Czytaj więcej:
Wyrok okładka

Średnia Ocena:Wyrok

"Wyrok" to wielowątkowa opowieść kryminalna z akcją mocno osadzoną w realiach funkcjonowania rynku kapitałowego i finansowego w Polsce. Szybkie tempo akcji, dużo mylnych tropów, obrazowe opisy przestępstw finansowych i mechanizmów władzy, rozmach i zaskakujące zakończenie, jak w ebookach Stiega Larssona czy kryminałach Harlana Cobena.Dziennikarz Jakub Zimny ujawnia podejrzane transakcje Andreasa Holdnera, światowej sławy maklera działającego w Polsce. Nie przeczuwa, ze uruchomi tym samym lawinę zdarzeń prowadzących do prawdziwego dziennikarskiego tematu życia: wielkiej afery finansowej, ze zorganizowaną przestępczością w tle, zabójstwami i korupcją na szczytach władzy. Zimny wejdzie w konflikt z wpływowym biznesmenem i znajdzie się na celowniku zawodowego zabójcy. W tym samym okresie w Krakowie ginie księgowa renomowanego domu maklerskiego, a zbrodnię upozorowano na wzór słynnego przed laty seryjnego zabójcy Karola Kota...

Szczegóły
Tytuł Wyrok
Autor: Zielke Mariusz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wyrok pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wyrok Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wyrok PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Rademenes

  W ostatnim okresie przyzwyczailiśmy się do tego, że najlepsze kryminały pochodzą ze Skandynawii, podobnie jak najlepsze seriale z USA, a najlepsze ciuchy z Paryża. Ta książka ebook przeczy jednak tym stereotypom. W środku Polski dzieją się rzeczy które zjeżyłyby włos na głowie też zagranicznym czytelnikom. Straszna rzeczywistość, świat, o którym wolimy nie myśleć, że działa w naszym kraju. A jednak tak jest. Mariusz Zielke w mądry sposób buduje napięcie, by po ostatniej stronie książki pozostawić nas z dyndającą żuchwą. Pisarstwo z półki europejskiej, lecz na polskim podwórku. Zdecydowanie warto!

 • shczooreczek

  Zielke skonstruował błyskotliwą powieść, w której wątek sensacyjny staje się jedynie nośnikiem do treści znajdujących się w zupełnie innym porządku rozważań. To historia inspirowana rzeczywistością, w której dochodzi do zaskakujących zwrotów akcji, obnażających siatkę powiązanych ze sobą elementów, o których nie mielibyśmy prawa mieć pojęcia, gdyby nie idealny zmysł obserwacyjny i odwaga autora, oddającego w ręce czytelnika książkę zdolną uruchomić prawdziwą lawinę wydarzeń. Opowieść ta szokuje własną prawdziwością a także szeregiem odwołań do rzeczywistości. Obnażenie mechanizmów rządzących polską giełdą a także polityką zaskakuje, a fakt błyskawicznego rozejścia się pierwszego nakładu zaświadcza o poziomie pokazywanej książki. Poprzednie wydanie książki, przypominające drugi obieg, unikanie cenzury i ucieczkę przed władzą, która mogłaby zaingerować w jej wydanie, wskazuje jak prawdziwe są opisane w niej historie.

 • pezet

  Zastanawiam się, czy gdyby żył Leopold Tyrmand powstydzi łby się takiej książki. Myślę ponad tym pytaniem, bo w trakcie czytania przypominał mi się „Zły”. Oczywiście, można powiedzieć, że nie ten klimat, że nie ma uroków i mroków Warszawy. Można jednak z czystym sumieniem zastanowić się co jest. Otóż, jest wielowątkowa, wartka akcja, za którą staramy się nadążyć i nie możemy się od niej oderwać. Jest nowoczesny kryminał. Jest także obraz rzeczywistości, w którą nie pragniemy uwierzyć. Czy jednak możemy nie wierzyć? Przed czytającym staje to trudne pytanie. O odpowiedź nie jest łatwo…

 • IQ

  Książka, od której ciężko się oderwać! Wielowątkowa i interesująca akcja, a przy tym postaci tak barwnie przedstawione, że czytając zaczynamy żyć ich życiem i trzymać kciuki za pomyślne zakończenie! Jedna z najlepszych polskich ebooków akcji, jakie czytałam w tym roku! A może i nie tylko polskich! :)

 • kasandra_85

  Książka ebook napisana jest bardzo realistycznie i z wyczuciem. Od pierwszych stron fabuła wciąga nas własnymi mackami, żeby opleść nas ciasno i nie wypuścić aż do ostatniej strony. Co więcej, twórca łączy tu dużo interesujących tematów, m.in. nielegalną działalność polskiej giełdy, zdeprawowany świat polityków a także tajemnice i grzeszki w świecie biznesu i mediów. Wszystko opisywane jest barwnie, bez zanudzania czy dłużących się fragmentów. Akcja jest dynamiczna, choć z drugiej strony nie pędzi aż tak bardzo. Mowa jest dość charakterystyczny, z wtrąceniami słownictwa branżowego, lecz jednocześnie zrozumiały dla każdego odbiorcy. Pisarz ma lekki styl i potrafi zainteresować czytelnika, przez co całość czyta się dynamicznie i z przyjemnością. Poza tym można tu będzie prześledzić pracę dziennikarza śledczego i „od kuchni” przyjrzeć się temu jakże ciekawemu, lecz i niebezpiecznemu zajęciu. Intryga jest nieźle skonstruowana, dlatego nie zabraknie tu napięcia,tajemnic, silnych emocji a także licznych refleksji. Polecam!

 • markietanka

  "Wyrok" to doskonały, idealnie umieszczony w polskiej rzeczywistości, thriller finansowy. Pomysł na opowieść jest idealny i bardzo oryginalny - książka ebook zdecydowanie wyróżnia się fabułą i na pewno na długo zapadnie w moją pamięć. Mimo, że to drugie wydanie - tematyka stale jest na czasie. Starczy obejrzeć program "Państwo w państwie" i podobna tematyka aż uderza - polskie prawo i polskie urzędy to właśnie państwo w państwie, a układy i układziki stale rządzą, korupcja również jest wszechobecna, mimo, że zwalczana i coraz mocniej nagłaśniana. Dzięki książce pdf Mariusza Zielke możemy poznać od podszewki kulisy życia i pracy reporterów śledczych, zobaczyć jak z narażeniem życia dążą do ujawnienia prawdy. Ich praca to pasja i powołanie - nierzadko bardzo niebezpieczna... "Wyrok" to mocny i wyjątkowo oryginalny thriller. Wciąga tak, że trudno go odłożyć, kiedy w głowie ma się mnóstwo znaków zapytania. Mają Szwedzi własnego Bloomkvista, a my mamy Zimnego!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!