końcu tutorial O CZYMŚ. Nie o wydumanych problemach, lecz o życiowych rozterkach rodem z windy, przyjęcia, placu zabaw i sprzed monitora. Mamy tu przydatne w codziennym życiu zasady savoir vivre'u, podane w dowcipny i lekki sposób. Na minus: element rad jest zbyt oczywista. Przeciętny czytelnik z reguły wie np., jakich odgłosów nie wypada wydawać przy stole. Mimo to przeczytać warto.
Pierwsze co się rzuca w oczy, kiedy bierzemy książkę do ręki, to jakość wydania. Idealna okładka, faktura papieru, przejrzystość treści, szata graficzna. Epizody pogrupowane tematycznie i logicznie z podsumowaniem na końcu. Takie estetyczne i, powiedziałabym, eleganckie wydanie. Super pasuje do treści. Pan Adam ma doświadczenie w roli szefa protokołu podczas międzynarodowych spotkań i prowadzi bloga dobremaniery24.pl. Na bloga jeszcze nie zaglądałam, ponieważ stwierdziłam, że najpierw przeczytam książkę. To co mnie chwyciło za serce od momentu, kiedy zaczęłam czytać, to lekkość pióra i poczucie humoru. Twórca w sposób swobodny i dowcipny przedstawia zasady etykiety. Przytacza mnóstwo przykładów i zabawnych sytuacji. A sposób jak nauczyć dzieci siedzenia przy stole po prostu bomba. Na kotka i myszki... Epizody pogrupowane są tematycznie. Jak należy zachowywać się w miejscach publicznych? Kto komu mówi "dzień dobry", np. w windzie? I czy w ogóle warto się odzywać w takim miejscu? O zachowaniu przy stole pewnie każdy kiedyś słyszał. Siedź prosto, nie mlaskaj, nie puszczaj bąków... Mnie się spodobał epizod "e-Maniery". Jak pisać prawidłowo w sieci? Jakich form używać? Super zestawienie 10 zasad pisania e-maili. Czytałam z zainteresowaniem. Przy rozdziale "Dyplomacja w piaskownicy" powróciły wspomnienia. Ręka do góry komu dzidziuś nie urządziło histerii w miejscu publicznym! Uśmiałam się jak rzadko kiedy. Przytoczę jedno zdanie: "Czasem trzeba funkcjonować zdecydowanie, ponieważ właśnie uruchomiła się mała syrena przeciwlotnicza, której jest całkiem obojętne, gdzie właśnie znajduje się mama i czy zachowuje się taktownie". Ta syrena to niemowlak przy piersi... Twórca przedstawia zasady zachowania w trakcie wypoczynku (muzyka na plaży?), zastanawia się o zachowaniu w lokalach i sensem napiwków, o bon tonie w pracy, jak dobrać ubiór do rodzaju pracy. Wskazuje nam jak zachować się w trakcie uprawiania różnorakich sportów, w miejscach kultu religijnego i u cioci na imieninach... Nie czytałam wielu poradników. Lecz ten sądzę za najlepszy jaki spotkałam na własnej drodze czytelniczej. Logicznie, dowcipnie, lekko, bez zbędnych "zapychaczy" i z dystansem do siebie. Zalecam
Twórca każdy temat porusza ledwie powierzchownie. Na przykład zachowanie przy stole: Nie kładziemy łokci na stół i nie używamy serwetki jako śliniaka; kładziemy ją na kolanach... czyli to, co oczywiste. W jakiej kolejności korzystać ze sztućców podczas wykwintnej restauracji? Zdaniem autora: najlepiej podpatrzeć, jak robi to ktoś inny. No brawo! Nie ma natomiast nic o ułożeniu sztućców na talerzu (koniec posiłku/przerwa/gotowy na następne danie), co by się bardziej przydało niż wzmianka o serwetce. A co twórca mówi o podróży windą? Mniej więcej: "Wychodząc z windy mówimy "dziękuję", tym samym doceniając miłe towarzystwo w niekomfortowych warunkach, jest to zwyczaj jeszcze z PRLu. Jednak co raz mniej osób o nim wie, i częściej pada zwykłe "do widzenia". Zatem radzę również mówić "do widzenia". NO ALE JAK TO? Więc prawidłowo jest "dziękuję", lecz co tam, jak się wpadło pomiędzy wrony to trzeba krakać tak jak one? ... Jednym słowem jest to tutorial dla jaskiniowców.
Interesujący poradnik. Absolutne minimum, które każdy w miarę rozgarnięty człowiek powinien wiedzieć na temat savoir-vivre. Bez zbędnego napuszenia i pouczania twórca opisuje, jak powinniśmy zachować się w wielu codziennych sytuacjach, w których niekiedy mamy wątpliwości, co wypada a co nie. Radzi też, co zrobić w sytuacjach, w których jednak się wygłupimy my, lub ktoś z naszego towarzystwa. Nieźle w końcu wiedzieć, na co można sobie pozwolić w korespondencji elektronicznej, jak reagować na dziecięce konflikty w piaskownicy, jak się zachowywać w szpitalu, na rodzinnych spotkaniach, w pracy i na wakacjach. Wszystko co pomaga nieźle żyć z innymi ludźmi zawarte jest w tym poradniku. Z drugiej strony książka ebook nie zawiera również nic odkrywczego. Bardzo miło się czyta, jest ciekawa, dowcipna, zupełnie przyzwoita lektura. Zdecydowanie zalecam każdemu, kto chciałby poznać zasady witania, przedstawiania sobie różnorakich osób, budowania poprawnych relacji w pracy, odpowiedniego ubioru na różnorakie okazje (w wydaniu męskim i damskim). Nieźle również po nią sięgnąć, gdy wybieramy się na saunę, na jogging, plażę nudystów, narty czy również randkę. Na pewno pomoże przeżyć każdą tego typu sytuację z klasą i na luzie. Podobno, cytując Ralpha Emersona, „dobre maniery składają się z drobnych poświęceń”. Przekonajcie się sami, jak to wygląda naprawdę, sięgnijcie po książkę.
Ile razy zastanawialiśmy się ponad tym, czy postąpiliśmy zgodnie z zasadami dobrego wychowania? Czy nie popełniliśmy przypadkiem jakiejś gafy? Adam Jarczyński w własnej książce pdf Z klasą, na luzie, tłumaczy nam, jak zachować się w danej sytuacji, czego nie robić, a co potraktować z przymrużeniem oka. Dobre maniery to prawdziwa sztuka, o które wydawać by się mogło, częśc społeczeństwa prawdopodobnie zapomniała albo mądrze udaje, że tak się stało. Kulturalne zachowanie nic nie kosztuje, a diametralnie może wpłynąć na daną sytuację a także nasz wizerunek w oczach innych. Niby znamy savoir-vivre, lecz nie do końca wiemy jak je wykorzystać. Adam Jarczyński w bardzo przystępny sposób opisuje, jak powinniśmy zachowywać się w konkretnych miejscach i sytuacjach. Okazuje się bowiem, że każde z nich rządzi się własnymi prawami, do których my musimy się dostosować. W sklepie, metrze czy na oficjalnym przyjęciu – Z klasą, na luzie to zestaw porad, z którymi powinien zapoznać się każdy z nas. Wtedy kłopoty typu co powiedzieć i jak się ubrać przestaną zaprzątać nasze myśli, a my z pewnością zyskamy w oczach innych. W końcu kulturalnym warto być zawsze i wszędzie. Twórca pokazuje nam dobre maniery zarówno relacji bezpośrednich jak i nowoczesnych form komunikacji, co dla użytkowników social media powinno być bardzo ważne. Otrzymujemy więc kompleksowe porady dotyczące zachowania w pracy, w szpitalu czy na proszonej kolacji. A jeśli szukacie rad w stylu „jak się zachować na obiedzie u rodziców partnera/partnerki” czy „kto ma zapłacić rachunek w restauracji”- trafiliście na odpowiednią pozycję książką, wręcz idealną i obowiązkową. Uwagę przyciągają życiowe przykłady, na których bazuje autor. Tym samym udowadnia nam, jak dobre maniery przydają się w codziennym życiu. Z swojego doświadczenia pamiętam sytuację przy wigilijnym stole, kiedy podczas rodzinnej i jakże uroczystej kolacji, jedna z osób korzystając z telefonu komórkowego, została dość dosadnie skrytykowana. W takich sytuacjach szczególnie musimy pamiętać o dobrym zachowaniu i jednocześnie szacunku do innych osób, które znajdują się wśród nas. Prosto urazić drugą stronę, a tego przecież nie chcemy. Dlatego Adam Jarczyński podpowiada nam co wypada, a co może kompletnie nas pogrążyć. To książka ebook z cyklu tych, do których można wracać zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy porady. A jeśli chodzi o sztukę niezłych manier, warto uczyć się od najlepszych, do których Adama Jarczyńskiego bez wątpienia możemy zaliczyć.
Prawdopodobnie każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji, że nie wiedział, jak się zachować: odbierać telefon w tramwaju, czy lepiej nie? W jaki sposób pisać formalne maile? Zdejmować buty, gdy odwiedzamy znajomych? Wszystkie wątpliwości na pewno rozwieje Adam Jarczyński, w własnej mądrej i wesołej książce pdf o dobrym wychowaniu bez niepotrzebnej „napinki”. Adam Jarczyński pisze z jednej strony zwięźle i na temat, bez niepotrzebnych dłużyzn, a z drugiej strony okrasza to jeszcze sporą dawką humoru. Dzięki temu czyta się dynamicznie i z uśmiechem na ustach. Twórca na szczęście nie podaje nam jedynie recepty na dobre wychowanie, lecz również przytacza mnóstwo przykładów i zabawnych anegdot z życia codziennego. Prezentuje też to, że w przypadku zasad dobrego zachowania nie można być nadgorliwym, aby nie stać się najzwyczajniej w świecie śmiesznym. Czasy angielskich dżentelmenów niestety minęły lata temu, więc element konwenansów trzeba pochować wraz z nimi... Dużą zaletą książki jest jej przejrzystość. Jeżeli interesuje nas np. zachowanie przy stole, kolejność powitania, czy wzorowe zachowanie w internecie, to bez problemu znajdziemy dane zagadnienie dzięki spisowi treści. Książka ebook jest przy tym zgrabna i ładnie wydana, a przy tym ma dużą czcionkę, co jest ostatnio dla mnie dosyć istotne, ponieważ stanowczo mniej męczy oczy. Adam Jarczyński z humorem i pięknie lekkim piórem uczy nas, jak być kulturalnym bez niepotrzebnej sztuczności. Jego książkę zalecam wszystkim, nawet jeśli nie mają kłopotów czy wątpliwości odnośnie dobrego wychowania. Twórca porusza bowiem różnorakie tematy, też związane z błędami językowymi, zachowaniem względem osób niepełnosprawnych czy zwyczajami panującymi w kościołach. Uczy nas przy tym, jak zachować się względem zbyt gadatliwego towarzysza podróży albo matki rozkapryszonego dziecka, które w trakcie podróży kopie nasze siedzenie… Info zawarte w książce pdf są zatem bardzo różnorodne, lecz za każdym razem interesujące i zgrabnie opisane. Z klasą, na luzie jest po prostu przyjemną i zabawną lekturą, z której możemy przy okazji wynieść nieco wiedzy.
Książka ebook bardzo ładnie wydana.Pierwsze słowo,które przychodzi na myśl,to-elegancja.Szata graficzna,format,papier,okładka-wszystko zachęca do sięgnięcia po tę pozycję.A przecież i tak najistotniejsza jest zawartość.Nie będę obiektywna,ponieważ uwielbiam tego typu książki. Twórca bloga ,,Dobre maniery 24,,przelał na papier zasady savoir-vivre'u,przytaczając m.in.przykłady z swojego życia. Zaznacza jednak,że nie jesteśmy niewolnikami zasad.Sztuka polega na tym,aby wiedzieć,kiedy można od nich odstąpić. Wiedza przydatna każdemu,podana lekko,przystępnie,z poczuciem humoru.Polecam.
Adam Jarczyński w pięknym stylu udowadnia, że współczesny savoir vivre nie obowiązuje wyłącznie na dużych galach, bankietach i premierach teatralnych. Prawdziwym gentlemanem można być w kolejce do lekarza, samolocie i na plaży. Nowoczesna dama wie, jak zorganizować lunch biznesowy i z elegancją wyjść z problemu wielkiej plamy espresso na bluzce. Twórca w lekki, zabawny sposób przedstawia aspekty etykiety biznesowej, towarzyskiej, internetowej a także tej zupełnie prywatnej. Pokazuje, że od sztywnych regułek ważniejszy bywa humor i zdrowa dawka dystansu do świata. Książka ebook "Z klasą, na luzie", to pozycja warta polecenia każdemu, niezależnie od wieku, płci, zawodu i otoczenia.
Zalecam wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć jak zachować się z klasą w każdej sytuacji... i nie dać się przy tym zwariować. Przytoczone sytuacje dotyczą: e-manier, komunikacji publicznej, dzieci, plaży, szpitala, pracy, czyli każdej naszej aktywności :) Wszystkie rady podane są lekko i dowcipnie.